Прийом їжі після 21:00 безпосередньо шкодить підшлунковій!

Поговоримо про таке поширеному сьогодні захворюванні як панкреатит. Відразу попереджаю, що інформація в статті носить виключно ознайомчий характер і не може замінити консультації лікаря або бути використана як керівництво до самолікування.

Отже, підшлункова залоза (pancreas) розташована в лівій частині заочеревинного простору. Її головка прикрита спереду шлунком, а тіло, що переходить в хвіст, впирається в селезінку. Головними функціями цього органу є участь в перетравленні їжі (виділяє травні ферменти) і регуляція обміну жирів і вуглеводів (гормони інсулін і глюкагон). Як і будь-який ендокринний орган, pancreas має генетично запрограмовані піки і спади в своїй роботі.

Тому слова Неумивакіна Івана Павловича про неприпустимість прийому їжі після 21:00 засновані на знанні фізіології людини. Запрограмоване зменшення секреції гормонів і ферментів погано справляється з великою кількістю їжі, що приймається пізно ввечері. Змушуючи порушувати еволюційно сформовані механізми роботи, ми не тільки піддаємо свій шлунково-кишковий тракт ризику захворювань, але і заважаємо вчасно включитися іншим органам і системам, налаштованим на нічну роботу.

До них відноситься, наприклад, шишковидна залоза (епіфіз), що активізується в нічний час і виробляє мелатонін. Цей гормон необхідний людям для повноцінного відпочинку, а дітям – ще й для росту.


Таким чином, посилаючись на слова доктора Неумивакіна, ми рекомендуємо приймати їжу в останній раз не пізніше 19:00 (звичайно, за умови, що протягом дня Ви харчувалися як годиться). На час сну шлунок, кишечник, печінка і підшлункова залоза впораються з основними травними процесами і ніщо не завадить Вам отримати повноцінний заслужений відпочинок. Недарма мудре народне прислів’я говорить – “Сніданок потрібно з’їсти самому, обід розділити з другом, а вечерю віддати ворогу!”

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал