Чим підживити виноград навесні для гарного врожаю

Для гарного врожаю винограду його потрібно підгодовувати по весні. Для цього власники садових ділянок використовують комплексні добрива або народні засоби. Але щоб не нашкодити культурі, потрібно знати, коли проводити роботи і чим обливати лозу. Для новачків покрокова інструкція стане помічником в цьому питанні.

Навіщо підживлювати виноград навесні

З настанням весни в рослинах починається рух соку. Після холодів виноград ослаблений і відчуває брак мінеральних речовин. Для заповнення цього дефіциту потрібно внести в грунт добрива.

Можна підгодувати виноград навесні для хорошого врожаю, а також для :

 • проведення профілактики хвороб і паразитів ;
 • того, щоб зберегти якомога більше суцвіть і сформованих виноградних кистей ;
 • збору більших і соковитих ягід ;
 • плодоношення навіть ослаблених лоз.

Увага!

Немає необхідності удобрювати культуру кожну весну. Дивитися потрібно на те, в якому стані вона знаходиться.

Часто вносити підгодівлю не потрібно, оскільки в разі надлишку мінеральних компонентів всі сили лози підуть на формування кореневої системи і зеленої маси. Молоді саджанці не треба удобрювати протягом 3 років, але тільки за умови, що підгодівлі були на стадії посадки.

Терміни і сприятливі умови для підживлення

На терміни підгодівлі винограду впливають кліматичні особливості регіону. З цієї причини досвідчені садівники враховують фазу зростання культури :

 1. Рослина ще перебуває в стадії спокою – кінець березня – початок квітня.
 2. За 1,5-2 тижні до формування суцвіть – у другій половині травня.
 3. Після утворення яєчників.

Якщо цей графік не дотримуватися, то у винограду буде нестача або надлишок потрібних речовин і мікроелементів. У будь-якому випадку чекати рясний урожай немає сенсу. Але якщо дотримуватися цих правил, то урожай обов’язково порадує.

Також існує графік для регіонів країни. Наприклад, в:

 • Обприскувати культури потрібно в перший раз 1-10 квітня, а в другій – з 15 по 25 травня;

У будь-якому випадку перша підгодівля потрібна, коли грунт прогріється до 16 0C. Другий раз удобрити виноград потрібно до періоду цвітіння.

Чим підживити виноград для гарного врожаю

Мало навесні просто внести добрива під виноград. Щоб зібрати рясний урожай, потрібно знати, чим підгодовувати рослина. Найчастіше садівники використовують народні засоби і комплексні препарати.

Народні засоби

Серед народних способів один з кращих – використання дріжджів. Вони містять у великій кількості вітаміни, мінерали і корисні речовини. Садівники застосовують його як відмінну поживну підгодівлю. За допомогою дріжджів можна :

 • прискорити зростання і розвиток кущів;
 • захистити виноград від хвороб і паразитів;
 • прискорити розкладання з’єднань органічного типу;
 • поліпшити якість плодів.

Для приготування розчину треба розчинити дріжджі в воді, в результаті чого утворюється з’єднання, корисне для виноградної кореневої системи.

Увага!

Вибирати треба хлібопекарський продукт, т. к. він вже є готовим стимулятором зростання.

Приготувати таку підгодівлю можна самостійно:

 1. 200 г дріжджів розвести в 1 л теплої води. Наполягати 6 годин, після чого ретельно змішати. Отримане засіб влити в відро з водою і розмішати. Витрата на кожен кущ – 1 л.
 2. Гранульовані харчові дріжджі (150 г) розвести у відрі води, додати 50 г цукру. Розмішати і наполягати 4 години. Інтенсивно перемішати, після чого розвести з чистою водою в співвідношенні 1: 5.

Ще один народний засіб ґрунтується на бродінні бур’янів, пасинків томатів і прорідженій моркви. Для приготування підгодівлі :

 1. Велику ємність необхідно заповнити на 3⁄4 основною сировиною.
 2. Залити тару водою доверху. Накрити поліетиленовим пакетом і щільно його зафіксувати. Зробити 2-3 отвори.
 3. Прибрати в тепло на 1,5-2 тижні. Про готовність добрива сповістить появи характерного аромату.
 4. Розвести чистою водою в співвідношенні 1:10. Вносьте засіб під корінь.

Також виноградарі використовують золу. З її допомогою рослина опудрюють на етапі розпускання листків. А можна зробити розчин – 300-500 г порошку на відро води, який потрібно наставати протягом 7 днів. Зола ідеально підходить для кислих ґрунтів, оскільки дозволяє знизити їх кислотність. У хід у власників садових ділянок йде і яєчна шкаралупа, багата кальцієм. Перед застосуванням її треба подрібнити.

Комплексні добрива

До складу складних речовин входять як мінімум два елементи :

 1. Азофоска. Це з’єднання з азоту, фосфору і калію. Може бути в сухому і розчиненому вигляді. Перший треба вносити під кущ з розрахунку 60 г на рослину. Застосовувати можна в теплу пору року. Для приготування розчину потрібно 2 ст. л. розвести в 10 л води. Використовується в якості кореневої підгодівлі.
 2. Бішаль. Містить магній, йод, бор і бром. Застосовується садівниками для позакореневої обробки винограду. 75 мл засобу слід розчинити у відрі рідини. Така дозування не зашкодить культурі, незважаючи на те, що в інструкції вказано вдвічі більший обсяг.
 3. Флоровит – добриво, розроблене спеціально для винограду. У складі відсутня нітратний азот. Підходить для використання під час посадки і підгодівлі. При внесенні під корінь дозування становить 50 г на кущ.

Промисловість випускає все більше препаратів, в складі яких – комплексні добрива і різні мікроелементи. Тому наситити виноградну культуру показними речовинами не складе труднощів.

Як правильно підживити виноград

Вносити добрива треба кореневим способом, завдяки чому поживні елементи повністю засвояться.

Увага!

Досвідчені садівники не радять використовувати підгодівлю поверхнево, т. к. в цьому випадку розвиток куща сповільниться через зростання нових пагонів.

Фахівці рекомендують при посадці саджанців вкопувати трубу на глибину як мінімум 40 см, за допомогою якої в майбутньому буде здійснюватися полив і підгодівля виноградника. Труби діаметром не більш 12 см краще використовувати з пластику або азбесту. Відстань від труб до саджанців залежить від сили зростання культури і зазвичай становить 50-80 см.

Для підгодівлі винограду підходить і інший спосіб. Від куща треба відміряти 50-80 см по всьому діаметру. На цій відстані викопати траншею глибиною 40-50 см. залити в неї поживний розчин, а потім присипати землею.

Перед внесенням будь підгодівлі кущі потрібно рясно полити.

Весняна підгодівля винограду – важлива процедура по догляду за ним. Садівники використовують як приготовані за народними рецептами, так і вже готові добрива. Головне – слідувати інструкціям і рекомендацій досвідчених агрономів.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал