Тонкощі приготування розсипчастого рису – результат тільки відмінний

Уміння готувати розсипчастий рис дорогого коштує. Без певних навичок і знань намагатися це зробити звичайно можна, але ось яким буде результат, заздалегідь невідомо. Велика ймовірність отримати замість розсипчастого рису розмазню. Не варто засмучуватися, набагато правильніше засвоїти кілька хитрощів, використання яких стане гарантією приготування відмінного гарніру.

Способів зробити рис розсипчастим навіть кілька. Який з них використовувати, кожна господиня обирає самостійно.

Попереднє замочування

Якщо залити рис холодною водою хоча б за годину до варіння, він встигне трохи набрякнути. Додатковим бонусом стане менша кількість крохмалю в готовій страві. В ідеалі вода повинна покрити рис не менше ніж на 2 пальця.

У ємності, де планується готувати рис розтоплюємо 50-70 г вершкового масла, туди ж додаємо гарячу воду з розрахунку 1:1 і сіль, доводимо до кипіння і засипаємо рис, попередньо позбувшись від зайвої рідини.

Накриваємо рис кришкою, зменшуємо вогонь і залишаємо в спокої на 15 хв. Орієнтовно цього часу якраз вистачить, щоб вода випарувалася. Це і є ознакою того, що рис готовий. Тепер йому потрібно настоятися під кришкою протягом півгодини.

Обсмажити і насолоджуватися розсипчастю

Промиваємо рис у великій кількості води, потім відкидаємо на друшляк і даємо добре стекти.

У глибоку сковороду або каструлю наливаємо 2 ст.л. олії. Як тільки сковорода досить прогрілася, відправляємо на неї рис і обсмажуємо, постійно помішуючи, протягом 5-10 хвилин. За цей час рис повинен біліти.

У каструлю наливаємо воду в пропорції 1:2 по відношенню до початкового об’єму рису, доводимо її до кипіння, солимо і засипаємо рис. Далі просто накриваємо рис кришкою і варимо на повільному вогні, поки вода не випарується.

Чим більше води, тим краще

Наливаємо в каструлю не менше 2 л води, доводимо до кипіння, солимо і засипаємо попередньо промитий рис. Паралельно ставимо на вогонь чайник.

Коли рис майже готовий, відправляємо його в друшляк, потім промиваємо заздалегідь підготовленим окропом і даємо стекти протягом 5 хвилин.

Пересипаємо рис в каструлю, додаємо трохи вершкового або рослинної олії, ретельно перемішуємо і доводимо до готовності на повільному вогні під кришкою протягом 5-7 хвилин. Після чого відключаємо вогонь і даємо рису трохи настоятися.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал