Вінегрет – споконвічно українська страва. Чого тільки українська людина не кладе в цей салат крім основних інгредієнтів – картоплі, моркви, солоних огірків і буряка. Це і солоні грузді, і кальмари, і риба … Ну, а ми пропонуємо вам приготувати вінегрет з моченими сливами. Сливи надають салату своєрідний трохи солодкуватий смак, гармонійно вписуючись в загальну композицію.
Інгредієнти:
- Буряк – 400 г.
- Картопля – 400 г.
- Морква – 300 г.
- Цибуля ріпчаста – 150 г.
- Мочені сливи – 7 шт.
- Огірки солоні або мариновані – 200 г.
- Капуста квашена – 200 г.
- Зелень петрушки – кілька гілочок.
- Олія соняшникова – 2 ст. л.
- Сіль – за смаком.
Як приготувати:
1. Буряк, картоплю і моркву ретельно вимийте щіткою для овочів. Помістіть буряк в каструлю, залийте холодною водою і поставте на вогонь. Після закипання води вогонь зменшите і варіть коренеплоди приблизно 40-60 хвилин.
Час варіння залежить від сорту і розміру овочів.
Обов’язково перевірте готовність буряка: проткніть його виделкою – вона повинна легко входити в коренеплід. Готовий буряк залийте холодною водою і залиште на 5 хвилин.
2. Картоплю покладіть в каструлю і залийте холодною водою. Доведіть до кипіння, посоліть і варіть приблизно 20 хвилин. Потім воду злийте, а картоплю остудіть.
3. Моркву також помістіть в каструльку, залийте холодною водою, доведіть до кипіння і варіть 20-25 хвилин. Потім вийміть з води і дайте коренеплодам охолонути.
4. Буряк очистіть. Наріжте коренеплоди маленькими кубиками.
5. Моркву і картоплю очистіть від шкірки. Наріжте невеликими кубиками. Цибулю почистіть і дрібно наріжте.
6. З мочених слив вийміть кісточки. Наріжте сливи маленькими кубиками.
7. Солоні огірки теж наріжте кубиками.
8. Далі займіться складанням салату. У глибоку миску викладіть буряк. Налийте трохи соняшникової олії. Ретельно перемішайте. Після цієї маніпуляції сік буряка не сильно забарвить інші інгредієнти.
9. Додайте до буряка моркву, цибулю і картоплю.
При бажанні в салат можна додати консервований зелений горошок або варену квасолю.
10. Викладіть в миску мочені сливи – квашену капусту й огірки.
11. Все ретельно перемішайте.
Змішувати вінегрет слід в емальованому, керамічному, фарфоровому або скляному посуді. Металевий посуд для цієї мети не підходить.
Заправте олією, що залишилась, посоліть і ще раз перемішайте.
Подавайте до столу вінегрет з моченими сливами, прикрасивши листочками петрушки, відразу.
Тримати цей салат після приготування, навіть в холодильнику, небажано, так як він швидко втратить смак. Якщо все ж ви не з’їли вінегрет відразу, поставте його в холодильник, обов’язково накривши миску кришкою або затягнувши харчовою плівкою.
Смачного!