Домашні круасани – повітряні, як поцілунок француза

Сьогодні ми порадуємо Вас дуже цікавим рецептом. Новачкам він точно не підійде, але для досвідчених господинь це буде захоплююче випробування. За нашим рецептом ти зможеш приготувати приголомшливі домашні круасани.

Інгредієнти:

  • 500 г борошна
  • 55 г цукру
  • 10 г солі
  • 150 мл теплого молока
  • 150 мл теплої води
  • 8 г сухих дріжджів
  • 250 г м’якого вершкового масла

Приготування:

Увечері змішайте у великій ємності борошно, цукор і сіль. В іншій ємності з’єднайте воду, молоко, сухі дріжджі. Після того як вони 10 хвилин постоять в теплому місці, змішайте борошно з дріжджовою рідиною і замісіть тісто.

Через приблизно 15 хвилин у Вас повинно вийти гладке еластичне тісто. Воно не буде липнути до рук. Застеліть невелике деко пергаментним папером і помістіть на нього тісто.

Після цього розкачайте його руками так, щоб вийшов великий прямокутник. Накрийте деко харчовою плівкою і відправте його в холодильник на ніч.

Також увечері потрібно скласти пергаментний папір особливим чином. У центрі його шматка повинна вийти площа зі сторонами 20 на 40 см. Все, що виходить за ці розміри, потрібно підігнути. Тобі потрібно 2 таких листа.

На одну частину пергаменту помісти вершкове масло. Воно повинно бути дуже м’яким, але ще не рідким. Якщо натиснути на шматочок масла пальцем, то він легко продавить ямку. А коли забрати палець, то до нього нічого не буде липнути. Така консистенція Вам потрібна.

Зверху накрийте масло другим шматком пергаменту і підігніть краї так, щоб вийшов той прямокутник зі сторонами 20 на 40 см. У такому вигляді його треба розкачати качалкою. Робіть це акуратно, щоб не порвати папір, але як можна рівномірніше розкачайте масло в тонкий прямокутний пласт. Покладіть його в холодильник на ніч.

Складаємо тісто

На наступний день холодне тісто обсипте борошном і розкачайте качалкою до прямокутника 40 х 40 см. У процесі можете підсипати трохи борошна, щоб нічого не приставало і не рвалося.

Накрийте половину прямокутника тіста пергаментом, а другою половиною накрийте цей папір. Тісто складеться вдвічі, між шарами буде пергамент. Потім цю конструкцію оберніть з обох сторін харчовою плівкою і відправте в холодильник на півгодини.

У цей момент дістань наше охолоджене масло, щоб воно трохи постояло на столі.

Через півгодини дістаньте тісто, розкачайте ще трохи, щоб отримати потрібний нам розмір – 40 х 40 см. Після цього в його центр помістіть прямокутник масла, а над ним з боків загорніть краї тіста.

Тепер треба розкачати тісто уздовж до довжини 62 см. Після цього складіть далеку від Вас третину тіста. Зверху накрий її нижньою третиною тіста. Тісто помістіть на деко, накрийте плівкою і відправ в морозилку на 20 хвилин.

Покладіть перед собою охолоджене тісто так, щоб шов був праворуч. Після цього знову розкачайте його до довжини 62 см. Можете підсипати трохи борошна, стежте, щоб тісто не приставало до робочої поверхні.

Розкатаний прямокутник знову складіть, як в минулий раз. Верхньою третиною накрийте центр, далі його накрийте нижньою третиною. Знову накрий харчовою плівкою і помістіть в морозилку. А потім зігніть тісто таким чином ще раз. В сумі це потрібно виконати 3 рази.

Формуємо круасани

Тепер розкачайте тісто до розміру 64 х 30 см. Трохи обріжте його так, щоб вийшли рівні краї прямокутника. Після цього наріжте тісто поперек на довгі трикутники і кожен скрутіть в круасан. Звертайте від широкої основи до кінчика трикутника.

Залиште круасани швом вниз в теплому місці, поки ті не збільшаться на 60%. Зверху намажте тісто яйцем і відправте випікатися в духовку при 200 градусах на 7 хвилин. Потім зменшіть температуру до 180 градусів і випікайте ще 13 хвилин.

Ось такі чудові можуть вийти домашні круасани. Страшно приступати до такої роботи через складність рецептури, але в цій справі очі бояться, руки роблять.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал