Вино “ВИШНЯК” з вишні в домашніх умовах. Простий рецепт з кісточками

Вино з вишні, приготоване в домашніх умовах своїми руками і з дотриманням певних тонкощів рецепта, анітрохи не поступається за смаком та якістю дорогим марочним напоям. Щоб бродіння вина з вишні почалося природним чином і як можна швидше, ягоди мити не можна, щоб не змити природні дріжджі, що покривають вишню.

Порада від “Філіжанка кави”! Збирати вишню краще в суху погоду і в чистий посуд. Для приготування високоякісного домашнього вина ягоди підходять з кісточками. Вишня повинна бути стигла, зелені ягоди або ті, що пустили сік, закислі не годяться, щоб робити з них вино.

Рецепт вишневого вина з кісточками в домашніх умовах – простий рецепт, хоча на початковому етапі здається, що самостійний процес приготування напою складний.

Коли Ви почнете виконувати покрокові операції, то з’ясується, що готувати домашнє вино з вишні простіше, ніж здалося на перший погляд.

Вино ВИШНЯК з вишні в домашніх умовах
Вино ВИШНЯК з вишні в домашніх умовах

Кілька слів про посуд для бродіння вишні: вона може бути скляною, з харчового пластику або емальованому, обов’язково з кришкою. Місце, в якому буде відбуватися бродіння, бажано вибрати темне, але не прохолодне.

Інгредієнти для вина з вишень своїми руками

 • вода очищена – 5 літрів;
 • вишня з кісточками – 2,5-3 літра;
 • цукор-пісок – 1,5-2 кг.

Як зробити вино з вишні з кісточками

 1. Ягоди перебираємо, обриваємо хвостики, видаляємо листочки.
 2. Потім перекладаємо її в чисту ємність з широким горлом (наприклад, відро), одягаємо рукавички і розминаємо руками, намагаємося, щоб кожна ягідка розчавилася.
 3. Далі перекладаємо отриману масу в більшу за обсягом ємність, наприклад, пластикове відро для води.
 4. Після цього виливаємо з ягід теплу воду, всипаємо цукровий пісок, перемішуємо чистою дерев’яною палицею. Закриваємо ємність кришкою і залишаємо при температурі 20-22 С.
 5. Потім після початку бродіння, – а бурхливе починається приблизно на наступний день, – знімаємо кришку і палицею перемішуємо суміш, так, щоб утворилася зверху піниста шапка. Робимо таку процедуру вранці і ввечері протягом 4-5 днів.
 6. Після цього залишаємо сусло в повному спокої, до тих пір, поки з поверхні не зникне піна, на це йде ще 4-5 днів.
 7. Далі набираємо друшляком зібравшися на поверхні вишню (не перемішуючи), при цьому злегка віджимаємо ягоду руками. Після видалення всієї «верхній» ягоди, накриваємо ємність кришкою і залишаємо вино приблизно на 5 днів для нижнього бродіння.
 8. На п’ятий, можливо, сьомий, день відкриваємо ємність, на поверхні має знаходитися невелика кількість піни, а м’якоть до цього часу опускається на дно у вигляді осаду.
 9. Потім зливаємо вино з осаду. Для цього поміщаємо бутель з вином вище, а чисту ємність, в яку потрібно злити вино, нижче. Ми залишаємо в спокої, поки гуща НЕ всядеться.
 10. Беремо прозорий шланг довжиною близько 2 метрів і опускаємо один його кінець в вино (не доходячи до осаду), а другий беремо в рот, втягуємо в себе повітря, поки не поллється вино, потім відразу опускаємо в підготовлену чисту посудину. За необхідності потихеньку схиляємо відро.
 11. Злите вино закриваємо кришкою і переносимо в темне, але вже прохолодне місце, для подальшого бродіння вина. Гущу виливаємо. В даному випадку від температури приміщення буде прямо залежати час готовності напою, температура повинна бути 10-12 С.
 12. Потім, десь на 10-11 день, знову зливаємо вино з осаду, але в скляні пляшки, на горлечко яких ставимо сито або накладаємо шматочок марлі. Закриваємо бутель нещільними кришками.
 13. Якщо вишня продовжує бродити, то через кожні 10 днів зливаємо вино в чисті пляшки, до тих пір, поки процес бродіння не зупиниться, і бульбашки не зникнуть.
 14. Після цього розливаємо вино по пляшках, закривати більш герметичними кришками і виносимо в підвал або льох для зберігання.

Пити молоде вино з вишні за цим рецептом можна відразу, але з плином часу напій стає більш витриманим, світлим з ароматними нотками ягід і легким присмаком мигдалю, так як ягоди вишень ми використовували з кісточками.

Вишняк в селі рецепт! Неймовірний український благородний напій! Вишнева наливка, наливка з вишень – відео

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал