Коли садити помідори в травні 2024 року в відкритий грунт, пересадка томатів за місячним календарем

Проводити висадку розсади томатів у відкритий грунт прийнято в травні, спираючись на місячний календар. До цього місяця сіянці встигають добре розвиватися, а на вулиці встановлюється оптимальна температура.

Але, щоб рослини швидко прижилися на грядці, і принесли максимальний урожай, потрібно підібрати для процедури сприятливий день за місячним календарем.

Як це зробити, ми розповімо в сьогоднішній статті.

Як вибрати відповідний день для посадки розсади помідорів у відкритий грунт?

Висадку помідор у відкритий грунт в травні варто проводити в сприятливий день за місячним календарем. І ще важливо, щоб в цей час стояла похмура погода. У ясний день варто проводити захід рано вранці. Тоді культури швидше приживуться, і спокійно перенесуть нічний зниження температури.

Підготовка помідорною розсади до висадки у відкритий грунт

До моменту висадки розсади помідорів у відкритий грунт, сіянцям має виповнитися не менше 50-70 днів, а з моменту пікіровки пройшло 30-35 діб. Рослини в травні повинні досягати 20-30 см у висоту, і на кожному присутні більше 6 справжніх листків. І бажано, щоб культури випустили першу квіткову кисть.

Помідори швидше приживуться на грядці, якщо правильно підготувати їх, перш ніж садити. З огляду на особливості місячного календаря робити це потрібно таким чином:

 1. За 14 днів до висадки рослин у відкритий грунт, приступити до їх загартовуванню. Для цього винести сіянці на балкон або в сад, і залишити їх на 30-45 хв в затіненому безвітряному місці. Процедуру повторювати щодня, кожного разу збільшуючи її тривалість на 30-60 хв.
 2. За 7 днів до висадки обробити сіянці фітогормонами ( «Гетероауксин», «Укореніт’», «Бурштинова кислота»). Готувати розчини строго по інструкції, не перевищуючи дозування. А обприскувати ними рослини потрібно по листю. Саму процедуру варто проводити рано вранці або на заході.
 3. За 3-4 діб до висадки слід повністю скасувати поливи. А за 30 хв. до процедури рясно полити сіянці.
 4. За 3-5 днів видалити сім’ядольні листя. Якщо помідори занадто витягнулися, то варто обірвати і 2-3 нижнього листя. Але таку розсаду садити потрібно глибше, маючи в своєму розпорядженні її під кутом.

УВАГА! За добу до висадки помідорів в травні за місячним календарем варто обробити їх фунгіцидами. Наприклад, препаратом «Ридоміл Голд». Його потрібно розвести в теплій воді (20 г на 10 л), і використовувати для обприскування листя. У розчин варто додати 20 г сечовини для посилення ефект і додаткового харчування.

Сприятливі дні для посадки розсади помідорів у травні 2024 року у відкритий грунт за місячним календарем

Згідно з правилами місячного календаря садити розсаду помідорів у відкритий грунт потрібно на зростаючий місяць.

І бажано, щоб нічне світило розташовувалося в знаку Рака, Риб або Козерога. В кінці весни 2024 року такі сприятливі періоди випадають на 10, 12, 15-17, 22-25 травня.

Коли висаджувати томати у відкритий грунт в травні 2024 роки не варто, невдалі дні

Вважається, що садити помідори не можна в серп і молодик. Також не варто садити на убуває нічне світило, особливо, якщо воно знаходиться в знаку Водолія. І згідно з місячним календарем 2024 року не можна проводити висадку 2-4, 11 і 26 травня.

Коли проводити травневу висадку томатів у відкритий грунт

Коли садите томати у відкритий грунт, потрібно враховувати не тільки місячний календар, а й особливості клімату регіону. Так, садити можна не раніше, ніж температура повітря вдень встановиться на позначці в +12 … + 18 ° C, а вночі не опускається нижче +10 ° C. Розсада витримує нетривале похолодання, але довго від нього відходить і пізніше приносить урожай.

ДОВІДКА! Варто перевіряти температуру ґрунту на глибині в 8-10 см. Оптимально, щоб вона досягала позначки в + 8 … + 12 ° C.

Як правильно висаджувати помідори у відкритий грунт

Для висадки помідорів потрібно вибирати освітлені місця. У півтіні рослини приживуться, але будуть погано плодоносити, а їх урожай дозріє пізніше. Культурам не підходить низина, заболочені ділянки та місця з близьким заляганням ґрунтових вод.

Бажано садити їх на невеликій височині. Також можна заздалегідь облаштувати дренаж, щоб виключити застій вологи у коренів рослин.

УВАГА! Не рекомендують садити помідори на одній ділянці 2 роки поспіль, і краще щорічно вибирати для них нове місце. Буде подвійно добре, якщо до цього там росла буряк, морква, капуста, кабачки і зелень. Потрібно уникати ділянок, де в минулому році вирощувалися баклажани, перець або картопля.

Вибравши сприятливий день за місячним календарем, слід висадити розсаду томатів за таким алгоритмом:

 1. Для рослин викопати ями з розмірами в 30 * 30 см. Між заглибленнями знадобиться дотримуватися дистанції в 40-50 см, а ширина міжрядь повинна досягати мінімум 60 см. Розміщувати ряди потрібно у напрямку з півночі на південь, тоді все культури отримають достатньо світла. Садити низькорослі сорти краще в шаховому порядку.
 2. Грунт в поглибленнях рясно полити водою з температурою + 22 … + 25 ° C. Розсаду дістати з посадочних горщиків, намагаючись не руйнувати земляний кому. Якщо сходи були пікірувати в пластикові стакани, то їх можна просто розрізати. Якщо рослини садили спочатку в торф’яні таблетки, то цей крок слід пропустити.
 3. Сіянці висадити в посадочні ямки по одному. Розташовувати рослини потрібно по центру, і відразу полити їх відстояною водою кімнатної температури.
 4. Культури присипати землею, заглубив їх до того місця, де були сім’ядольні листя. Якщо сіянці сильно витягнулися, то присипати їх землею потрібно до перших стебел. При цьому рослини встановлювати в ями знадобиться під невеликим кутом.

Після посадки грядку поливати не потрібно. Але знадобиться мульчувати її поверхню соломою, прілим тирсою, компостом. Шар органіки буде підживлювати культури в міру свого розкладання, і при цьому захистить коріння від вимерзання і перегріву. А ще мульча уповільнює випаровування вологи і не дає ущільнюватися поверхні грунту.

РАДА! Не можна використовувати для мульчування торф або свіжий гній. Така органіка окисляє грунт, чого помідори не люблять.

Хитрощі і корисні поради при травневій висадці томатів в грунт

У травні погода мінлива, і, щоб захистити розсаду від поворотних заморозків, бажано накрити грядку нетканим матеріалом (лутрасил, спанбонд). Також можна використовувати пластикові бутлі з обрізаним дном, поставивши їх поверх кожного куща.

Але важливо щодня провітрювати посадку, інакше томати можуть випріти. У випадку з обрізаними бутлями можна просто не закручувати на них кришку.

УВАГА! Перші 10 днів після висадки культур у відкритий грунт за місячним календарем їх не можна поливати і підгодовувати. В цей час краще взагалі не турбувати томати, щоб не посилювати стрес від процедури.

В травні нерідко трапляється прохолодна погода, при якій культури слабо формують плоди. Щоб прискорити цей процес, бажано обприскувати листя розчином борної кислоти або спеціальними препаратами, типу «Зав’язь» або «Томатон». Вони покращують стійкість помідорів до несприятливих умов.

Часті помилки

Під час висадки помідорів у відкритий грунт недосвідчені городники роблять такі помилки:

 • Не дотримуються місячного календаря. Молодик і Повний місяць вважаються критичними періодами для помідорів. Якщо провести висадку в ці несприятливі за місячним календарем дні, то культури можуть не прижитися, або будуть погано розвиватися і плодоносити.
 • Не готують рослини у висадці в травні. Коли ви садить помідори на город, це – серйозний стрес для сіянців, і важливо загартувати їх перед цим заходом. Інакше вони можуть загинути від різкої зміни умов.
 • Проводять висадку в полуденний час. У травні сонце вже досить активне, і якщо провести захід з 12:00 до 16:00, то через перегрів коріння і листя можуть отримати опік.

Відповіді на часті питання

Навіть саджаючи томати за місячним календарем на травень, у городників виникають наступні питання:

Чи потрібно готувати ділянку під томати?

Так, і робити це слід за 3 тижні до заходу, а краще з осені. Для цього знадобиться очистити ділянку від бур’янів і рослинних залишків, перекопати і внести органічні і мінеральні підгодівлі.

На кожен кв. м грунту використовувати перегній (10 л), сульфат амонію або суперфосфат (25 г) і деревну золу (100 мл).

Що робити з витягнутою розсадою?

Садити переросли сіянці необхідно під кутом в 45 °. Заглиблювати їх слід глибше, ніж зазвичай.

Коли знімати укриття в травні?

Прибирати спанбонд можна, коли температура встановиться на рівні + 20 … + 25 ° C. Це відбувається в кінці травня – початку червня. Але щоб рослини не запрів, необхідно щодня провітрювати посадку.

Що робити з підмерзлими?

Якщо наземна частина рослини почорніла, то буде потрібно обрізати стебла і листя до здорової тканини. Помідори слід обробити теплим розчином борної кислоти.

Бажано обприскати сходи стимуляторами росту ( «Епін», «Гетероауксин»), і повторювати цей захід знадобиться кожні 8-10 днів.

Через 3-4 дні після обприскування борною кислотою, помідори підгодувати розчином сечовини або «Кеміра».

Через тиждень в грядку знадобиться внести повне мінеральне добриво, використовуючи половину дози.

Висновок

Травень – найкращий місяць, щоб садити помідори в відкриту грядку. Адже висаджені в цей час рослини швидше адаптуються, і починають плодоносити. Але важливо перед процедурою підготувати сіянці до заходу, а саму процедуру проводити в сприятливий період за місячним календарем.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал