Гормональний збій у жінок: 30 ознак, що ви стали жертвою гормонального дисбалансу

«Мої гормони не збалансовані» — каже мені пацієнтка. 

«Я втомилася від вічного почуття паніки. Може мені потрібно зробити заміщення гормонів, щоб почувати себе краще, або є природний спосіб нормалізувати їх?»

Дисбаланс гормонів — справжня епідемія нашої епохи. Я хочу, щоб під час розмови про гормони ви думали про симфонії. Вони всі взаємопов’язані й, коли один виходить з ладу, інші йдуть за ним. Є багато ключових музикантів в цьому оркестрі: наднирники, щитоподібна залоза, інсулін, але сьогодні ми зосередимося на  жіночих сексуальних гормонах.

У той час як багато речей можуть бути причиною дисбалансу в наших сексуальних гормонах, є і хороші новини: багато жінок можуть позбутися гормональної нестійкості  без медикаментозного лікування.

Ви б ніколи цього і не дізналися з традиційної медицини, яка дотримується версії, що жінки приречені на страждання протягом усього їхнього репродуктивного життя.

Жінки страждають від різких перепадів настрою і поведінки через трьох «П»: пубертатний період (статеве дозрівання), передменструальний синдром (ПМС), і при менопаузі (той час, протягом якого повільно знижується функція яєчників), або трьох «М» — менструальні спазми, менопауза і можливе занепокоєння!

Чи означає це, що жіноче тіло несправне?

Чому рівень сексуальних гормонів підскакує до 90 відсотків під час старіння? Невже жінки повинні страждати через поганий настрій, поганий сон і сексуальні проблеми?

Звичайно ж ні!

Муки, пов’язані з вашим дітородним періодом життя, не обов’язкові. Це не результат невезіння; це пов’язано зі шкідливими звичками: алкоголем, курінням, вживання їжі з високим вмістом цукру і швидких вуглеводів, споживанням молочних продуктів, недостатньою кількістю фізичних вправ, а також впливу отруйного навколишнього середовища, систематичні стреси.

Думати, що 75% жінок мають конструктивні дефекти через ПМС і повинні обов’язково проходити медогляд — це просто абсурд!

Думка про те, що жінка повинна в’янути та втрачати емоційну, фізичну і сексуальну життєздатність, є обтяжливою і накликає біду.

У нас є нескінченна кількість прикладів про баланс і досягнення успіху в будь-якому віці. 81-річна пацієнтка, якось розповіла мені про її нового чоловіка і їх чудове любовне життя, попри її зморшки навколо очей! Процвітання можливо в будь-якому віці та воно не завжди є результатом таблеток.

Простіше кажучи, ПМС, симптоми менопаузи й інші проблеми є  ознакою дисбалансу в ваших сексуальних гормонах.

Приведіть в норму ваші гормони й всі ці проблеми зникнуть.

Правда в тому, що жінки НЕ ПОВИННІ страждати.

Просто з’ясуйте, що створює цей дисбаланс — і усуньте основні проблеми.

Ось тут і вступає Функціональна медицина: ви рятуєтеся від головних причин захворювання, знаходите правильний баланс і симптоми поліпшуються.

Велика частина нас живе з гормональною нестабільністю. На жаль, багато симптомів ми приймаємо як норму, хоча вони є ознаками дисбалансу і його тип, який зачіпає кожного в нашому суспільстві — гормональний.

Цей та інші дисбаланси піддаються лікуванню.

Коли пацієнти підозрюють про проблеми з дисбалансом, я прошу їх самостійно оцінити ситуацію і пройти дане опитування:

 • У мене передменструальний синдром.
 • У мене щомісячні коливання ваги.
 • У мене затримується вода в організмі і є набряклість.
 • Я відчуваю себе, як надута повітряна куля.
 • У мене головні болі.
 • У мене перепади настрою.
 • У мене збільшуються груди.
 • У мене депресивний стан.
 • Я відчуваю, що не в змозі впоратися зі звичайними потребами.
 • У мене болі в спині, м’язах і суглобах.
 • У мене передменструальне почуття голоду (особливо до солодкої та солоної їжі).
 • У мене нерегулярні цикли, сильна або легка кровотеча.
 • Я безплідна.
 • Я вживаю протизаплідні таблетки або інші гормони.
 • У мене передменструальна мігрень.
 • У мене кіста молочної залози або фіброзно-кістозна мастопатія.
 • У мене в роду був рак молочної залози, яєчників або рак матки.
 • У мене міома матки.
 • У мене є ознаки пременопаузи (зміна настрою, головні болі, нерегулярний цикл, сильна кровотеча, затримка рідини, хворобливість в молочних залозах, сухість у піхві, болі в м’язах і суглобах, низький сексуальний потяг, збільшення ваги).
 • У мене припливи.
 • Я відчуваю себе тривожно.
 • Я пітнію уві сні.
 • В мене безсоння.
 • У мене сухе волосся, шкіра і піхва.
 • У мене прискорене серцебиття.
 • У мене проблеми з пам’яттю чи концентрацією.
 • У мене здуття живота або збільшення ваги.
 • У мене росте волосся на обличчі.
 • Я була схильна до впливу пестицидів або важких металів (в їжі, воді, і повітрі)

Зараховано по одному балу за кожне твердження, з яким ви згодні й потім підрахуйте скільки ви набрали балів, згідно з наведеною нижче таблиці:

 • Від 0 до 9 — Можливо у вас легкий гормональний дисбаланс.
 • Від 10 до 14 — У Вас помірний гормональний дисбаланс.
 • Від 15 і вище — У Вас гормональний дисбаланс у важкій формі.

Тепер, коли ви визначили ступінь тяжкості своєї гормональної нестійкості, нумо обговорім одну річ, яку ви можете почати робити вже сьогодні для усунення ваших симптомів.

Правильне харчування стане Вашою кнопкою перезавантаження.

Приведення в баланс ваших гормонів — це процес, і іноді він має невеликі вигини та повороти. Але, дотримуючись їх, Ви станете щасливою, бадьорою, здоровою людиною.

Ваша дієта — це основа, яка допоможе привести в норму сексуальні гормони.

Перший крок охоплює усунення шкідливих звичок. Ми знаємо, що цукор, кофеїн, алкоголь, стрес і брак фізичних вправ сприяє погіршенню ПМС і всіх гормональних дисбалансів, включаючи менопаузу.

Спусковим гачком для нестійкості ваших гормонів служить шкідлива їжа. Якщо ти їси багато цукру, ти будеш виробляти більше інсуліну, тестостерону і більше естрогену.

Будь-який тип борошна і цукру може привести до дисбалансу. Молочні продукти та глютен часто викликають запалення і дисбаланс. Ксенобіотики або хімічні речовини в навколишньому середовищі, такі як пестициди в нашій їжі можуть діяти як потужні руйнівники гормонів і змусити їх вийти з рівноваги. Якщо Вам цікаво, як ці токсини руйнують наші гормони прочитайте «Наше вкрадене майбутнє» Тео Колборн.

Молочні продукти є одними з найбільших збудників гормональної нестійкості, через ті гормони, які вже є в молоці й тих, які додають разом з антибіотиками.

Навіть якщо взяти чисте молоко у вагітної корови, рівень гормонів підніметься. Насправді в молочних продуктах більше ніж 60 гормонів, які можуть сприяти дисбалансу. Молочні продукти та глютен — одні з найпоширеніших продуктів, які ми можемо виключити з нашого раціону й отримати користь з цього.

Після усунення шкідливих звичок Вам захочеться замінити їх корисними. Їжте цільні, не оброблені, органічні продукти тваринного походження. Коли ви дотримуєтеся такої дієти, Ви зменшуєте споживання ксенострогену, гормонів та антибіотиків. Зробивши схожий крок, як вибір органічної їжі, пийте фільтровану воду. Це також позитивно впливає на гормональний баланс.

Ви можете дотримуватися моєї десятиденної детокс-дієти, яка допоможе відновити гормони, виключивши солодкі, оброблені продукти, концентруючись на органічних, цільних і необроблених, натуральних продуктах. Для того, щоб привести в норму жіночі гормони зверніть свою увагу на спеціальні продукти. Їжте більше насіння льону, хрестоцвіті овочі, хороші жири, а також органічні без ГМО соєві продукти (тофу, темпі, місо). Додавайте по 1, 2 ст. ложки лляного насіння в день до вашої дієті.

Інші шляхи для встановлення і підтримки балансу ваших сексуальних гормонів.

Крім дієти, є багато речей, які ви можете зробити для нормування ваших гормонів без медикаментозного лікування.

Дієтичні добавки. Риб’ячий жир і вітамін Д і В допомагають збалансувати естроген. Прибуток, антиоксиданти, вітамін Е, зелений чай також сприяють нормалізації гормонів.

Вправи. Коли ви займаєтеся, у вас знижується ПМС і інші проблеми. Знайдіть щось, що вам подобається робити. Біг, довгі піші прогулянки, силові тренування, танці або інші варіанти вправ, які приносять Вам задоволення.

Зменшення стресу. Хронічний стрес може викликати або посилити гормональний дисбаланс. Потрібно знайти те, що допоможе знизити стрес. Це може бути медитація, йога, різновид масажів або творча діяльність.

Сон. Недосипання може негативно вплинути на ПМС, менопаузу й інші обставини. Восьмигодинний спокійний і безперервний сон – це один з найкращих методів для збалансування гормонів.

Зменшення або відмова від вживання алкоголю. Навіть червоне вино підіймає рівень естрогену і збільшує ймовірність розвитку раку.

Як зробити замісну гормонотерапію безпечною.

Протягом 50 років терапія гормонального заміщення вважалася джерелом молодості, поки не було встановлено, що естроген, не зустрівши опору, збільшує ймовірність розвитку раку матки в 8 разів.

Протягом більш як трьох десятиліть на жінках широко експериментували, ґрунтуючись на незначних або, взагалі не відомих доказах, завдаючи непотрібну шкоду коштом збільшення матки, молочної залози, розвитку раку яєчників, а також серцевих нападів і інсультів. Ці методи дають тимчасове рішення нерозв’язних (а часто і короткочасних) симптомів менопаузи.

Попри недоліки, є деякі випадки, в яких гормональне заміщення і медикаменти корисні та навіть необхідні для жінок, чиї симптоми є неконтрольованими.

Іноді, попри зміну способу життя — дієти, фізичні вправи, зниження стресу, дієтичні добавки та трави — гормональна терапія може врятувати життя (заодно настрій і розум).

Тільки досвідчений лікар і добре знайомий з біодентичною гормональною терапією повинен її призначати. Якщо ви виберете цей напрямок, я рекомендую поговорити з практиком, який міг би обговорити з Вами плюси та мінуси гормональної терапії для прийняття Вами найбільш обґрунтованого рішення.

Якщо ви боролися з ПМС, пременопаузою, або іншими проблемами, розкажіть, що ви визначили найкращим для полегшення цієї проблеми? Чи дивилися Ви за межі традиційної медицини, щоб знайти ці відповіді?

Інформація призначена тільки для ознайомлювальних і освітніх цілей і не замінює професійні медичні консультації, діагностику або лікування. Даний матеріал не має науково доведеної лікувальної дії. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем з будь-яких питань, які можуть у вас виникнути про стан здоров’я.

УВАГА! Інформація надана виключно в інформативних цілях. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал