Захер – шоколадний торт з прошарком з абрикосового джему. Торт є типовим десертом віденської кухні і разом з тим одним з найпопулярніших десертів в світі.

Інгредієнти для бісквіта:
- Яйця – 6 шт.
- Вершкове масло – 120 г
- Цукрова пудра – 40 г
- Темний шоколад – 120 г
- Цукор – 180 г
- Сіль – 1 щіпка
- Борошно – 120 г
Для начинки:
- Абрикосовий джем – 300 г
Для шоколадної глазурі:
- Темний шоколад – 150 г
- Вершки 30% – 150 мл
Приготування торта:
- Білки акуратно відокремити від жовтків.
- Шоколад поламати на шматочки і розтопити на водяній бані. Дати шоколаду охолонути.
- Вершкове масло кімнатної температури збити міксером протягом 2 хвилин. Додати цукрову пудру і збити ще протягом хвилини. Влити розтоплений шоколад до збитої маси. Не припиняючи збивати, додати в шоколадно-масляну суміш по одному жовтку і збивати до отримання однорідної суміші.
- До білків додати дрібку солі і збити міксером до легкої піни. Потім поступово додати цукор і збити до міцних піків.
- Половину збитих білків додати в шоколадно-масляну суміш. Просіяти борошно і акуратно перемішати знизу вгору. Додати збиті білки і ще раз акуратно перемішати тісто.
- Вилити тісто в форму діаметром 23 см, застелену пергаментним папером.
- Випікати в розігрітій до 180 градусів духовці 50 хвилин. Готовність бісквіта перевірити дерев’яною шпажкою, якщо при проколюванні вона виходить чистою з бісквіта – значить він готовий.
- Вийняти корж з форми і повністю остудити при кімнатній температурі.
- Охололий бісквіт розрізати по горизонталі на 2 коржі. Змастити корж абрикосовим джемом і зверху накрити другою частиною бісквіта, обмазати весь торт зверху і по боках джемом.
- Прибрати торт в холодильник на 1 годину.
- Приготувати шоколадну глазур. Для цього темний шоколад залити гарячими вершками, добре перемішати до однорідності. Дати глазурі охолонути.
- Рівномірно нанести глазур зверху і з боків торта.
- Прибрати торт в холодильник на 4-6 годин для просочення.
Смачного!
