Як розтягнути підколінне сухожилля: 3 простих вправи

Підколінне сухожилля становлять 4 сухожилля м’язів стегна задньої групи – розгиначі стегна. Травми цих сухожиль зустрічаються не рідко як серед спортсменів, так і серед звичайних людей. Основною причиною травмування сухожиль є нездатність сухожилля відповісти належним чином на розтягування і скорочення м’язів задньої групи стегна.

Тут необхідно згадати і мати на увазі таке поняття, як жорстке сухожилля. Можна здогадатися, що таке сухожилля не здатне досить розтягуватися і скорочуватися. Це призводить до травматизації тих, хто веде сидячий спосіб життя.

При наявності такої проблеми відбувається порушення адекватного прогину хребетного стовпа в поперековому відділі, після жорсткими стають і поперекові м’язи. Такий стан може спостерігатися і у дорослих людей, і у дітей.

Щоб перевірити своє сухожилля на жорсткість не потрібні спеціальні обстеження та походи до лікарів. Потрібно лягти на підлогу і витягнути ноги, а потім підняти одну ногу, тримаючи її прямо. При цьому не можна згинати коліно і відривати від підлоги поперек, плечовий пояс повинен бути розслаблений. Якщо нога піднялася на 80 градусів і вище – вітаємо, ваше сухожилля в порядку. А якщо кут виявився менше, ви володар жорсткого сухожилля.

Щоб уникнути травмування сухожиль м’язів задньої групи, і так само поперекових м’язів, потрібно зайнятися розтяжкою підколінного сухожилля. Нижче перераховані всього три нескладні вправи, які допоможуть розтягнути сухожилля.

Важливо уникати різких рухів і не намагатися терпіти сильний біль.

Для першої вправи потрібно сісти на підлогу, витягнути одну ногу вперед, випрямити її в коліні, а другу навпаки зігнути в коліні. Повільно нахиляйтеся до витягнутої ноги і тягніться.

Наступна вправа виконується з положення стоячи. Поставте ногу на підставку, наприклад, на стілець, випряміть її і тягніться до носку цієї ноги.

Третя вправа з йоги, під назвою собака мордою вниз.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал