Пікіровка розсади в квітні 2024 року за місячним календарем

Квітень – це основний місяць, коли доводиться пікірувати розсаду з урахуванням рекомендацій місячного календаря.

Пікіровка – це важливий етап, який сприяє зміцненню розсади і розвитку кореневої системи. Без цієї процедури рослина буде слабким.

Для того щоб максимально точно підібрати період пікіровки, слід використовувати місячний календар, тому що для кожної культури є свої рекомендації щодо терміну проведення процедури.

Як вибрати термін пікіровки в квітні за місячним календарем, розповідаємо в цій статті.

Що таке пікіровка і навіщо пікірувати розсаду?

Пікіровка необхідна для того, щоб коріння мали простір для розвитку.

Під час пікірування, молоді паростки пересаджуються в індивідуальний стаканчик або горщик. Завдяки такому розсаджування, розсада гартується і стає міцнішою, нарощує потужну і розгалужену кореневу систему.

Якщо пікіровку не проводити, розсада буде рости слабкою і сильно витягуватися. В результаті такі рослини не придатні для вирощування у відкритому ґрунті.

Ще однією позитивною стороною пікіровки, є можливість врятувати витягнуте рослина. В такому випадку використовується глибока ємність, в яку проводиться пересадка.

ВАЖЛИВО! Проводити пікіровку можна в пластикові стакани. Однак садівники рекомендують використовувати торф’яні стаканчики. Розсада, яку пікірують в торф’яної стакан, в подальшому зможе висаджуватися у відкритий ґрунт разом з тарою. Стаканчик розпадається і служить органічним добривом.

Як визначається термін пікіровки для різних культур

Кожна культура може мати свої особливості в процесі вирощування. Але в середньому пікіровка здійснюється через 2-3 тижні після появи сходів.

Рослина до цього моменту вже має мати 2-3 справжніх листка.

ВАЖЛИВО не плутати сім’ядольні листя і справжні. Сім’ядольні листя круглі і товсті, з’являються першими.

Якщо занадто довго не проводити процедуру пікіровки до появи 5-6 листочків, стебло буде тонким, а розсада слабкою.

Які культури пікірують в квітні?

У квітні пікірують наступні види культур:

Пікірування піддаються всі культури, які були висаджені в березні або наприкінці лютого.

Календар пікіровки рослин за місячним календарем, таблиця для різних культур

Культура Вид робіт Місячний календар
БаклажаниПікіровка

Посів

14 -25

14 – 19

ГорохПосадка23 – 25
КабачкиПосів на розсаду

Пікіровка ранніх сортів

14 – 18, 21 – 26

14 – 26

Капустапосів, пікірування1, 3, 5, 14 – 17, 19, 22, 29
Перець (солодкий і гострий)Пікіровка14 – 17, 19, 22, 29
ПетрушкаПосів1, 3, 5, 14 – 17
ТоматиПікірувати перший раз14 – 17, 19, 22, 29
Кореневий селераПікіровка1, 3 , 5, 14
Квіти через розсадуПосів і пікіровка1, 3, 5, 14 – 17, 19, 22, 29

Коли пікірувати розсаду в квітні за місячним календарем у 2024 році, сприятливі дні

Для того, щоб отримати великий урожай, використовуються всі способи, в тому числі, і проходження місячним календарем.

За місячним календарем виділяються дні, які позитивно позначаються на розвитку розсади. Визначаються такі дні по розташуванні Місяця. До сприятливих днях для пікіровки в квітні 2024 року слід віднести:

  • 13-17, 19-22, 24, 26 – даний період відноситься до зростаючого місяці, тому часто вибирається городниками для роботи з розсадою ;
  • 1, 3, 5, 8, 9 – період, коли Місяць убуває, але дні вважаються сприятливими не тільки для того, щоб пікірувати, але і щоб садити насіння.

Однак треба враховувати, що час пікіровки залежить від інтенсивності росту рослин. Якщо розсада ще не досягла необхідних розмірів, пікіровка не проводиться.

ВАЖЛИВО! Дотримання місячним календарем в частині сприятливих днів для посадки і пікірування, не дають гарантовано великий урожай. Для підвищення врожайності за саджанцями важливо правильно доглядати і вчасно вносити підживлення.

Коли пікірувати рослини в квітні 2024 роки не варто

Сприятливі дні місячного календаря передбачені для роботи з розсадою, однак, слід брати до уваги період, коли за місячним календарем проводити пікіровку не слід.

У квітні до таких днів слід віднести 12, 27 квітня. Вважається що в даний період при впливі на саджанці можна пошкодити кореневу систему і знизити інтенсивність росту.

Однак фахівці рекомендують не втрачати часу, а зайнятися профілактикою появи шкідників і захворювань.

Які культури і коли пікірують в квітні, таблиця

Культура Коли пікірувати в квітні Коли висаджувати у відкритий ґрунт або теплицю
баклажани13-14Висадка 22-24 травня
Білокачанна капуста3-4,8-9,13-17Початок червня
Брокколі3-4, 8-9, 13-17Червень
Перець (солодкий і гострий)13-1413-18 травня
Томати
Селера кореневої3 -4Кінець травня
Квіти13-14, 22-2517-24

Як доглядати за розсадою після пікіровки

Після того, як ви розпікували розсаду, важливо приділити особливу увагу правильному догляду. В іншому випадку рослина може стати слабким. Правила догляду за розсадою наступні.

Полив

Розсада потребує регулярного зволоження. Після пікіровки поливати сіянці слід кожні 3 дні, не допускаючи при цьому перезволоження.

Для поливу використовується відстояна вода кімнатної температури. Полив рекомендовано проводити методом обприскувань розсади з пульверизатора.

ВАЖЛИВО! Холодна вода може привести до зниження росту і появи плям на листках. Також використання холодної води, часто є причиною загибелі саджанців.

Внесення добрив

Першу підгодівлю вносять не раніше, ніж через 10 днів після пікіровки. В якості добрива використовується сечовина.

Для приготування розчину 30 грам (неповна столова ложка) розчиняють в 10 літрах води. Отриманим розчином підгодувати культуру, попередньо добре зволоживши ґрунт.

На замітку. На 1 л води потрібно третина чайної ложки.

Через 14 днів після першого внесення добрива, проводять повторну підгодівлю. Для цього використовується суперфосфат, який вноситься відповідно до інструкції до препарату.

Розпушування

Для нормального розвитку кореневої системи, треба насичувати ґрунт киснем.

З цією метою раз в 10 днів проводиться розпушування. Для процедури рекомендовано використовувати дерев’яну лопатку. Рихлять ґрунт дуже обережно, щоб не пошкодити кореневу систему.

Загартовування

Не важливо, де вирощується культура в теплиці або на підвіконні, потрібно своєчасно проводити загартовування. Починати гартувати розсаду рекомендовано після пікіровки.

Для цього слід відкривати вікно або теплицю і впускати свіже повітря. Перша процедура повинна бути тривалістю не більше 2-3 хвилин. Поступово тривалість збільшується.

ВАЖЛИВО! Загартовування зміцнює саджанці. Після висадки у відкритий ґрунт, така розсада рідше піддається захворювань і не загине при різкому зниженні температури повітря.

В яких випадках розсаду в квітні не пікірують, а відразу пересаджують в ґрунт

Для культур, насіння яких висаджені пізно, і період пікіровки доводиться на кінець квітня, можна розсаду відразу висадити в ґрунт.

Однак треба враховувати особливості погодних умов. Якщо повітря і ґрунт в квітні прогрілися, пересадку можна здійснити.

У випадках, коли квітня холодний, рекомендовано пікірувати розсаду і висадити тільки через 10 днів.

Часті помилки

Коли недосвідчені городники пікірують розсаду, вони можуть робити помилки, які в подальшому негативно відображаються на зростанні культур. Серед найбільш поширених слід виділити:

  • використання металевих предметів. Відділення кореневої системи металевим предметом часто стає причиною загибелі посівів. Використовувати необхідно дерев’яні лопатки або палички, які не травмують саджанець;
  • відсутність поливу перед процедурою. Перед тим, як почати пікірувати саджанці, ґрунт необхідно ретельно полити. В іншому випадку дрібні кореневі відростки будуть пошкоджуватися;
  • занадто щільне притискання стебла. У період пікіровки необхідно використовувати легкий ґрунт. Сіянець не повинен передавлює із зусиллям. Це може привести до загибелі розсади;
  • використання після пікіровки гранульованого добрива. Перед тим як підгодувати, добриво необхідно ретельно розчинити у воді. Внесені в ґрунт гранули можуть викликати опіки на ніжних корінцях;
  • використання добрив відразу після пікіровки. Такі дії часто призводять до опіків коренів. В результаті чого розсада жовтіє і гине.

Також рекомендовано проводити пікіровку одного сорту, цільної процедурою. Це в подальшому дозволить розсаді розвиватися рівномірно.

Відповіді на часті питання

Під час вирощування і пікіровки розсади можуть виникати питання. До найбільш поширених слід віднести.

Чи можна уникнути пікірування розсади?

Можна. Однак для цього необхідно спочатку використовувати глибокі індивідуальні ємності для розсади. У кожну ємність висаджується по 2 насінини, після того як розсада з’явиться, залишається тільки один всхід.

Що робити зі сходами, які слабкі?

Пікірувати необхідно для розсаджування в окремі ємності. Дачник проводить огляд і видаляє слабкі і заражені екземпляри. Якщо сіянець занадто слабкий, його НЕ пересаджують.

Чи можна пікірувати розсаду в несприятливі дні?

Відповідно до Місячним календарем проводити таку процедуру не рекомендується. Однак якщо рослина переросло і вимагає максимально термінової пересадки, пікіровка проводиться.

Чи можна пересаджувати до появи справжніх листків?

Занадто рання пікіровка уповільнює зростання розсади. Під час пересаджування можна пошкодити коріння, в результаті чого рослина загине. Також необхідно відзначити що дачникові складно буде повісті пікіровку, так як стебла розсади дуже тонкі і при найменшому неправильному русі пошкоджуються.

Що робити якщо після пікіровки сходи почали швидко витягатися?

В таких випадках необхідно знизити температуру в приміщенні або теплиці. Рослини притіняють. Якщо після пікірування пройшло 10 днів, можна провести повторну процедуру вибравши більш глибокі ємності для пересадки.

Для чого прищипують корінь під час пікіровки?

Прищіпка кореневої системи дозволяє стимулювати зростання бічних відростків. Однак проводити таку процедуру необхідно тільки на другий пікіровки. Так як часто молоді рослини погано переносять видалення частини кореня і в’януть.

Рослина в’яне, що робити?

Виникати така ситуація може якщо корінь в повному обсязі випростався. В процесі пересаджування необхідно робити таку лунку щоб корінець повністю поміщався. Тільки в такому випадку кореневі відростки випрямляються, і рослина швидко відновлюється.

Висновок

Для отримання якісної і міцної розсади, необхідно своєчасно пікірувати саджанці.

Квітень – найбільш підходящий період для такої процедури. Для того щоб максимально точно підібрати термін пікіровки, рекомендовано скористатися Місячним календарем.

Однак також важливо пам’ятати, що дотримання рекомендованих чисел недостатньо для отримання хорошого врожаю. Необхідно також дотримуватися правил по догляду за розсадою.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал