Коли садити розсаду перцю в теплицю в травні 2024 за місячним календарем

Травень є найоптимальнішим місяцем, щоб провести висадку перцю в теплицю, керуючись місячним календарем.

Як визначити відповідну дату для посадочних робіт, ви дізнаєтеся з цієї статті.

Як підібрати підходящий день для висаджування розсади перців в теплицю

Перець – це теплолюбива рослина, для якого необхідний оптимальний рівень температури повітря, також достатня кількість світла і тривалість світлового дня.

Перед тим, як садити перець, важливо враховувати деякі рекомендації: місце, де садити, який сорт вибрати і як правильно підготувати насіння.

Також важливо не забувати такі аспекти як: особливості розвитку овоча, регіон висадки і Місячний календар 2024 року. Тільки якщо враховувати всі фактори посадки, можна отримати міцний і здоровий врожай перцю.

Коли садити в травні, багато в чому залежать від погодних умов в регіоні і Місячного календаря на 2024 рік.

Грунт в теплиці повинна добре прогрітися до 18 ° С. Якщо в області де планується посадка така температура в травні практично неможлива, фахівці рекомендують робити теплі грядки або встановити акумулятори тепла.

Для цієї мети підійдуть пляшки з теплою водою або великі нагріті камені. Якщо необхідної фази місяця не буде ще більше одного тижня, не варто впадати у відчай.

Треба не садити сіянці можливо в несприятливий день за місячним календарем, а почекати. Від цього рослина стане сильніше.

Коли висаджувати розсаду перців в травні 2024 року в залежності від регіону в теплицю

На відміну від інших овочів посадка огірків відбувається досить пізно незалежно від регіону.

Все через те, що перець сам по собі не любить низькі температури і досить погано відноситься навіть до +10.

Точно назвати певну дату травневої висадки можна, оскільки в кожному регіоні в травні різна температура повітря.

У столиці та сусідніх регіонах пересадка сіянців в теплицю може бути запланована на середину травня. Але при цьому використання тепличного методу і наявність опалювального парника вирощування дозволяє змістити термін висадки більш ніж на один тиждень.

В південній смузі садити рослини починають ще з середини квітня, оскільки саме в цей час температура повітря там знаходиться на позначці +15 +20.

Сприятливі дні для висадки перцю в теплицю в травні 2024 року за місячним календарем

Найбільш придатними датами в травні за місячним календарем, щоб садити перець в теплицю, є 12, 13, 14 , 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 числа.

Коли пересаджувати розсаду перцю в травні 2024 року в теплицю можна

Найбільш несприятливими датами для висадки овоча в травні за місячним календарем є : 11, 26 травня 2024 року.

В дні Молодика і повного місяця не варто займатися посадкою і взагалі краще відмовитися від ідеї прийти на город.

Місячний календар прямо говорить, що маніпуляції з розсадою в ці фази не принесуть ніякої користі саджанців.

Як правильно провести пересадку перцю в теплицю в травні

Відразу як тільки в травні встановиться відповідний температурний режим, добре прогріється повітря і ґрунт в теплиці, можна сміливо починати готувати культуру до «переїзду» на нове місце вирощування.

Характеристики розсади, готової до висадки:

  • Грунт повинен прогрітися до +14 ºC +18 ºC на глибині не менше 10 сантиметрів від поверхні.
  • Вік повинен бути від 60 до 65 діб (строк дозрівання багато в чому залежить від сорту рослини).
  • На одному кущі повинно бути як мінімум 7 справжніх листків.

Алгоритм висадки в теплицю такий.

Сіянці акуратно дістати з ємності і перемістити в підготовлені лунки, дотримуючись чітку дистанцію між рослинами. Відстань між кущами залежить від різновиду:

  • високорослі перці садять на відстані один від одного 50-60 сантиметрів;
  • низькорослі види не більш 30 сантиметрів.

Досить часто можна зустріти описи штамбових сортів, де вказується, що вони можуть дати більше врожаю, якщо посадити їх якомога щільніше. Особливо якщо площа висадки невелика.

ЗВЕРНІТЬ УВАГА! Садити кущі впритул один до одного не рекомендується, оскільки культура любить сонце, а це створить додаткову і непотрібну тінь.

Сонячні промені мають прямий вплив на те, що на рослинах зав’язуються плоди .

Хитрощі при посадці розсади перцю в теплицю

  1. Сіянці потрібно якомога акуратніше висадити в заздалегідь підготовлені лунки (їх потрібно заздалегідь зволожити, змішати грунт на дні з піском і додати жменьку попелу).
  2. Якщо в теплиці занадто душно, можна відкрити пару кватирок.

ВАЖЛИВО! Перед висадкою в теплицю потрібно перевірити погоду на найближчі дні і переконатися, чи немає поворотних заморозків. Мінусова температура на вулиці негативно позначиться навіть на тих рослинах, що знаходяться в теплиці.

  1. Перший час полив потрібно проводити водою кімнатної температури – так овоч швидше вкорениться і не болітиме.
  2. Садять перець після висадки томатів, оскільки це більш теплолюбна культура. Для Середньої смуги – це початок і середина травня в залежності від температури повітря і ґрунту.

Догляд за розсадою перцю після посадки в теплицю

Перець, який садять в теплицю, запилюють штучно. Для цього кущі з суцвіттями регулярно струшують.

Робити це потрібно максимально акуратно, щоб не пошкодити кущ. Але все-таки краще віддавати перевагу самозапилюватися різновидів цієї овочевої культури.

У теплиці важливо підтримувати оптимальний рівень вологи і постійно провітрювати. Особливо в жарку погоду. У теплиці поливати грядки потрібно не частіше одного разу на тиждень. Це допоможе створити потрібний рівень вологи грунту.

Щоб культура дала якомога більше врожаю, грунт навколо кожного куща потрібно рихлити, але акуратно, щоб не пошкодити стебла і корінці.

Які поруч сусіди перцям підходять, а які ні

Перець – культура, яка піддається запиленню, через що його можна переопилити. З цієї причини в теплиці поруч не садять солодкий і гіркий перець.

Також можна на одній території вирощувати культури, які потребують різний догляд.

Наприклад, садити поруч перець і огірки можна, страшного нічого не станеться. Але при цьому важливо враховувати особливість кожного сорту. Довгі батоги огірків можуть серйозно затінювати сусідні овочі.

Перець чудово відчуває себе поряд з морквою. Її бадилля не створює тінь.

Поряд з солодким або гірким перцем можна вирощувати овочі з сімейства хрестоцвітних: броколі, брюссельська капуста, гірчиця, білокачанна капуста. Будь-які бобові також є поганими сусідами будь-якого перцю.

Часті помилки

  • Рання висадка в теплицю. У будь-якого сорту перцю досить тривалий вегетаційний період. Тому його завжди вирощують через розсаду. Поспішати з висадкою навіть в теплицю не варто.
  • Сильне заглиблення при висадці. Під час висадки, саджанці можна глибоко вкопувати в грунт. Перці подібно деревам мають розгалужену кореневу систему. Тому бажано якщо вона буде розташовуватися ближче до поверхні.
  • Вирощування перцю з пікіровкою. Так, деякі досвідчені городники з успіхом пересаджують і пікірують сіянці перцю. Але новачкові в цій справі краще висівати насіння відразу в окремі ємності.
  • Відсутність додаткового підсвічування в перший місяць росту кущів. На початку вирощування сонячні промені ще слабкі. Так що для попередження витягування сходи досвічують 10-12 годин в день.

Відповіді на часті питання

У чому вирощувати розсаду перцю, щоб при пересадці не було стресу у рослин?

Ідеальний варіант – посів насіння відразу в опалювальній теплиці. В цьому випадку приступати до справи можна в період з 20 лютого по 10 березня.

Чим дешевше всього продезінфікувати ґрунт в теплиці перед тим, як садити перець?

Для того щоб уникнути розвитку грибка, можна пролити ґрунт слабким розчином марганцівки. Застосовувати хімічні фунгіциди слід при великих ураженнях.

Що робити з насінням минулого року, чи можна їх посадити?

Можна, але тоді необхідно дати насінню прорости і замочити в стимуляторі росту.

Висновок

Висадка перцю в травні в теплицю – оптимальне рішення при вирощуванні цієї культури. Але важливо правильно підібрати день за місячним календарем.

При цьому не можна забувати і про погодні умови. Незважаючи на тепличні умови, при холодній погоді розсада перцю буде рости повільніше.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал