Для чого потрібне активоване вугілля: 7 способів застосування найбільш доступного засобу

Які б новомодні медикаменти та сорбенти не з’явилися на фармакологічному ринку за останні роки, ми звикли до старого-доброго активованого вугілля.

У будь-якій, навіть примітивній аптечці, завжди є цей препарат. Найчастіше ми купуємо його, тому що він доступний. А той факт, що він ще й абсолютно нешкідливий, навіть дозволяє порівняти його з домашніми засобами.

Завдяки пористій структурі активоване вугілля виводить з організму практично всі токсичні речовини, які з’являються в процесі травлення, і здатні проникнути ззовні. Багато хто використовує його унікальні «сили» під час дієти, щоб очистити організм від шлаків і токсинів, що накопичилися. Але це зовсім не означає, що ви можете приймати його в необмеженій кількості. Тривале щоденне застосування може мати несприятливий вплив на організм людини.

Що потрібно знати про активоване вугілля

Активоване вугілля отримують в процесі термічної обробки шкаралупи кокосових горіхів або дерева без доступу повітря. Це пористий матеріал. Площа поверхні пор в 1 г вугілля становить від 500 до 2 000 м². Цей адсорбент може поглинати молекули речовин із рідини, а потім утримувати їх на своїй поверхні.

Цей препарат відповідає всім основним вимогам стосовно дійсно якісних адсорбентів.

  • Безпечний для слизових оболонок, якщо використовувати його в розумних кількостях.
  • Характеризується відмінними сорбційними властивостями.
  • Добре виводиться з кишківника.
  • Не має токсичних властивостей.
  • Безпечний для мікрофлори кишківника.
  • Можна користуватися в зручній формі.

Але якщо ви з якоїсь причини вживаєте активоване вугілля регулярно протягом певного проміжку часу, пам’ятайте, що у нього можуть бути певні побічні ефекти. Як правило, це діарея або закрепи, а також фарбування стільця в чорний колір.

На що впливає активоване вугілля?

1. Баланс pH

Крім популярних засобів для здоров’я ротової порожнини, ви завжди можете використовувати й цей препарат. Він здатний не тільки змінити pH-баланс ротової порожнини, але і запобігти появі неприємного запаху, а також різних захворювань. Подрібніть 2 таблетки та буквально занурте в цей порошок змочену водою зубну щітку. Так чистити зуби можна 2 рази на тиждень, особливо ретельно зосереджувати увагу на плямах.

2. Похмілля

Саме даний адсорбент виводить з організму токсини. Останні та стають причиною отруєнь. І хоча він не здатний адсорбувати спирт все ж він усуває хімікати, а також підсолоджувачі. А якщо його приймати разом зі спиртним, він знижує концентрацію останнього.

3. Вугровий висип

Щоб позбутися від вугрового висипу на шкірі, змішайте 2 ст. л. гелю алое вера з 1 капсулою активованого вугілля. Акуратно нанесіть суміш легкими масажними рухами. Зачекайте, поки цей домашній засіб повністю висохне, а тоді просто змийте теплою водою.

4. Старіння

Багатьом людям важко у це повірити, але саме вугілля запобігає пошкодженню клітин таких органів, як печінка і нирки. Після впливу шкідливих продуктів і токсинів експерти рекомендують приймати по 2 капсули вугілля на день. Функції вищезазначених органів не тільки не будуть порушені, а й покращаться.

5. Холестерин

Доведено, що такий засіб знижує загальний рівень холестерину приблизно на чверть. Але такі хворобливі стани, як проблеми з травленням і хронічне зневоднення, впливають на дію препарату.

6. Здуття живота

Ця проблема не залежить від віку. З нею намагаються боротися і люди у віці, і ті, хто молодший. Якщо ви теж зіткнулися з нею, приймайте по 500 мг адсорбенту за годину до їди. Обов’язково запивайте таблетки або капсули склянкою води.

7. Очищення води

Вугілля має можливість вловлювати найрізноманітніші домішки у воді, саме з цієї причини його часто використовують в системах фільтрації. Такі фільтри видаляють фторид, що важливо для правильного функціонування нирок, печінки, та й всієї імунної системи.

В аптеці вам також можуть запропонувати біле активоване вугілля. Але не варто сприймати цей препарат як абсолютно ідентичний чорному активованому вугіллю. У складі цього нового препарату речовина, що діє – порошок, схожий на білу глину. Можливо, це сорбент? Так, але показання до прийому і дозування різняться.

Поділіться з друзями та знайомими цієї корисною інформацією про лікування всього організму. Можливо, хтось із них подивиться на простий аптечний засіб по-новому.

УВАГА! Інформація надана виключно в інформативних цілях. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал