Варення «Корисне» з будь-яких ягід за 5 хвилин – всі вітаміни на місці і зберігається без холодильника

Ніяких заходів з кип’ятінням і охолодженням по 2 – 3 рази, ніякого довгого варіння! Це інше варення, корисне і найсмачніше!

Кожна господиня чекає сезону ягід, зниження цін на цукор і готує баночки, щоб почати з розмахом варити різне варення.

І ось приходить той сам час, коли ряд баночок починає поповняться: полуниця, смородина, малина, вишня, ревінь, шовковиця… це ж пісня! А на душі відразу як спокійно, адже це наш внесок у продовольчу безпеку своїх рідних.

Хочеться зробити швидко, на раз-два – і готово, і при цьому якісно і надійно! Ось тут і спливає в пам’яті знамените варення-п’ятихвилинка, яке можна приготувати з будь-яких ягід.

Важливо! Чим менше вариться ягода, тим корисніше на виході з неї варення. Добре, коли ягідки зберігають свій смак, форму і аромат.

Тому такий рецепт повинен бути в скарбничці кожного.

Інгредієнти:

  • 1 кг ягід
  • 1 кг цукру
  • 4 ст. л. лимонного соку (до вишні додавати не потрібно)

Приготування:

1. Стиглі ягоди перебрати і промити, у вишень видалити кісточки. Засипати цукром і залишити на 3 – 5 годин в холодильнику. Потрібен сік, чим його більше, тим краще. Деякі радять залишати на ніч, але не з усіма ягодами ця ідея хороша. Так як смородина або полуниця можуть почати закисати за такий тривалий термін.

2. Поставити посуд на невеликий вогонь і, помішуючи, довести до кипіння. Після закипання влити лимонний сік і варити рівно 5 хвилин. Пінку зняти!

3. Банки вимити і простерилізувати.

4. Варення слід розливати гарячим в сухі стерилізовані банки і відразу закривати прокип’яченими гарячими кришками.

Зручно використовувати банки об’ємом 250 мл або 0,5 л з гвинтовими кришками.

5. Закриті банки з варенням перевернути верх дном і укутати на кілька годин до охолодження. Кришки повинні втягнутися всередину. Далі банки слід переставити в холодильник на нижню полицю, щоб вони як слід охололи.

Після можна помістити їх в будь-яке місце на зберігання, де немає нагрівальних приладів.

Перевірено: домашні заготовки прекрасно зберігаються в умовах міської квартири поза холодильника, не киснуть і не вибухають, якщо гарненько охолодити до цього. І варення теж.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал