Для тих, кого вже не здивувати звичайною паскою, ми можемо запропонувати випекти паску румунської кухні. Називається така випічка Кранч. Готується вона так само, як і звичайна паска, є лише свої маленькі нюанси. При правильному приготуванні Кранч вийде ароматним та смачним, а також довго не черствітиме.
Інгредієнти для Кранча:
- Борошно – 330 г.;
- Куркума – 0,5 ч. л.;
- Молоко – 130 мл;
- Вершкове масло – 70 г;
- Пресовані дріжджі – 15 г.;
- Жовток – 1 шт.;
- Цукор – 2 ст. л.;
- Яйце куряче – 1 шт.;
- Сіль – 0,5 ч. л.;
- Ванілін – дрібка.
Інгредієнти для начинки:
- Сіль – дрібка;
- Волоські горіхи – 260 г.;
- Цукрова пудра – 150 г;
- Молоко – 55 мл.
Інгредієнти для сиропу:
- Вода – 50 мл;
- Цукор – 50 г.
Змащення:
- Яйце куряче – 1 шт.;
- Молоко – 1 ст. л.
Приготування:
Спочатку ми підігріваємо молоко до 40 градусів. У порожню миску кладемо дріжджі, цукор та виливаємо 65 мл молока, перемішуємо продукти віночком. У суміш кладемо 2 ч. л. борошна і продовжуємо мішати до однорідності, накриваємо харчовою плівкою і залишаємо в теплому місці на 15 хвилин.
Заздалегідь залишаємо вершкове масло за кімнатної температури, щоб воно стало м’яким. Потім кладемо його в миску, додаємо цукор – 2 ст. л. і збиваємо протягом 10 хвилин, доки не отримаємо світлу масу.
У суміш із дріжджів та борошна виливаємо 65 мл теплого молока. Розбиваємо яйце в окрему миску, туди ж додаємо жовток, разом переливаємо продукти в дріжджову масу, висипаємо сіль, ванілін та куркуму, перемішуємо віночком в однорідний стан.
Борошно просіюємо і поступово додаємо в отриману суміш, продовжуємо мішати віночком, поки не отримаємо густу консистенцію. Тоді можна додавати раніше замішане масло з цукром та лопаткою, а потім руками формуємо тісто.
Нам необхідно зробити з липкого тіста еластичніше, для цього мнемо руками 10-15 хвилин. Змащуємо соняшниковою олією глибоку тару та руки, формуємо колобок та прибираємо його в тару, накриваємо харчовою плівкою.
Даємо тісту піднятися протягом години у теплому місці.
Горіхи у цей час можна підсушити на сухій сковороді при середньому вогні та подрібнити у блендері до крихти.
В отриману крихту висипаємо сіль, цукрову пудру та змішуємо. У суміш поступово виливаємо 55 мл теплого молока, не забуваючи мішати.
На підготовлений стіл, посипаний борошном ми викладаємо тісто і розділяємо на дві половини. Формуємо два колобки, накриваємо їх плівкою та залишаємо на 10-15 хвилин.
Далі розкачуємо один колобок у тонкий прямокутний пласт. Розподіляємо по поверхні горіхову начинку. Пам’ятайте, вона не повинна досягати краю пласта, робимо порожній проміжок в 1 см.
Загортаємо начинку у пласт, отримуємо рулет. Защипуємо рулет, щоб він не розмотався і розрізаємо по довжині майже повністю, залишаючи лише 2-3 см.
Скручуємо дві частини в джгут, який у свою чергу формуємо в равлик. Отриманий равлик перекладаємо у форму діаметром 13 см.
Аналогічні дії робимо з другим колобком.
Паски у формах ми накриваємо рушником та забуваємо на 40 хвилин.
Яйце розбиваємо в порожню миску і додаємо 1 ст. л. молока, перемішуємо продукти. Цією сумішшю змащуємо равлики і відправляємо в духову шафу, розігріту до 190 градусів, на 45 хвилин.
Щоб зробити просочення для паски, у сотейнику змішуємо воду та цукор. На середньому вогні доводимо цукрову суміш до кипіння, кип’ятимо 2 хвилини, не забуваючи помішувати. Після цього вогонь треба вимкнути і чекаємо, доки сироп охолоне.
Як тільки паски будуть готові, ми просочуємо їх сиропом із цукру. Рекомендуємо проткнути з кількох сторін шпажкою, щоб сироп краще ввібрався.