Універсальні підживлення та добрива для овочевих культур

Урожай овочів на городі або в теплиці залежить від умов, у яких зростають ці культури. Внесення добрив – це відповідальний етап. Потрібно враховувати потреби кожної рослини та підібрати ті речовини, які не будуть накопичуватися в плодах і не завдадуть шкоди людині.

Цибуля, часник, огірки, кабачки, гарбузи пролийте розчином нашатирного спирту (3 ст. ложки на 10 літрів води)

Баклажан любить органічні добрива. Підживіть рослини для кращого зростання коренів – кальцієвою селітрою (20 гр на 10 л води), а через 15 днів – гноївкою, розведеною водою 1:10. Потім через кожні 2 тижні – комплексним мінеральним добривом (кеміру, нітроамофоску – 30 гр на 10 л води).

Для кращого утворення плодів, помідори при цвітінні обприскуйте борною кислотою – 5 г на 10 літрів води. Прискорити дозрівання плодів можна, якщо обприскати їх слабким розчином йоду (30-40 крапель на 10 л води).

Перці, цибуля, часник люблять, коли в ґрунт вносять деревний попіл. Посипте її в міжряддя з посадками та прикрийте невеликим шаром ґрунту. Підживлювати рослини деревним попелем треба тричі за літній період.

Зелене підживлення в бочці

Відмінним добривом для рослин є трав’яна закваска. У ній утворюються дуже корисні рослинам азот, фосфор, калій, а головне основний будівельний матеріал — вуглець.

Подрібніть свіжоскошену траву, насипте кілька її відер в бочку, влийте стільки ж відер води і на кожні 10 літрів, що вийшло, додайте 40-50 гр подвійного суперфосфату. Рівень рідини повинен бути на 20-25 см нижче за край бочки, інакше наше цінне добриво «втече». Все перемішайте, поставте діжку в тінь і залиште зброджуватися, періодично помішуючи розчин. Через 7-10 днів настій готовий.

Використовуйте для поливу не фільтрованим, розведеним з водою — на 4 відра води 1 відро трав’яної закваски. Можна на кожне відро додати 1 склянку попелу, щоб наситити калієм.

Після сильного дощу або рясного поливу пропушіть грядки і всю скошену траву з газонів розкладіть під саджанці, щоб зберегти вологу і наситити ґрунт поживними речовинами.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал