Просто покажи язик, щоб визначити одну з цих поширених хвороб. Діагностика за язиком

Очі – дзеркало душі, а ось язик – індикатор внутрішнього здоров’я, адже з майже стовідсотковою точністю може розповісти про стан внутрішніх органів, а також про зародження і стадії розвитку тих чи інших захворювань.

Лікарі часто попереджають: «Ти можеш відчувати себе прекрасно, а потім раптово втратити сили. Насправді весь цей час твій язик подавав сигнали! »

“Отож” розповість, чому необхідно звертати увагу на форму, колір і наявність нальоту на язиці, а також про те, про які можливі проблеми свідчать ті чи інші зміни органу смаку й мовлення. Вичисляємо «ворога» за язиком!

Діагностика за язиком

Язик із давніх часів вважається показником здоров’я внутрішніх органів і систем, крім того, іноді його характерні зміни з’являються значно раніше за інші ознаки хвороби. Про це прекрасно знали на Сході, і саме там впровадили цей, на перший погляд, незвичайний, але дуже ефективний метод раннього виявлення патологій – діагностику хвороб за язиком.

Лікарі Сходу переконані, що язик безпосередньо пов’язаний із серцем. Причому про стан головного органу свідчить не тільки зовнішній вигляд язика, а й слова, які людина вимовляє. Однак організм – цілісна система, а стан серця безпосередньо впливає і на інші органи.

Згідно з давньокитайської медицини, стан різних органів нашого тіла «відбивається» на відповідних ділянках язика: кінчик язика відбиває стан верхньої частини тіла та органів, що розташовані в цій ділянці, бічні частини язика відповідають за органи середньої частини тіла, а корінь язика – за нижню частину тіла.

Тому запальні та незапальні захворювання певних органів обов’язково проявляються через зміни зовнішнього вигляду язика, причому азійці стверджують, що язик починає сигналізувати про можливу недугу приблизно за день-два до того, як починають боліти уражені органи.

Найкращий час для проведення діагностики – вранці натщесерце. Їжа, напої, медикаменти, тютюн здатні змінювати колір нальоту, вносячи неточність у процес діагнозу. Під час огляду необхідно широко відкрити рота, висунути язик, але ні в якому разі не напружувати його, оскільки це спотворює його форму і колір. Дивись дуже уважно: язик розповість, до кого звернутися за допомогою!

1. Малиновий колір язика може говорити про отруєння, що супроводжуються високою температурою тіла, про важкі інфекційні захворювання або про важку форму пневмонії. Малиновий язик – вірний супутник скарлатини у дітей. Темно-червоного або темно-малинового відтінку орган набуває при отруєннях солями важких металів, грибами, а також при наявності ниркової недостатності.

Врахуй, що малиновий колір язика може бути спровокований вживанням їжі, що містить червоний пігмент. Так що перш ніж бити тривогу, згадай, чи не їв ти нещодавно, наприклад, буряк.

2. Синюшний відтінок верхньої та нижньої поверхонь язика підкаже про серцево-судинну недостатність задовго до появи тяжкості в серці. Таке забарвлення язика може свідчити про порушення кровообігу і серцево-легеневу недостатність.

3. Язик фіолетового кольору говорить про серйозну патологію у серці та легенях, а ось страхітливо чорний язик – ознака холери.

4. Бліде забарвлення нижньої частини язика може вказувати на патологію жовчного міхура і печінки. Дуже блідий язик – неодмінний супутник анемії та сильного виснаження організму.

5. Гладенька, блискуча, яскраво-червона поверхня язика (лакований язик), викликана атрофією його сосочків, свідчить про пелагру, хронічний коліт або про онкологію шлунка. А ось “шаховий” язик виникає в результаті дефіциту нікотинової кислоти (вітаміну В3).

6. Гіпертрофія і почервоніння сосочків правої половини язика говорить про патологію нирок, лівої – про можливі захворювання селезінки, гіпертрофія на кінчику язика так і кричить про захворювання органів малого таза, а збільшення сосочків і почервоніння середини та бічних поверхонь язика може свідчити про патологію легенів.

7. Глибокі відбитки зубів на передній і бічній частинах язика вказують на стрес, невроз або сильну перевтому. Крім того, відбитки зубів на язику свідчать про проблеми шлунково-кишкового тракту: дисбактеріоз, зашлакованість і недостатню засвоюваність кишківника.

8. Викривлення центральної лінії язика вказує на проблеми з хребетним стовпом: викривлення біля кореня язика говорить про таку ж проблему в поперековому відділі хребта, викривлення в центрі вказує на проблеми в грудному відділі, а викривлення кінчика – про можливий шийний остеохондроз. Також викривлення або відхилення центральної лінії язика може виникати при гострому інсульті, що важливо для ранньої діагностики.

9. Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки завжди супроводжується хронічним гастроентеритом, тому сірий наліт на язику – незмінний супутник цих захворювань.

Цілителі Китаю і Тибету буквально «читали» людський язик, і таким чином отримували точну інформацію про стан внутрішніх органів без хитромудрого обладнання та аналізів, які використовують сучасні лікарі. Не варто нехтувати цим простим і доступним для кожного методом діагностики, яку дуже легко робити самостійно, наприклад, вранці під час чищення зубів.

Хочемо звернути увагу на те, що захворювання слизових оболонок порожнини рота – ціла галузь стоматології й одна з найсерйозніших її проблем, адже захворювань безліч, розрізнити їх складно, а про неуважність пацієнтів і говорити не варто. Запам’ятай раз і назавжди: якщо ти помітив у ротовій порожнині, на язику або на червоній облямівці губів виразки, ерозії або інші елементи ураження, які тривалий час не загоюються або ж загоюються, але з’являються знову і знову, негайно звернися за допомогою до лікаря-стоматолога!

Злоякісні пухлини слизової оболонки порожнини рота і ротоглотки складають близько 1,5% всіх пухлин, щорічно виявлених при профілактичному огляді. Рання діагностика захворювань – ключ до успішного лікування і здорового майбутнього!

Уважніше ставтеся до сигналів свого тіла і будьте здоров! А нашою корисною статтею не забудь поділитися з друзями.

УВАГА! Інформація надана виключно в інформативних цілях. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал