Увага! Безпричинна втрата ваги може бути симптомом 8 серйозних хвороб

Це природно, якщо ваша вага коливається протягом року. Але якщо ви втратили щонайменше 5 відсотків маси свого тіла менш ніж за шість місяців, і ви не можете знайти пояснення цій втраті ваги, то прийшов час відвідати вашого лікаря і пройти обстеження.

Не прийнято втрачати значну кількість ваги без очевидної причини. Якщо ви худнете, але нічого не змінилося у вашому харчуванні або фізичній активності, то вам слід трохи потурбуватися про це.

Насправді, безпричинна втрата ваги може бути ранньою ознакою серйозного захворювання.

Вісім проблем зі здоров’ям, які можуть бути причиною раптової втрати ваги.

Увага! Безпричинна втрата ваги може бути симптомом 8 серйозних хвороб

1. Проблеми зі щитовидною залозою

Втрата ваги є поширеним симптомом гіпертиреозу або надактивної щитовидної залози. Це означає, що ваша щитовидна залоза, яка допомагає регулювати ваш метаболізм і зростання, викачує занадто багато гормонів, що призводить до великої кількості змін в організмі.

А також у вас може посилитися почуття голоду і з’явитися прискорене серцебиття. Проблеми зі сном і відчуття жару також є загальними симптомами гіперактивної щитовидної залози.

2. Кишкові захворювання

Целіакія, аутоімунне захворювання, при якому вживання глютену викликає пошкодження тонкої кишки. В результаті може привести до втрати ваги. А також супроводжується іншими шлунково-кишковими симптомами, такими як здуття живота і діарея.

3. Панкреатит

Проблеми з підшлунковою залозою, яка виробляє ферменти, які сприяють травленню, також можуть привести до незрозумілої втрати ваги. Люди з хронічним панкреатитом, станом, при якому підшлункова залоза стає запаленою, мають тенденцію швидко втрачати вагу. Навіть якщо вони їдять нормально.

Тому що організм просто не виробляє достатню кількість ферментів для правильного перетравлення їжі. А також з’являються такі симптоми, як біль в животі, знебарвлений стілець, діарея або нудота після вживання жирної їжі.

4. Депресія

Втрата апетиту є поширеним побічним ефектом клінічної депресії і може сприяти незрозумілою втратою ваги. Якщо ви не знаєте, але перепади настрою більш серйозні, ніж ви думаєте. У багатьох випадках людина навіть не усвідомлює, що він худне, тому що занурений в депресію. Дратівливість, надмірне вживання алкоголю, нерішучість і проблеми зі сном – інші поширені симптоми депресії.

5. Діабет

Особливо на початку розвитку, діабет може призвести до втрати ваги. А також можливо, що ви відчуваєте спрагу і часте сечовипускання. Ваше тіло не може поглинути глюкозу, в результаті це викликає спрагу. А також діабет змушує ваше тіло витягати живильні речовини з ваших м’язів, що сприяє раптового зниження ваги.

6. Ревматоїдний артрит

Запальні стани, такі як ревматоїдний артрит, стан, при якому імунна система нападає на здорові тканини помилково. А також деякі види інфекції можуть зводити нанівець апетит пацієнта, викликаючи втрату ваги. Ці умови можуть також викликати запалення в кишечнику, яке може перешкодити засвоєнню поживних речовин. В результаті це призведе до незрозумілої втрати ваги.

7. Недоїдання

Існує «парадокс ожиріння», на думку експертів. У більш пізньому віці втрата ваги, а не збільшення ваги, пов’язана з підвищеним ризиком смерті.

Коли ми стаємо старше, шлунок спорожняється повільніше, що змушує вас почувати себе ситими довше. А також деякі сигнали мозку, які контролюють апетит і ситість, послаблюють. Все це може змусити літніх людей менше їсти, втрачати вагу і не отримувати достатньої кількості поживних речовин для задоволення потреб свого організму.

Багато ліків також можуть вплинути на ваш апетит, тому ви повинні звернути увагу на те, скільки і як часто ви їсте.

8. Рак

Кілька типів раку, а також пухлина або виразка в шлунку або кишечнику можуть викликати проблеми запалення, які можуть викликати зниження ваги. Тому не варто ігнорувати раптову втрату ваги і звернутися до лікаря.

УВАГА! Інформація надана виключно в інформативних цілях. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. При поганому самопочутті зверніться до лікаря!

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал