Як доглядати за хостами восени і підготувати до зими

В останні роки хоста стала дуже популярною у українських садівників. Це і зрозуміло. Квітка відмінно росте в тіні, що вирішує одну з головних проблем з декорування ділянки.

Хоста – це багаторічний трав’янистий чагарник. А, значить, щоосені потрібно проводити комплекс заходів з підготовки цієї квіткової культури до зими.

Розглянемо докладніше, який догляд необхідний.

 

Що включає осінній догляд за хостами

Догляд восени за хостів складається зі стандартних агротехнічних заходів.

  • Видалення пагонів і листя.
  • Полив і підгодівля поживними речовинами.
  • Обробка фунгіцидними і інсектицидними засобами.
  • Прополка і мульчування ділянки.
  • Укриття на зиму для захисту коренів від вимерзання.

ДОВІДКА. Всі перераховані вище заходи проводяться не одноразово, а розтягуються на всю осінь. Ваша мета при підготовці до зими – поступово сповільнювати вегетацію хости, щоб вона спокійно пішла на зиму в сплячку.

Коли припиняють поливати хости восени?

На відміну від деяких інших багаторічників хоста любить воду. Тому поливати кущик доведеться і восени теж (тільки якщо не буде рясних дощів).

Воду ллють у міру необхідності. Але протягом осені обсяг і частоту поливів знижують. Коли температура почне наближатися до нуля, полив припиняють, щоб не вимерзли коріння.

Особливості осінньої підгодівлі хост

Як і інші багаторічники перед зимою хосту підгодовують калієм і фосфором.

Найпростіша підгодівля – по 30 грам сульфату калію і суперфосфату на квадратний метр.

Замінити мінеральні добрива можна деревним попелом або кістковим борошном.

А ось перегній, прілий гній і компост застосовувати не радять, так як ці добрива спровокують зростання пагонів квітки.

Також забороняється використовувати сечовину, аміачну селітру, курячий послід та інші добрива, що містять у великій кількості азот.

Обробка хост перед зимівлею

Дана культура рідко стає жертвою як комах-шкідників, так і різних грибкових хвороб.

Проте, в рамках загальної підготовки саду до зими, дану культуру теж необхідно обприскати фунгіцидами .

Використовуйте ХОМ. Це сучасний засіб, ефективне проти більшості хвороб. Обробку проводять до обрізки. І не забудьте продезінфікувати грунт під багаторічників.

Обрізка хости восени

Важлива особливість обрізки хост восени при підготовці до зими – це видалення відцвілих бутонів. Справа в тому, що дана культура цвіте досить тривалий час – з липня по жовтень.

Тому з настанням осені досвідчені квітникарі радять відразу видаляти непотрібні квітконоси. При цьому, якщо у вашій хости не надто декоративне цвітіння, то видаляти квітконоси можна відразу, не даючи їм випустити бутони.

В подальшому вам необхідно вирішити, зрізати чи листя.

Хоста – витривалий багаторічна рослина. Вона здатна пережити зиму і без будь-якої особливої ​​підготовки (в тому числі, без обрізки). Але тут є нюанс. Торішня бадилля в будь-якому випадку западе навесні, даючи простір новим паросткам.

Так чи варто її зберігати восени? Її може побити морозом. У ній можуть зимувати патогенні мікроорганізми і шкідники.

Тому все ж хосту краще обрізати. Робити це потрібно, коли пагони абсолютно пожовтіє. В цьому випадку процес вегетації завершено.

Сама обрізка не викличе ніяких труднощів навіть у початківця квітникаря. Беремо гострий секатор і зрізаємо пагони в 5-10 см від землі. Листя акуратно збираємо і спалюємо.

ВАЖЛИВО! Не залишайте обрізані пагони гнити біля коріння хости. Їх можуть зробити вибір паразити.

Також обрізку можна провести навесні.

Як вкривати хосту на зиму

Взагалі хосту годі й вкривати на зиму. Вона досить стійка до впливу низьких температур.

Але є один нюанс. Якщо ви вирощуєте хости на прибудинковій території і здатні стежити за станом квітів всю зиму, то вкривати хосту точно не треба. Якщо ж квітка росте у вас на дачі, де ви не з’явитеся раніше весни і не зможете забезпечити догляд взимку, то укрити багаторічна рослина все-таки варто. І справа ось у чому.

Природним укриттям для рослин є сніг. Але в разі малосніжною і морозної зими навіть хоста може вимерзнуть. Тому варто присипати її хоча б листям. Як тільки прийде весна і трохи потеплішає, ви просто заберете це укриття.

Часті помилки

  • Використання азотосодержащих добрив. Хоста – трав’яниста рослина, і азот – її найулюбленіші ласощі. Але восени квітка потрібно обмежувати. У цю пору року підгодівля повинна містити калій і фосфор.
  • Використання синтетичного укривного матеріалу. Під агроволокном або плівкою багаторічна рослина «не дихає», що може спровокувати випрівання і подальше гниття.
  • Занадто велике укриття. Це морозостійка рослина, тому йому не потрібно занадто товстий шар мульчі або лапника. 5-10 см буде цілком достатньо.
  • Хосту не поливали восени. На відміну від інших багаторічників цю квітку треба поливати аж до зниження температури, щоб наситити коріння вологою перед зимою.
  • Занадто сильна обрізка. Кущ можна взагалі не обрізати. Якщо ж ви зважилися на цю процедуру, то залиште «пеньки» висотою близько 10 см.
  • Відсутність обробки. В обов’язковому порядку проведіть обприскування фунгіцидами та інсектицидами. Це важлива частина підготовки до зими.

Відповіді на часті питання

Який шар мульчі або листя насипати, якщо я вкриваю хосту на зиму?

Шар поверх кореневища повинен бути близько 5-10 см. Не можна сипати мульчу поверх листя. Тут вже вам доведеться вибирати: або обрізати пагони на зиму і мульчувати, або залишити листя, але тоді обійтися без укриття.

Чи треба полоти бур’яни і розпушувати грунт?

Прополку і розпушування проводять перед підгодівлею. Таким чином ви видаляєте потенційних конкурентів хости за поживні речовини.

Коли вкривати на зиму?

В останній декаді жовтня, після перших легких заморозків.

Висновок

Хоста вимагає мінімального догляду при підготовці до зими. Якщо весь сезон ви уважно доглядали за рослиною, то вам і зовсім не доведеться нічого робити. Основне, що потрібно зробити для цієї квітки в рамках підготовки до зими – не забути обробити його від хвороб і шкідників. Всі інші агротехнічні заходи по догляду проводяться опціонально в міру необхідності.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал