Неврологи попереджають! Жінкам потрібно прислухатися до цієї поради

Від постійного недосипання виникають дратівливість, забудькуватість і навіть такі, здавалось би, незначні неприємності, як зниження ефективності організації та планування роботи.

Такі зміни призводять до того, що вам значно важче протистояти черговим викликам наступного дня, а у прагненні щось покращити, мозок, не позбувшись попередніх навантажень, просто не справляється з новими.

Сон – життєво важливий для організму процес, який допомагає відновлюватися після трудового дня. Скільки часу потрібно йому приділяти? У чому полягає різниця між чоловічою і жіночою потребою у відпочинку?

Скільки потрібно спати:

1. Дами, готуйтеся до сну!

Складність функціонування жіночого мозку обумовлює необхідність в додатковому відпочинку. Джим Хорн, професор Університету Лафборо в Англії, говорить:

«У жінок нестача сну міцно асоціюється з високим рівнем психологічного навантаження, а також зі значним почуттям незахищеності, депресії та злоби. У чоловіків такий зв’язок відсутній».

2. 8 годин? Зовсім не обов’язково …

Скільки ж потрібно спати людині? Звичні вісім годин сну за ніч підходять далеко не всім – для більшості людей семи годин буває цілком достатньо. Проте професор Хорн нагадує, що жіночий мозок «має відмінну від чоловічого, складнішу структуру, тому його потреба в сні трохи вища».

3. Чому мозок жінок діє складніше?

У порівнянні з чоловіками, жінки більш схильні до мультизадачности та використовують свій мозок в посиленому режимі. Відповідно, їм для відновлення потрібно більше часу, а сон, як ніщо інше, це відновлення забезпечує.

На питання, у скільки потрібно лягати спати, кожен відповідає сам. Рекомендований час відходу до сну – приблизно половина одинадцятої. Так ти зможеш захопити найкорисніший «сон краси», який триває тільки до півночі та відбивається на стані твого організму весь наступний день.

4. Як щодо втомлених чоловіків?

Професор Хорн зазначає, що чоловікам, робота яких пов’язана з прийняттям множинних рішень, також може знадобитися надмірна кількість сну. Але навіть в цьому випадку у жінки необхідність у відпочинку буде більше.

А ти встигаєш відпочивати повноцінно? Розкажи нам про це в коментарях нижче.

УВАГА! Інформація надана виключно в інформативних цілях. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал