Венозний тромбоз у людей старше 50 років можна запобігти! Прості поради.

Венозний тромбоз у людей старше 50 років можна запобігти! Прості поради.

Ви знаєте, що таке венозний тромбоз і як йому запобігти?

Кров людського організму є рідкою, в результаті вона може циркулювати по артеріях і венах. Вона може бути коагулювати тільки тоді, коли потрібно скорочення кровотоку, як у випадку травми.

Для проведення такого процесу кров складається з прокоагуляційних і антикоагулянтних компонентів, і обидва вони в рівновазі. Однак цей процес іноді може не спрацювати, що призводить до утворення тромбу. В результаті не допускає циркуляцію крові і, отже, призводить до венозного тромбозу.

Тромби можуть розвиватися в артеріях і венах, але найбільш часто вони виникають в судинах вен, особливо у венах ніг.

Це пов’язано з тим, що кров у венах збирає непотрібні речовини з органів тіла і має низьку кількість кисню, що збільшує ймовірність проведення коагуляції. А також вени нижніх кінцівок знаходяться в нижній частині тіла, і тому крові важко піднятися до серця. В результаті вона залишається в застійному стані, і це ще один фактор, що провокує тромбоз.

Причини венозного тромбозу

Травма: розрив будь-якої кістки або зв’язки в ногах призводить до обмеженої рухливості. Тому після того, як людина піддається хірургічному втручанню, призначається антикоагулянтне лікування.

Рак: існують певні види раку, які можуть збільшити кількість прокоагулянтних компонентів крові. В результаті це збільшує ризик розвитку венозного тромбозу в ногах. Іноді рак може не бути причиною цього, а лікування раку провокує тромбоз.

Препарати: деякі ліки містять компоненти, що сприяють згортанню крові. У тому числі діуретики і оральні контрацептиви.

Серцева недостатність: коли серце не функціонує належним чином. Це означає, що воно не може легко забрати кров з вен. В результаті кров застоюється в інших органах тіла, таких як печінка, ноги і легені.

Ожиріння: має прямий зв’язок з малорухливим способом життя, який викликає венозний застій. Аналогічним чином, у людей з ожирінням, як правило, відбуваються зміни на ендокринному рівні. Це призводить до активації різних запальних і прокоагулянтних речовин в крові. Це збільшує ймовірність виникнення венозного тромбозу.

Венозний тромбоз у людей старше 50 років

Імовірність розвитку венозного тромбозу значно вище у людей після 50 років. Старіння сприяє підвищеному ризику утворення тромбів у венах нижніх кінцівок. А також можуть поширюватися на серце і звідти відділятися і викликати легеневу емболію.

З віком збільшується тяжкість венозного тромбозу. Отже, тромбоз буде більш поширеним. Він може бути присутнім в формі легеневої емболії. І такі емболії є більш важкими в порівнянні з емболіями у молодих людей.

У літньому віці малорухливий спосіб життя збільшує ризик розвитку венозного тромбозу.

Люди похилого віку з венозним тромбозом також часто мають супутні хронічні захворювання. Які в той же час ускладнюють діагностику венозного тромбозу. Тому може статися так, що симптоми будуть неправильно зрозуміли, заплутані і як проблема не буде розглядатися, то стан починає погіршуватися.

Поради, які допоможуть уникнути венозного тромбозу:

  1. Тримайте здорову вагу свого тіла.
  2. Якщо ви подорожуєте на машині, особливо якщо поїздка довга, зробіть кілька зупинок, щоб ви могли походити. Намагайтеся вставати і ходити, коли це можливо.
  3. Якщо у вас немає можливості встати, робіть рухи пальцями ніг і напружуйте ікри, щоб кров могла циркулювати.
  4. Не надягайте щільний одяг, особливо шкарпетки повинні бути вільними, щоб не погіршити кровообіг.
  5. Регулярно робіть фізичні вправи, бажано за вказівкою фахівця. Хоча щоденна ходьба досить ефективна для кровообігу.
  6. Не сидіть і не стійте більше 1 години.
  7. Зменшіть споживання солі, замість цього використовуйте спеції для додання смаку приготовленої вами їжі.
  8. Намагайтеся не схрещувати ноги, коли сидите, чи не заподіювати їм біль і захищайте від травм.
Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал