Як доглядати за огірками в липні 2024 року, аби отримати великий урожай

Щоб отримати великий урожай огірків, в липні за ними треба правильно доглядати.

До середини літа збір ранніх огірків закінчився, попереду основний урожай, який піде на заготовки і консервацію. Щоб середина літа порадувала огірками, необхідно знати деякі правила того, як доглядати за огірками для отримання великого урожаю, і дотримуватися порад досвідчених садівників.

Що потрібно огіркам в липні?

В середині літа для великого врожаю огірки повинні зберегти можливість рясно плодоносити, тому необхідно усунути деякі фактори ризику:

 • Холодні ночі. У деяких регіонах вже досить прохолодно, тому не забуваємо захищати огіркові грядки в відкритому грунті покривним матеріалом, теплицю на ніч слід закривати.
 • Рясне зрошення. Якщо немає можливості поливати щодня, використовуйте мульчування.
 • Підживлення. Без додатково надходження мікроелементів не вийде великого врожаю. Обов’язково використовувати для підгодівлі настої органіки.
 • Захист від шкідників і хвороб. У липні огіркові кущі найбільш уразливі, тому не чекаємо біди, а попереджаємо її, обробляючи огірки захисними препаратами.

Особливості догляду за огірками, посадженими в липні?

Для посадки огірків в липні вибирають ранньостиглі сорти, щоб вони встигли дати великий урожай. Такі сорти при догляді вимагають рясного поливу теплою водою.

Плюси липневої посадки огірків:

 • Висока схожість насіння;
 • Оптимальна температура для проростання;
 • Високий рівень збереження ранньостиглих сортів.

Мінуси липневої посадки:

 • У багатьох регіонах у другій половині липня вже холодні ночі, розсада огірків досить ніжна, тому вона вимагає великої уваги;
 • Найчастіше огірки в липні висаджують на землі, що звільнилися від інших культур, тому грунт вже буде виснажена.

Як правильно поливати огірки в липні?

Здавалося б, таке нескладне захід по догляду: полив огірків, але для отримання великого врожаю в липні у садівників навіть тут є свої секрети. Зрошення буває двох видів: кореневої і дощування, що вони означають, назви говорять самі за себе.

 • Полив повинен бути постійним і рясним: на 1 кв.м на добу до 15 літрів води.
 • Вранці поливати під корінь, в жарку пору потрібно дощування у вечірній час.

УВАГА! Недостатній полив огірків в липні може стати причиною того, що листові пластини починають жовтіти і сохнути!

 • Для зрошення використовують тільки теплу воду.
 • Кореневу шийку огірка зволожувати не потрібно.

Чим підживити огірки в липні?

При бажанні отримати великий урожай огірків, необхідно спостерігати за їх станом, щоб вчасно провести підживлення потрібними речовинами.

Ознаки нестачі елементів:

 • Бліді листові пластини – нестача азоту;
 • Фіолетові у верхній частині і бурі в нижній – нестача фосфору;
 • «Опік» по краях, листочок закручується – нестача калію;
 • Плід схожий на грушу – сигнал про нестачі калію.

Навіть при здорових на вигляд огірковим пагонах при догляді в липні проводяться три підгодівлі:

 1. Тільки розчин коров’яку (1 частина коров’яку на 10 частин води);
 2. У розчин коров’яку додається 1ст.ложка сульфату калію;
 3. У гарячій воді (1 відро) розчинити 2 ст. ложки суперфосфату. Наполягати 5 днів. Потім додати 1 ст. ложку сульфату калію.

Для підвищення витривалості роблять підгодівлю нітрофоскою: 1 кг розчиняють в 10 літрах гарячої води, залишають на дві доби, потім розбавляють 1:50 (1 стакан концентрату на 10 літрів).

Для збільшення зав’язі готують суміш суперфосфату та аміачної селітри (по 6 г кожної речовини на 10 л води).

Обробка огірків в липні від хвороб і шкідників

Липень – пора, коли активізуються шкідники агрокультур, тому при догляді необхідна обробка для отримання великої врожайності.

Шкідники

 • Попелиця. Найпоширеніший переносник хвороб огірків. Для того щоб не дати їй з’явитися на огіркових кущах, видаляйте бур’яни між рядами. Регулярний огляд і безжалісне видалення пагонів, уражених попелиць, захистить решті урожай від загибелі. Для запобігання нападу шкідників проводимо регулярне обприскування натуральним розчином з часнику і тютюнового пилу з додаванням господарського мила.
 • Слимаки. Стакан деревної золи залити водою (2 л) і настоювати 3-4 діб. Перед обробкою додати розчин господарського мила.
 • Павутинний кліщ. Тютюновий пил насипати між рядами.

Хвороби

 • Різні види гнилі. Позбавляємося за допомогою харчової соди. Розчин на відро води: 50 г соди, 10 г господарського мила і жменю деревної золи. Обприскувати щотижня для профілактики.
 • Борошниста роса. Тут допомагає часник. 30 г подрібнених зубчиків залити літром гарячої води, настояти 4 години. Розбавити на відро води і обприскувати огірки до повного зникнення хвороби.
 • Універсальний засіб: 10 л води, 1 л молока і 20 крапель йоду. Обприскують самі кущі і прикореневій круг.

Доглядаючи за огірками, пам’ятайте, що захворювання легше запобігти, ніж вилікувати. Профілактикою для огірків в липні є хороший регулярний полив і підгодівля. Здорові рослини не піддадуться захворювань. Профілактикою нападу комах є своєчасне регулярне обприскування.

Як мульчувати огірки в липні?

Мульчування – красиве слово, людині, далекій від садівництва, може здатися, що це якось пов’язано з борошном . Насправді до випічки це відношення не має, а ось великий урожай огірків в липні безпосередньо залежить від цього заходу.

Що значить слово Мульчування?

Мульчування – це укладання поверх землі захисного шару з трави, соломи, деревної стружки, торфу, шишок, соняшнику та ін. Виконується для утеплення кореневої системи: у другій половині липня ночі стають прохолодними. Також прекрасна альтернатива розпушування.

Як стимулювати появу зав’язі огірків в липні?

Зав’язь на огірках в липні є запорукою багатого врожаю. Якщо правильно доглядати, то її рясне поява легко стимулювати.

Потрібні нескладні прийоми:

 • Сформувати кущі і підв’язати батоги до опор.
 • Правильно прищипувати пагони . Залишати на головному стеблі 4-5 точок зростання, бічні пагони не повинні досягати в дину більше півметра.
 • Прищипувати слід чоловічі пагони і «пустоцвіт». На бічному пагоні видалити три листочка з пазухами, на новоутворених пагонах прищипувати стебло над третім листом. Це сприяє появі жіночих пагонів.
 • Очищати рослина від хворих і тьмяних листя.

Як пасинкувати огірки в липні для збільшення врожаю?

Пасинкування – видалення зайвих пагонів для збільшення врожаю. Це дуже важливий захід в догляді.

Вся справа в тому, що рослина нарощує зелену масу, тобто листя. Всі сили вкладаються саме в неї, а не в суцвіття, до того ж листя закриває зеленці від сонячних променів.

Доглядати так: видаляємо зайві пагони на відстані перших 4-5 листочків, акуратно обрізаючи ножицями або гострим ножем. Пасинок повинен залишитися не більше 3-6 см.

ОБЕРЕЖНО! Не забувайте, що огірки – дуже тендітні рослини. Працюючи з ними, використовуємо гострі ножиці або ніж. Намагаючись відламати батіг або зеленці, легко пошкодити всю рослину, і воно загине.

Як доглядати за огірками в липні у відкритому грунті, особливості

Огірки, що вирощуються у відкритому грунті, вимагають догляду, відмінного від тепличних побратимів.

 • Частий полив. Важливо пам’ятати, що при денних температурах нижче 15 градусів від поливу краще відмовитися.
 • Розпушування і прокол грунту вилами. 1-2 рази на тиждень. Розпушування проводити тільки після поливу, не глибше ніж на 8-10 см.
 • Профілактика хвороб і захист від шкідників. Проводити обробку рекомендується кожного разу після сильного дощу.

Все більшої популярності у садівників, які віддають перевагу огіркам у відкритому грунті, набувають шпалери. Батога, прив’язані до опори, рідше хворіють, так як рівномірно висвітлюються сонцем і провітрюються, що запобігає поширенню грибків.

Догляд за огірками в липні в теплиці

Вирощувані в теплиці огірки вимагають уважного догляду .

 • Провітрювання. З його допомогою регулюємо мікроклімат. Сучасні теплиці дозволяють встановлювати режим провітрювання без особливих зусиль.
 • Своєчасний полив.
 • Підживлення. 3-4 рази за літо.
 • Формування куща огірка (прищіпка, пасинкування).

Доглядати за огірками в теплиці буде набагато легше, якщо забезпечити правильне формування огіркової батоги:

 1. З появою 8-10 листа батіг за допомогою шпагату закріпити на простягнутою вздовж ряду тепличної грядки проводці.
 2. Коли основне стебло досягне 2 метрів, його верхівку прищипнуть (відрізати).
 3. Бічні пагони залишаємо довжиною не більше 50 см, потім їх теж прищипують.

ДОВІДКА. Для підвищення врожаю огірків в теплиці в липні використовують натуральний стимулятор. Ємності 5 літрів наповнюють слабким розчинів коров’яку або курячого посліду. Розставити в парнику з розрахунку одна ємність на 3-4 кв.м.

Часті помилки

Початківці дачники, доглядаючи за огірками, часто роблять такі помилки:

 • Відкручування або відламування плода. Краще при зборі огірків використовувати гострий ніж і зрізати плід, залишаючи частину плодоніжки. Інакше можна пошкодити основний втечу, а решта верхня частина плода може стати джерелом інфекції.
 • Розворот батогів. Немає необхідності при зборі огірків насильно розгортати лозу. Листові пластини виявляться в колишньому положенні, тому що орієнтуються на сонячне світло, але при цьому рослина витратить багато сил, що позначиться на врожайності.

Відповіді на часті питання

На огірках в теплиці стали жовтіти листя. Це хвороба? Що робити?

Зверніть увагу, де саме пожовтіло листя. Якщо в нижній частині, то це звичайний процес старіння: нічого страшного, прибирайте і все. Якщо по всій рослині, то можуть бути кілька причин:

 • Недостатньо рідини
 • Не вистачає світла в загущених посадках
 • Захворювання

При догляді необхідно обрізати погані листочки, підгодувати і рясно полити. Якщо процес пожовтіння триває, обприскати листя огірків розчином марганцівки з часником.

ВАЖЛИВО. Не застосовуйте під час плодоношення в боротьбі із захворюваннями хімічні препарати: отрута потрапить в плоди. Використовуйте біопрепарати, що не містять отруйних речовин.

Як часто потрібно збирати огірки в липні?

Щоб плоди не переростали в липні, збір виробляти через день. Інакше на переростають плоди кущ витратить корисні речовини, які необхідні зеленці.

Чи є спосіб регулювати температуру в теплиці без нагрівальних приладів?

У проходах поставте ємності з водою: вони виступають в якості акумуляторів тепла. Вдень випаровування знизить температуру, вночі вода віддасть тепло, накопичене за день.

Висновок

Досвідчені садівники запевнять вас, що в липні немає складнощів в тому, щоб доглядати за огірками. Але, тим не менш, дотримуватися рекомендацій варто, тоді огірочки будуть радувати вас довго, а матеріал для зимових заготовок буде якісним.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал