Подорожник з медом. Здоров’я в банку на весь рік!

Подорожник – це звичайний бур’ян, що росте на узбіччях доріг, звідки й походить його назва. Однак, цей бур’ян на перший погляд рослина, яка має потужні лікувальні властивості.

Ще з дитинства ми пам’ятаємо, що при відсутності з собою пластиру, до рани або синця можна прикласти подорожник. Завдяки своїм лікувальним властивостям, він здатний зупинити кровотечу, надає загоювальну, протизапальну і антисептичну дію.

Користь подорожника

Подорожник можна використовувати в якості лікарського засобу в тому числі і для внутрішнього застосування. У його насінні і листі містяться речовини, які надають позитивний вплив на роботу шлунково-кишкового тракту.

Листя подорожника містять калій, магній, гіркі і дубильні речовини, глікозид аукубін, алкалоїди, вітамін С, каротин. Насіння містить олеаноловую кислоту, сапоніни і вуглеводи. Ранозагоювальний ефект подорожника досягається за рахунок вітаміну U.

Крім сказаного вище, лікарські препарати на основі подорожника мають сечогінну і гіпотенізівну дію. Вони застосовуються при атеросклерозі, гіпертонії, захворюваннях дихальної системи і шлунково-кишкового тракту (гастрит, виразка, ентерит).

Настоянка з подорожника

Особливий відвар з подорожника може використовується для лікування ракових пухлин. Ось як можна його приготувати:

  • перший спосіб . Візьмемо кілограм листя подорожника і кілограм меду. Листя нарізати і розтерти. Додати трохи води і довести до кипіння. Після охолодження, листя, не проціджуючи, змішати з медом;
  • другий спосіб . Листя промити, просушити і розкласти шарами в каструлю, розділяючи кожен шар цукром. Каструлю накрити і поставити в темне місце на 3 тижні.

Інші застосування подорожника

Настоянка з листя подорожника сприяє зміцненню імунітету. Після місяця регулярного застосування необхідно зробити перерву і проаналізувати реакцію організму. Курс можна повторити через місяць.

Листя подорожника можна прикладати до ран, синяків, ударів. Його сік має протизапальний, антисептичний і заспокійливий ефект.

Безумовно, користь подорожника для здоров’я величезна, однак він не є панацеєю. Беручи його як ліки від будь-якого захворювання, не потрібно забувати про усунення причини, що викликала його.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал