Полийте цим розчином буряк, щоб виріс великий та солодкий. Роблю так кожного року

Полийте цим розчином буряк, щоб виріс великий та солодкий. Роблю так кожного рокуЧим підживити з добрив?

Якщо буряк відчуває нестачу в якихось речовинах, стан бадилля підкаже це:

  • Дефіцит азоту виражається в кволих, тонких і маленьких листках, молоде листя набуває блідо-зелений колір, а старе листя стає червоного забарвлення. В результаті нестачі азоту буряк гірше засвоює калій і фосфор, в результаті знижується врожайність коренеплоду.
  • Нестача фосфору проявляється в фарбуванні листя в інтенсивно зелений колір і подальшому почервонінні.
  • Якщо буряку не вистачає калію, листя поступово стають бордовими.
  • Передчасне почервоніння листя характерно для нестачі марганцю і магнію.
  • Дефіцит бору веде до загибелі точки зростання і загнивання коренів.

Важливо! Протягом сезону для поліпшення врожаю можна робити додаткові підгодівлі за допомогою готових добрив або використовувати народні рецепти на основі натуральних компонентів.

Народні засоби

Чим з народних засобів можна полити коренеплід для збільшення солодкуватості?

  1. В якості перших двох підгодівлі для стимулювання росту буряка можна використовувати настій кропиви.
  2. В якості альтернативи, на етапі появи другої пари листочків, можна використовувати настій курячого посліду – 1,5 кг посліду розчиняють в 10 л води і настоюють протягом 10 днів, потім додають води, щоб знизити концентрацію.

    Поливають не самі рослини, а борозенки в міжряддях, інакше молоді пагони можуть отримати опік і загинути.

  3. Через 2 – 3 тижні після першого проріджування буряк можна підгодувати розчином золи і повареного буряка. Для приготування розчину беруть 10 л теплої води і додають 2 склянки просіяної деревної золи і 1 ст. л. кухонної солі.
  4. Можна обмежитися тільки сольовим розчином (1 ч. л. кухонної солі на 10 л води), і підживити їм тричі за сезон – перший раз, коли виростуть перші шість листів, другий раз – коли буряк буде на 3-5 см над землею, в втретє – через два тижні після другої підгодівлі.
  5. Розчин солі можна використовувати в якості позакореневого підживлення для боротьби зі шкідниками буряків (річної мухи і метелика білявки). Для цього 60 г кам’яної не йодованої солі розмішують в 10 л води і поливають рослини.

Магазинні

  1. Один раз за сезон рекомендується підгодувати буряк розчином борної кислоти. Розчин готується зі співвідношення 10 г борної кислоти на 10 л води. Така підгодівля сприяє підвищенню цукристості буряка.
  2. Позакореневе підживлення марганцем (1 ч. л. на 10 л води) є профілактикою проти зараження рослин рядом захворювань.

    Цю підгодівлю можна робити до п’яти разів за сезон.

  3. Після першого проріджування грядок можна підживити молоді рослини сумішшю з аміачної селітри, сірчанокислого калію і суперфосфату. Для цього беруть кожного з добрив по 15 г і розчиняють в 5 л води – отриманої кількості повинно вистачити на 5 погонних метрів грядки.
  4. У стадії активного росту коренеплодів досить підживити їх суперфосфатом (5 г на 1 кв. м). Не пізніше як за 20 днів до збору врожаю в разі потреби можна повторно підживити рослини суперфосфатом в такій же концентрації.

В цілому не слід надто захоплюватися мінеральними підживленнями, особливо азотними, так як буряк має особливість накопичувати нітрати.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал