Сьогодні пропонуємо законсервувати вам томатний соус – один з варіантів смачного і ароматного томатного соусу на зиму, який можна використовувати для приготування піци або у вигляді доповнення до м’ясних страв. Виходить такий соус солодко-кислим, з яскравим ароматом і присмаком спецій, тому любителям оригінальних соусів він якраз припаде до смаку.
Інгредієнти:
- Ріпчаста цибуля – 300 г.
- Помідори – 1 кг.
- Гвоздика – 6 бутонів.
- Соняшникова олія ( без запаху ) – 2 ст. л.
- 9% оцет – 50 мл.
- Лавровий лист – 2-3 шт.
- Цукор – 100 г.
- Перець запашний – 10 горошин.
- Сіль – 1 ст. л.
Як приготувати:
1. Для приготування соусу відберіть стиглі, м’ясисті помідори ( бажано, щоб вони були тверді ). Томати помийте, потім залийте їх окропом на 20 – 30 секунд, після чого занурте в холодну воду. По черзі з помідорів зніміть шкірку і виріжте плодоніжку.
2. Очищені від шкірки томати відразу ж наріжте часточками ( один плід розріжте приблизно на 6 – 8 частин ). Нарізані помідори складіть в каструлю ( бажано вогнетривку, з товстим дном ).
3. Очищену і помиту цибулю поріжте тонкої соломкою, і додайте до нарізаних томатів.
4. У каструлю до овочів влийте олію, покладіть спеції ( лавровий лист, запашний перець, гвоздику ), всипте сіль і цукор.
5. Акуратно перемішайте овочі зі спеціями, після чого доведіть соус до кипіння, а коли він закипить – проваріть на сильному вогні, постійно помішуючи близько 10 хвилин ( за цей час помідори повинні пустити сік, а цибуля – стати м’якою ).
6. Через 10 хвилин кипіння додайте в соус оцет, і, помішуючи, проваріть ще пару хвилин ( з моменту закипання ).
Якщо для приготування соусу ви використовуєте кислі помідори, оцет в консервацію можна не додавати. Тому, перед тим, як підкислити соус, обов’язково спробуйте його на смак.
7. З соусу вийміть лаврове листя, а сам соус ( разом з іншими спеціями ) розлийте по стерильним ( попередньо прокип’яченим над парою ) банкам.
8. Банки з соусом закатати гарячими кришками і укутати, поки вони повністю не охолонуть.
Охололий соус зберігати найкраще в прохолодному місці, наприклад, холодильнику або погребі, не довше двох років.
Смачного!