Якщо ви втомилися відчувати себе занадто ситим і розслабленим після кожного прийому їжі.
Те вам варто дізнатися, які кроки ви можете зробити, щоб зменшити набряк після їжі.
1. Харчова алергія
Якщо ви страждаєте від регулярного здуття живота після їжі, у вас може бути харчова алергія. Постарайтеся краще стежити, яку їжу ви їсте і як ви себе почуваєте пізніше, ви можете побачити закономірність.
Якщо ви підозрюєте харчову алергію або такий стан, як непереносимість лактози, зверніться до лікаря для отримання точно діагнозу.
2. Їжте повільніше
Чи відчуваєте ви здуття після обіду під час короткої 15-хвилинної перерви на роботі? Якщо так, може, просто ви дуже швидко їсте. Через що ви ковтаєте великі шматки їжі, а також зайве повітря. А він особливо ускладнює перетравлення і обробку їжі.
Пережовувати їжу як мінімум 30 разів, перш ніж проковтнути. Ви будете здивовані тим, що ви відчуєте після їжі.
3. Їжте більше клітковини
Іншою поширеною причиною здуття живота є те, що ви просто не отримуєте достатньої кількості клітковини в раціоні.
Якщо у вас немає як мінімум 38 грамів клітковини в день, у вас більше шансів відчути здуття живота і запор після їжі. Намагайтеся їсти продукти з високим вмістом клітковини або приймати добавки з клітковиною, це таблетки і порошок.
4. Пийте менше газованих напоїв
Газована вода може привести до здуття живота після їжі. Спробуйте замінити звичайну газовану воду на чисту воду, чай або інший негазований напій при наступному прийомі їжі і подивіться, що ви відчуєте пізніше.
5. Їжте закуски з пробіотиками
Крім клітковини є й інші поживні речовини, які можуть допомогти травленню. Наприклад, пробіотик бажано мати у вашому раціоні. Розгляньте можливість перекусити після їжі, багатої пробіотиками. Наприклад йогурт, кефір, квашена капуста.
6. Видалити сіль, щоб зменшити набряк
Натрій – ще одна поширена причина здуття живота коли організм споживає занадто багато натрію. Ще причиною може бути продукти з низьким вмістом клітковини. Обидва ці чинники сприяють набуханню після їжі.
Намагайтеся зменшити кількість продуктів з високим вмістом натрію, таких як консервовані та заморожені продукти.
УВАГА! Інформація надана виключно в інформативних цілях. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Тому при поганому самопочутті зверніться до вашого лікаря!