Коли сіяти цибулю на розсаду в 2022 році за місячним календарем

Коли сіяти цибулю на розсаду
Коли сіяти цибулю на розсаду

Важко знайти людину, яка не зал б, що таке цибуля. Деякі садівники вирощують цибулю на розсаду, сьогодні ми поговоримо про те, коли садити культуру в 2022 році.

Зазвичай вирощування цибулі включає трирічний цикл:

 • 1-ий рік. Висівають чорнушки на сіянку.
 • 2-ий рік. Висаджують сіянку для отримання великої цибулини.
 • 3-ий рік. Садять велику цибулину, і вона дає насіння.

Етап вирощування і збереження сіянки можна пропустити. Тобто, отримати великі цибулини протягом одного року. А досягається це шляхом вирощування цибулі через розсаду. При цьому способі агротехніки цибулю менше стрілкою, а сама цибулина виростає більшою.

Які сорти цибулі вирощують розсадою?

Більш придатними для вирощування через розсаду є сорти з солодким або півострів смаком. Щодо формування цибулин краще підійдуть різні сорти, а так само гібриди з раннім терміном дозрівання. Період вегетації не повинен перевищувати 110-130 днів. Більш придатними є наступні сорти:

 • Стригуновский
 • Ранній рожевий
 • Глобус
 • Каратальского
 • Стардаст
 • Ексібішен

Сприятливі дні для посадки насіння на розсаду в 2022

Коли сіяти цибулю на розсадуВисівати насіння на розсаду, потрібно починаючи з лютого, в залежності від регіону. Чим південніше, тим раніше виробляють посадку. Багато городників висівають насіння різних рослин згідно з місячним календарем. І багато разів доведено, що це працює

Сприятливі дні для посіву цибулі на розсаду в 2022 році, щоб отримати цибулину

Місяць Число
Лютий 2-9; 28
Березень 1-12 і 29-31
Квітень 2-10 і 28, 29, 30

Примітка! Варто зауважити, що вказане в таблиці число означає не день посадки насіння в ящик для розсади або теплицю, а день, коли з цим насіннячком починають працювати, тобто дезінфікують, замочують і т.д.

Сприятливі дні за місячним календарем в 2022 році, для посіву цибулі на перо

Місяць Число
Лютий 13 – 25
Березень 15 – 26
Квітень 14 – 25

Коли в 2022 році цибулю на розсаду сіяти не варто

В році є як сприятливі дні, коли потрібно садити насіння цибулі на розсаду, так і несприятливі. У таблиці нижче вказані дні, в які не бажано займатися агротехнікою.

Місяць Число
Лютий 10, 11, 27
Березень 9, 10, 11, 13, 28
Квітень 6 , 7, 12, 27

Знаючи сприятливі і не дуже дні для посіву цибулі, і дотримуючись їх, можна виростити хороший урожай.

Примітка! Якщо немає можливості посадити насіння в відповідний час, садити краще в дні, які не вказані в якості несприятливих. Це сприяє кращому проростанню насіння.

Коли садити цибулю на розсаду, щоб виростити за один рік?

Нерідко в магазинах продається севок не зовсім хорошої якості. І багато городники стали переходити на вирощування цибулі розсадним способом. Процес, звичайно, складний, але зате результат вартий зусиль. Сіяти чорнушки на розсаду починають в кінці зими і до середини весни. А в середині травня, після загрози весняних заморозків, розсаду висаджують на постійне місце.

Коли садити цибулю, щоб отримати перо?

На перо можна садити цибулю і восени, і навесні.

Осіння посадка

Щоб отримати ранньою весною вже готовий урожай зелені цибулі, восени необхідно посадити середнього розміру севок. Більший севок переросте в стрілку, і отримати зелень не вийде, дрібніший буде придатний до зрізку тільки восени.

Весняна посадка

Навесні сіянку-вибракування так ж можна посадити на зелень. Тільки кілька гущі, ніж на цибулю-ріпку.

Зелень з насіння

Коли сіяти цибулю на розсадуАроматну, корисну зелень цибулі можна виростити і з насіння – чорнушки. Насіння також як і сіянку можна посіяти восени, а можна навесні. Озима цибуля дасть більш ранній урожай зелені. Посіяний навесні буде готовий до зрізку в кінці серпня – середині вересня.

Правильно посіявши насіння цибулі або сіянку на зелень, можна насолоджуватися цим корисним продуктом з ранньої вени і до пізньої осені.

Коли сіяти цибулю в 2022 році в Україні

В Україні розсаду висаджують в кінці березня – початку квітня. Якщо врахувати, що вік саджанців не повинен бути менше півтора місяців, неважко підрахувати, коли треба сіяти чорнушки в ящики. Це початок, або середина лютого.

Коли сіяти цибулю на розсадуКоли садити на розсаду різні сорти цибулі?

Розглянемо терміни посадки найбільш поширених сортів цибулі:

 • Стригуновска. Як і багато інших сорти на розсаду висаджують в кінці березня. На грядки переносять на початку травня. Грунт цей сорт вимагає родючу, удобрення. Йому необхідно освітлення. Навіть невелике затінення погано позначається на його самопочутті. Розсада вимагає додаткового підсвічування.
 • Ексібішен. Гігантська цибуля. Вага одного екземпляра може досягати 1000грам. Потрібно намітити дату пересадки розсади цибулі у відкритий ґрунт. За 2 місяці до цієї дати необхідно посіяти насіння в ящики з підготовленою ґрунтом. Приблизно 14 днів знадобиться на проростання насіння і 6-7 тижнів на формування хорошої розсади.
 • Каратальского. Так само, як і іншим сортам цибулі, Каратальского потрібно приблизно 2 місяці провести в розсадному ящику і перш ніж перемістити на грядку. Температура ґрунту повинна бути не менше 10 ° С.

Коли сіяти цибулю на розсадуЯк садити цибулю на розсаду?

Необхідно підготувати ґрунт. Є безліч складів родючого ґрунту для того чи іншого рослини. Розглянемо найбільш підходящі варіанти для посіву цибулі на розсаду.

 • Дернова земля з перегноєм в соотношеніі1: 1
 • Перегній з піском в співвідношенні 2: 1
 • Біогумус з кокосовим субстратом в співвідношенні 2: 1

Вітається додавання деревного попелу.

 1. Цю суміш потрібно пролити окропом, в яку додана марганцівка. Таким чином, гинуть багато грибки та шкідники, що живуть в ґрунті. Можна прожарити в духовій шафі або мікрохвильовці.
 2. Насіння потрібно помістити в теплу воду на 6-8 годин. Потім посіяти в ґрунт.
 3. Схема висадки 1,5смХ5см.
 4. Зверху засипати шаром ґрунту не перевищує 8 мм. Замість ґрунту можна взяти річковий пісок, він більш повітропроникний.
 5. Далі посадки потрібно обережно полити, найкраще це зробити пульверизатором.
 6. Ємність помістити в поліетиленовий пакет і поставити в місце, де тепло. Щодня потрібно відкривати пакет для видалення конденсату. Необхідно стежити, щоб ґрунт ні пересушеним. Сходи потрібно очікувати через два тижні.

Коли сіяти цибулю на розсадуЯк доглядати за розсадою цибулі?

Після того як з’являться сходи, пакет прибирають, а розсаду поміщають на підвіконня. Тепер висока температура вже не потрібна. Досить + 15 – 17. У міру необхідності роблять полив і додаткове освітлення. Сильно загущені посадки проріджують. Бур’яни прополюють.

Важливо. Світловий день повинен бути 13,5-16 годин

Днів за 10-14 до посадки розсади на постійне місце її потрібно починати гартувати. Для цього можна відкривати вікно на короткий період. Поступово час «прогулянок» розсади варто збільшити.

Часті помилки

Часом дачники припускаються помилок при вирощуванні розсади цибулі.

 1. Рослина гине або стає млявим через невідповідного розміру тари. Ящики для розсади повинні бути досить глибокими, щоб вистачило місця добре розвиненою і довгою кореневій системі. При пересадці на грядку необхідно зробити досить глибоке розмір отвору, щоб корінці туди без проблем увійшли в розправленому вигляді.
 2. Розсада не розвивається, а часом і гине через погане освітлення.
 3. Велика загущеність посадок. Рослинам просто не вистачає поживних речовин.
 4. Висока температура. Саджанці швидко йдуть у ріст, стоншуються, слабшають і можуть загинути.
 5. Нерідко слабку розсаду дачники намагаються врятувати і підгортають цибулинки. Точка росту засипана землею, рослина гине.
 6. При пересадці на грядку інші городники пір’ячко цибулин радять підрізати. Це чергова помилка. Пір’я цибулі всередині порожнисті, в них накопичується вода як в колодязі, рослина загниває і гине.

Коли сіяти цибулю на розсаду в 2022 році за місячним календаремВідповіді на часті питання

Молоді городники часто задають питання по вирощуванню цибулі.

Чим підживити розсаду цибулі?

Для збагачення ґрунту краще користуватися мінеральними добривами: Гумат, Цирконій, Епін. Так само можна використовувати розчин курячого посліду або селітри. Використовувати дуже обережно -1 г на 1 л води.

Як правильно пікірувати розсаду?

Тут потрібно сказати, що пікірувати пагони цибулі НЕ бажано без крайньої потреби. Потрібно відразу вибрати необхідні відстані між рослинами. Якщо ж посадки все ж загущено, то краще просто прорідять їх.

Навіщо загартовувати розсаду цибулі?

Температура на вулиці і в кімнаті істотно відрізняється. Рослини звикли до комфортного кімнатній температурі, якщо їх відразу без підготовки висадити на вулицю, у них вийде шоковий стан. Надалі такі екземпляри будуть хворіти і можуть загинути.

Знаючи основні принципи вирощування цибулі розсадним способом можна отримати відмінний результат всього за один рік.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал