Розповідаю, чому цибуля росте дрібною – справа не лише у ґрунті

Далі у статті я розповідаю про те, чому в більшості випадків цибуля росте дрібною – які основні помилки роблять недосвідчені городники. Судячи з розповідей моїх підписників, справа не так у ґрунті, як у порушенні найпростіших принципів агротехніки цієї культури.

Визначити, яким буде врожай цибулі, можна на етапі зростання пера. Чим воно більш більше, тим більшою буде цибуля. Тому що харчування цибулини забезпечується саме за рахунок накопичених у зеленій масі речовин. Дуже важливо, щоб на першому етапі наросло потужне та сильне перо.

А для цього необхідні 3 визначальні фактори:

  • здоровий посівний матеріал (якщо немає можливості купити якісну сіянку, то краще виростити розсаду із насіння);
  • добре структурований пухкий ґрунт (у щільній і важкій землі цибуля довго сходитиме і важко нарощувати кореневу систему);
  • достатня кількість азоту в перші 3 тижні зростання.

Відповідно, до посадки цибулі слід починати готуватися вже зараз. Заздалегідь пригляньте місце для цієї культури. На старе місце можна повертати через 3 роки. Грядку з осені слід перекопати, внести курячий послід або компост, який добре перепрів. На 1 м2 потрібно внести також 200 гр доломітового борошна, по 50 гр. подвійного суперфосфату та калію сульфату.

Перекопану грядку потрібно замульчувати товстим шаром опалого листя і накрити плівкою. У такому вигляді залишити до весни. До моменту посадки у вас буде відмінний структурований ґрунт, у якому достатня кількість дощових черв’яків та поживних елементів для цибулі.

Посадку потрібно робити якомога раніше. Щойно зійде сніг. Якщо грядка готова з осені, то ніяких труднощів це зробити не складе. Після посадки накрити тією самою плівкою до появи сходів.

Садити саджанку слід за схемою 10х10 см. При необхідності можна проводити проріджування влітку.

Після того, як перо відростає на 5-7 см, дається азотне підживлення. Звичайна аміачна селітра із розрахунку 1 столова ложка на 10 літрів води. Цієї кількості розчину вистачає на 2 м 2.

Через 10 днів підживлення азотом повторюється. Давати азот можна лише до середини червня. Потім підживлення потрібно проводити складами з переважанням у них фосфору, магнію та калію. Я підживлюю в 20-х числах червня “Калімагом”, через 2 тижні вношу монофосфат калію. Якщо починає жовтіти перо, то поливаю гуматом натрію.

І за 7 днів до передбачуваної дати збирання цибулі я проводжу обприскування розчином гумату калію. Це забезпечує найкраще визрівання цибулин і вони краще зберігаються взимку.

В агротехніці цибулі є кілька важливих моментів:

  1. полив під час зростання пера повинен бути частим і рясним, а з середини червня рідкісним (не більше 1 разу на тиждень з урахуванням опадів, що випадають);
  2. з 1 серпня полив цибулі ми припиняємо повністю (це за 2 тижні до збирання у наших краях);
  3. розпушування ґрунту має бути постійним, після кожного дощу або рясного поливу – це запорука наливу великої ріпки;
  4. у середині липня ґрунт навколо цибулин відгрібають.

Безумовно, має велике значення і ряд факторів, пов’язаних із зберіганням посадкового матеріалу, вирощуванням розсади, обробкою перед посадкою. Але все це неможливо вмістити в одній статті. А ось замислитись про підготовку грядки до наступного сезону потрібно вже зараз.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал