Як доглядати за малиною в липні після цвітіння, плодоношення і збору врожаю, що і коли робити

Догляд за малиною в липні необхідний чагарнику, щоб рясно плодоносити влітку.

Малина, в цілому, – рослина невибаглива. Але є кілька нюансів, які потрібно знати, доглядаючи за цією культурою.

Що потрібно малині в липні?

Малина не переносить конкуренцію за поживні речовини з іншими рослинами. Тому, доглядаючи, важливо не забувати видаляти бур’яни протягом усього літа (намагаючись не пошкодити стебла).

З цієї причини варто подумати про мульчування, щоб обмежити ріст бур’янів і уповільнити випаровування води. Для цього можна використовувати тирсу, компостну кору або агро-текстиль.

Крім того, влітку в липні в догляді малині необхідно забезпечити регулярний рясний полив, підживлення органічними або мінеральними добривами і обробку від хвороб і шкідників.

Особливості поливу малини в липні

У малини коренева система залягає не дуже глибоко, тому їй потрібно частий полив, особливо з початку цвітіння до дозрівання перших ягід.

Полив бажаний і при росту нових стебел. Доглядаючи, не варто нехтувати цією процедурою під час посухи, так як навіть короткочасна нестача води призводить до погіршення смакових якостей ягід і зниження врожайності.

У спекотну погоду поливайте рослини рано вранці або ввечері. В іншому випадку велика частина води швидко випарується.

На замітку. Цвітіння і дозрівання – важливі періоди, коли малина вимагає, щоб за нею доглядали особливо ретельно. В цей час регулярно поливайте чагарник, стежачи за тим, щоб грунт був досить вологою. Після збору ягід потрібно полив.

Обробка малини в липні від хвороб і шкідників

По малину потрібно уважно доглядати протягом усього літа. Дірки на листках – справа рук жуків і гусениць-листоїдів.

Серед комах особливо небезпечний для літніх сортів малиновий жук, відкладають яйця в плодові бруньки. Для боротьби з ним чагарник слід обприскувати біологічними або хімічними препаратами.

Крім того, вони перешкоджають появі попелиці, що є переносником вірусів, і інших жуків, личинки яких живляться тканинами і сприяють поширенню грибкових інфекцій.

Крім цього існує ризик появи сірої гнилі, але він зводиться до мінімуму правильним добривом і обрізанням.

Після проливних дощів слід обприскати малину фунгіцидами, наприклад, «Бордоська суміш», «Хом» або «Rovral Aqua FLO 500 SC ». Все це також перешкоджає усихання пагонів малини.

УВАГА! Пам’ятайте, що в догляді влітку в липні відіграє надзвичайно важливу роль видалення заражених пагонів і прополка. Ці агротехнічні заходи по догляду впливають на якість ягід і дозволяють скоротити кількість обприскувань.

Хімічний захист повинна починатися відразу після видалення старих пагонів і тривати до того моменту, коли нові пагони досягають приблизно 15 см у висоту, або коли з’являються перші симптоми хвороб.

Частота цієї процедуру по догляду залежить від погоди, яка тісно пов’язана з інтенсивністю розвитку хвороби.

Слід правильно доглядати і вживати заходів по боротьбі з сірою гниллю та антракнозом при одночасному протидії відмирання пагонів. Обом захворювань сприяє висока вологість повітря в поєднанні зі значними добовими перепадами температур. Якщо не боротися з сірою гниллю, може бути втрачено більше половини врожаю.

Обрізка малини в липні після плодоношення

Малину, плодоносить на дворічних пагонах (хоча є різновиди малини, плодоносні на однорічних пагонах, наприклад Polana), підрізають влітку в липні відразу після плодоношення.

Після збирання врожаю зрізують плодоносні пагони у землі. Найкраще зрізані пагони малини спалити. Живці малини краще не відкладати до осені або наступної весни, а видаляти їх, поки вони ще зелені.

Малину треба зрізати, щоб посадки не надто загусли. Найкраще залишити тільки 5-7 найсильніших пагонів, потім скоротити їх на 1/4 довжини.

ДОВІДКА. Обрізка найслабших молодих пагонів і пагонів 2-річної малини дозволяє зберегти силу зростання і забезпечує рясне плодоношення чагарнику.

Підживлення малини в липні

Малині потрібна слабокисла грунт (5, 5 pH – 6,5 pH) з високим вмістом гумусу. Цей елемент дозволяє малині нарощувати сильні пагони.

У домашньому городі найбезпечнішим рішенням є використання органічних засобів (наприклад, гною, компосту). Тоді ми не ризикуємо порушити мінеральний баланс в грунті. Але навіть при використанні натуральних підгодівлі потрібно уважно стежити за малиною. Типові проблеми догляду, пов’язані з неправильним добривом:

  • недолік азоту – дрібні жовті листя, невеликі нарости, дрібні плоди;
  • надлишок азоту – темно-зелене листя, занадто рясний ріст пагонів і відсутність плодоношення;
  • недолік калію – листя жовтіє по краях;
  • недолік магнію – потемніння і опадання листя.

Для правильного розвитку культури необхідна певна кількість поживних речовин. Доглядаючи за малиною, для підтримки гарного родючості грунту слід використовувати відповідні підгодівлі для малини.

Компост слід розсипати навколо кожного куща, по можливості, трохи перемішавши його з землею.

Якщо грунт дуже кисла, часто використовують вапнування, щоб довести pH до необхідного рівня. Варто вибрати магниевую вапно, яка, крім того, що збагачує грунт вапном і підвищує значення pH, збагачує її магнієм.

Варто збагатити грунт калієм і фосфором, використовуючи добрива Суперфосфат і Сульфат калію в дозах 35 г і 20 г на один метр квадратний відповідно.

Сечовина в догляді влітку в липні використовується тільки «симптоматично». Якщо спостерігається дефіцит азоту, ви можете застосувати позакореневе підживлення сечовиною для поповнення нестачі азоту. Для цього малину обприскують розчином із столової ложки добрива і 10 л води.

Як проріджувати малину в липні

Правильна обрізка – особливо важливий етап по догляду за малиною. Спосіб обрізки залежить від сорту.

Потрібно обрізати тільки дворічні відростки відразу після збору врожаю. Найкраще залишити тільки 5-7 найсильніших стебел і однорічні екземпляри, які будуть плодоносити після зимівлі.

Така процедура по догляду забезпечить молоду поросль відповідними умовами для росту. Видалення стебел відразу після збору врожаю знижує конкуренцію за світло, воду і поживні речовини. Це поліпшить врожайність і якість ягід.

Чи можна розмножувати і пересаджувати малину в липні на нове місце?

Оптимальний час для пересадки малини – рання осінь. Сильні опади, на які ми можемо розраховувати в цей час року, дозволять чагарниках відновитися до того, як настануть заморозки.

Рослини можна пересаджувати, як тільки вони закінчили плодоношення і знаходяться в стані спокою. У літніх сортів відповідний час для пересадки – літо, а саме, кінець липня, а у осінніх сортів – жовтень або початок листопада. Потрібно уникати пересадки кущів в сонячні і вітряні дні, тому що оголені фрагменти коренів швидко всихають.

Особливості догляду за малиною в липні під час плодоношення

Під час плодоношення можна забувати про добриві малини. Потрібно вносити елементи, необхідні для росту і смакових якостей ягід, тобто калій, фосфор і бор.

Якщо ви також подбали про відповідний рівень кислотності грунту, можна бути впевненим, що малина буде більш стійкою до сірої гнилі. Рекомендовані добрива:

  • Здравень Турбо для полуниці і малини;
  • Вирастайка Біогуму;
  • Organic Mix для ягідних.

Як доглядати за малиною в середині літа після плодоношення

Важливим засобом догляду за чагарниками в липні влітку є їх удобрення. Добре працює компост, також можна використовувати спеціальні неорганічні добрива, в основному містять фосфор і калій. Ці інгредієнти позитивно впливають на стан рослин.

Також доглядати після плодоношення треба, зрізуючи сухі стебла, забезпечуючи полив і обробку від хвороб і паразитів.

Особливості догляду в липні за ремонтантними сортами малини

При вирощуванні ремонтантної малини в малих масштабах варто відмовитися не тільки від мінеральних добрив, а й від застосування гербіцидів.

Видаляти бур’яни краще механічним способом. Як вже було сказано, використання натурального компосту для мульчування захищає ґрунт навколо кущів від росту бур’янів, але це не єдина його властивість.

Така підстилка додатково захищає ґрунт від пересихання і дозволяє оптимально зволожувати субстрат, що необхідно для нормального росту малини.

Поради та хитрості садівників по липневому догляду за малиною

Не рекомендується відлякувати мух та інших комах хімічними препаратами через швидке дозрівання плодів і тривалого періоду виходу нітратів з рослин.

Обприскайте кущі інсектицидом, наприклад «ТЕППЕКІ 500г інсектицид професійний» або «БіоКілл». Також необхідно видаляти будь-які гниють або сухі гілки, щоб запобігти можливому зараження інших кущів.

Часті помилки

  • Занадто щільна посадка

Кущі малини потрібно садити так, щоб їх гілки не торкалися одне одного. Якщо вони знаходяться дуже близько, майте на увазі, що їх необхідно обрізати.

Густо посаджені рослини будуть змагатися за воду, світло і поживні елементи, тому вони будуть гірше рости і плодоносити. Щоб отримати більше сонця, вони будуть «витягуватися» вгору, а їх коріння почнуть переплітатися. Крім того, вони будуть схильні до грибкових захворювань через відсутність циркуляції повітря і нестачі корисних речовин. Вони будуть менше цвісти і мати більш дрібні листи.

  • Недотримання правил по догляду.

Це і нерегулярний полив, і відсутність підгодівлі і обрізки.

Відповіді на часті питання

Полив при пересадці бажаний або не обов’язковий?

Якщо літо дуже сухе, то обов’язково треба добре полити посадки. Якщо грунт вологий, то витрата води можна скоротити, але полити треба все одно.

Чи обрізують малину?

Малину треба обрізати. Обрізка проста – стебла до кінця літа всихають, і їх потрібно вирізати. Видаляють також зайві нові відростки, якщо їх утворилося багато, залишаючи від 6 до 10 на кущ.

Чи обов’язково підв’язувати малину?

В основному кущі малини вимагають підв’язку, тому що під навантаженням урожай не підв’язані гілки можуть нахилятися, а кущі «розвалюватися».

Висновок

Правильно доглядати за малиною влітку в липні – значить регулярно поливати, раціонально удобрювати і систематично обрізати кущі. Рослини, за якими добре доглядають, не хворіють і віддають за уважний догляд багатими врожаями красивих ягід.

Дотримуючись наведених вище порад по догляду за малиною влітку в липні, ваші врожаї обов’язково будуть в достатку!

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал