Як визначити стиглість дині на грядці, дозрівання плодів в домашніх умовах

Як визначити стиглість дині на грядці, дозрівання плодів в домашніх умовах

Як дізнатися, стигла чи динька, чи зривати її ще рано? Кілька корисних рекомендацій від досвідчених майстрів дачної справи допоможуть вам не пропустити цей важливий момент.

Зовнішні ознаки стиглості

Навіть дині одного сорту, які виросли по сусідству, можуть дозрівати не одночасно, тому при виборі стиглого плода орієнтуйтеся на наступні ознаки:

  1. Аромат. Стигла диня видає чарівні пахощі, причому в районі плодоніжки запах виражений найсильніше. Зелені дині не пахнуть, а ось аромат забродивших фруктів свідчить про те, що плід перезрів.
  2. Зовнішній вигляд. Щільна сітка зморшок на поверхні шкірки – вірна ознака того, що диня дозріла. Якщо сітка лише злегка «промальована» або покриває плід тільки наполовину, значить, зі збором врожаю потрібно почекати. Деякі дині не утворюють сітки, в цьому випадку слід звертати увагу на колір плоду – він повинен відповідати сорту.
  3. Звук. Злегка поплескайте вашу красуню по крутих боках. Стигла динька відгукнеться глухим звуком, недозрілі – дзвінким.
  4. Пружність. При натисканні шкірка стиглої дині повинна злегка пружинити, не продавлюючись.

Порада: щоб прискорити дозрівання, дині на грядці під час вирощування рекомендується регулярно перевертати для рівномірного освітлення сонцем.

Дозрівання в домашніх умовах

Злегка недостиглі дині, зняті з грядки для транспортування або через несприятливі погодні умови, охоче дозрівають в приміщенні і на смак нітрохи не поступаються плодам, які дозріли на корені.

Що потрібно зробити:

  1. Покладіть поруч з незрілою динькою вже дозрілу і додайте до цього «натюрморту» 2-3 червоних яблука або гілку бананів. Виділяється стиглими фруктами летючий газ етилен допоможе вашій «пацієнтці» дозріти за 10-12 годин.
  2. Недозрілий плід влаштуйте на сонячному підвіконні, щоб прогрівся, і через 2-3 години відправте його на ніч в темне, тепле місце. Вранці динька буде готова до дегустації.
  3. Упакуйте диню в пакет з крафт-паперу разом з червоними яблуками. Через 2 дні можна буде насолоджуватися її ніжним смаком і чудовим ароматом.
  4. Плід укладають на згорнуте в кілька шарів ковдру і ставлять в темну шафу на тиждень. Протягом цього часу диньки потрібно буде щодня перевертати.

Важливо! Описані вище методи годяться тільки для динь, які вже почали дозрівати. Зовсім зелені екземпляри дозріти в домашніх умовах не вдасться.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал