Домашня сметана – потрібно всього 1 літер молока і 40 хвилин вашого часу

Сметану більше не купуємо: зробили за 40 хвилин вдома з 1 літра молока. Порадуйте своїх близьких смачною, домашньою та жирною сметаною. Для цього вам не знадобиться багато молока, всього 1000 мл. Приготувати сметану можна двома способами.

Домашня сметана - потрібно всього 1 літер молока і 40 хвилин вашого часу

1 варіант:

Вам знадобиться 1000 мл. жирного молока або домашнього. Візьміть каструлю, на дно покладіть рушник, поставите у середину банку з молоком й налийте у каструлю води по плечика банки. Розігрівайте молоко, поки воно не почне кипіти. Як тільки молоко почне закіпати, дістаньте банку та залишіть охолоджуватись. Після додайте у молоко закваску або пару столових ложок сметани. Перемішайте вміст банки та залишіть хвилин на 40. Після цього процідіть суміш через марлю й отримаєте сметану.

2 варіант:

Підігрійте вершки з вмістом жиру 10 % або 20 % до 60 градусів. До суміші додайте закваску «Орсік», яку можна замінити йогуртом або сметаною. Суміш розлийте у стерильні банки, накрийте рушником та залишіть на ніч для процесу ферментації. Зранку переставите банки у холодильник. За цим рецептом виходить жирна та смачна сметана.

Не забудьте поділитись рецептиком з друзями!

 

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал