Свічки з бджолиного (натурального) воску: для чого, як зробити в домашніх умовах своїми руками.

Навряд чи знайдеться на Землі більш корисна для людини комаха, ніж бджола. Продукти бджільництва використовувалися цивілізацією з незапам’ятних часів для найрізноманітніших цілей. Наприклад, в побуті і для ритуальних обрядів широко використовувалися свічки з бджолиного воску. Ці вироби і до сьогодення знаходять своє застосування, однак їх більше використовують в декоративних або медичних цілях.

Чим корисні свічки з натурального воску

На відміну від парафіну та інших вуглеводнів, які є сучасною основою для виробництва свічок, натуральний бджолиний віск має низку переваг.

До його корисних якостей відносять:

 1. Віск – повністю натуральний природний матеріал. При його згорянні не виділяється ніяких шкідливих для здоров’я людини речовин.
 2. Аромат палаючої воскової свічки більш приємний, ніж парафіновий.
 3. При згорянні воску виділяється велика кількість ефірних з’єднань, що благотворно впливають на систему дихання і заспокоюють нервову систему.
 4. При горінні воску в повітря потрапляють частинки прополісу, потужного природного антибіотика, що міститься в продуктах бджільництва. Повітря очищається від хвороботворних бактерій.
 5. Частинки воску, випаровуються при згорянні, прилипають до частинок пилу і осаджують її. Повітря в приміщенні, в якому горять воскові свічки, стає набагато чистіше.

 Свічки з бджолиного (натурального) воску: для чого, як зробити своїми руками

Важливо! Позитивною якістю воскових свічок є також і те, що горять вони довше інших, не утворюючи при цьому кіптяви.

Від чого допомагають свічки з воску

Свічки з натурального бджолиного воску є незамінним атрибутом при медитації та релаксації, поєднання аромату і вогню дає чудовий ефект розслаблення. Часто їх використовують в складі комплексної ароматерапії для лікування нервових розладів, безсоння і тривожних станів. Пари бджолиного воску заспокоюють кашель, сприяють усуненню симптомів застуди.

Як зробити свічки з бджолиного воску своїми руками

Виготовлення свічок завжди було непоганим бізнесом. Не дарма герой роману Ільфа і Петрова «12 стільців» батько Федір мріяв саме про свічковий заводик. В даний час їх використовують набагато рідше, ніж на початку минулого століття, однак багато фахівців до цих пір виготовляють ці вироби з бджолиного воску самостійно. Правда, застосовуються вони тепер трохи для інших цілей.

Зробити самостійно воскову свічку досить просто. Для цього можна скористатися одним з трьох способів:

 1. Багаторазове занурення гніту в розплавлений віск.
 2. Обгортання воскового листа навколо гнота.
 3. Відливання в форми.

Найпростіший спосіб зробити воскову свічку – обгорнути готовий лист вощини навколо гнота.

 Свічки з бджолиного (натурального) воску: для чого, як зробити своїми руками

Цей матеріал можна придбати в будь-якому магазині, що торгують виробами для пасічників або продуктами бджільництва. Згорнути лист вощини в трубочку досить легко, віск розм’якшується від тепла рук, а надати йому готову форму не складе труднощів. Як гніт можна використовувати товсту бавовняну нитку. Якщо вмочити її кілька разів в розтоплений на водяній бані віск, то можна зробити непогану свічку і таким способом, правда, в цьому випадку її форма буде далека від ідеальної.

Важливо! Для кращого горіння і зручності роботи нитка гніту просочують розплавленим парафіном.

Найкрасивіші свічки з натурального бджолиного воску можна зробити способом виливки. Для цього необхідно виготовити точну копію майбутнього виробу, а потім по ній відлити форму, наприклад, з силікону. Після цього потрібно натягнути посередині нитку майбутнього гніту. Залишається лише заповнити форму розплавленим воском, дочекатися, коли він охолоне, після чого можна роз’єднати дві половинки форми і витягти готову саморобку. Готові форми для свічок можна придбати в магазині або через Інтернет.

 Свічки з бджолиного (натурального) воску: для чого, як зробити своїми руками

Важливо! За допомогою відливання в форму можна отримувати необмежену кількість однакових готових виробів будь-якої складності.

Щоб свічка горіла рівномірно і довго, дуже важливо правильно підібрати товщину гніту. Якщо нитка буде товстою, горіння буде занадто інтенсивним, виріб просто розплавиться. Якщо гніт буде занадто тонким, то полум’я буде регулярно гаснути або давати нерівномірне тьмяне світло.

Невелике відео про самостійне виготовлення воскових свічок в домашніх умовах можна переглянути за посиланням:

Як правильно використовувати свічки з бджолиного воску

Для того щоб запалити воскову свічку, потрібно піднести відкритий вогонь до гніт. Його волокна є своєрідними капілярами, за якими розплавився віск надходить в зону горіння. Сам гніт в процесі горіння не бере, він є лише транспортною ланкою в цьому ланцюжку.

 Свічки з бджолиного (натурального) воску: для чого, як зробити своїми руками

Палаюча свічка – це не тільки красива частина домашнього інтер’єру, але і джерело відкритого вогню, тому поводитися з ним треба відповідним чином:

 1. Встановлювати воскові свічки необхідно на негорючу рівну поверхню або в спеціальний підсвічник.
 2. Розташовувати горючу свічку потрібно на віддалених легкозаймистих предметів домашнього інтер’єру, таких як гардини. Не можна залишати їх без нагляду, особливо якщо в кімнаті знаходяться діти.
 3. Для гасіння полум’я краще скористатися спеціальним металевим гасільніком. Спроба зробити це пальцями (навіть мокрими) може привести до опіку.
 4. Переміщати запалені воскові свічки потрібно з обережністю. Розплавлений віск може потрапити на відкриті ділянки шкіри і обпалити. Крім цього, краплі можуть потрапити на одяг, взуття, меблі або килимові покриття, після цього видалити повністю такі плями досить складно.

Обмеження і протипоказання

Мед та інші продукти бджільництва виходять з квіткового пилку, а вона може бути досить сильним алергеном. У деяких людей в кімнаті з запаленими восковими свічками може спостерігатися почервоніння очей, сухість у роті, нежить, ознаки задухи. Все це говорить про індивідуальну непереносимість. Тому перед використанням свічок з натурального воску варто переконатися у відсутності алергії на такі речовини.

 Свічки з бджолиного (натурального) воску: для чого, як зробити своїми руками

Крім обмежень по здоров’ю, слід виключити використання воскових свічок там, де заборонено користуватися відкритим вогнем. Перш за все, це приміщення, в якому можуть знаходитися легкозаймисті, горючі або вибухонебезпечні речовини.

Важливо! Ні в якому разі не можна запалювати свічки в приміщенні, якщо в ньому пахне газом.

Правила зберігання

Як і всі натуральні продукти бджільництва, свічковий віск поступово втрачає свої цілющі властивості в процесі тривалого зберігання. При цьому змінюється не тільки його склад, а й структура. Старий віск стає крихким, він втрачає властивий йому медовий аромат. Тому воскові свічки не варто зберігати надто довго, бажано використовувати їх не пізніше 4 років з моменту отримання воску. Тримати їх потрібно в щільно закритій коробці, в сухому прохолодному місці.  Свічки з бджолиного (натурального) воску: для чого, як зробити своїми руками

Важливо! Температура плавлення воску знаходиться в межах + 40-90 ° С, вона сильно залежить від різних компонентів, що входять до його складу. Тому готова воскова свічка може втратити форму і розплавитися, навіть якщо просто залишити її на сонці.

Висновок

Свічки з бджолиного воску не є пережитком старовини, вони досі актуальні і затребувані. Більш того, з кожним роком попит на такі вироби неухильно збільшується, оскільки зараз у всьому світі спостерігається тенденція відмови від синтетики і повернення до традиційних природних матеріалів. Тому самостійне виготовлення таких декоративних або ароматичних виробів з натурального бджолиного воску може стати не тільки красивим хобі, а й непоганим бізнесом.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал