Компот з абрикосів на зиму

Покроковий рецепт приготування компоту з абрикосів на зиму зі стерилізацією і без стерилізації, з кісточками і без них: варіанти компоту з абрикосів з апельсинами, смородиною, малиною, черешнею

Компот з абрикосів з кісточками на зиму – класичний рецепт

Смак абрикосового компоту залежить від стиглості плодів. Не варто використовувати для консервування компоту незрілі плоди, а тим більше переспілі плоди. У першому випадку, компот не матиме смаку і аромату, в другому постраждає його вид. Перезрілі плоди можуть лопнути, і їх м’якоть зробить ніжний, ароматний напій мутним.

Коротке зауваження про консервацію плодів взагалі, і абрикосів зокрема, разом з кісточками. Існує думка про різке зростання ризику отруєнь, якщо в компотах використані фрукти або ягоди неочищені від кісточок або насіння на практиці не підтверджено. Значно вище ймовірність відчути нездужання від консервації, термін зберігання якої порушений. Намагайтеся пити компоти протягом одного зимового сезону і, безумовно, не порушувати правил консервування.

Інгредієнти:

  • кілограм абрикосів;
  • цукор – 500 грамів;
  • чотири з половиною літра води.

Покроковий рецепт простого компоту з абрикосів на зиму без добавок

Крок 1:

Абрикоси перебираємо. Вибираємо для компоту щільні, що не пошкоджені гниллю плоди і ретельно миємо прохолодною водою. Розклавши по рушнику або зібравши в друшляку, даємо абрикосам обсохнути.

Крок 2:

Трилітрові банки, ретельно миємо в гарячій воді з содою. Змив залишки порошку теплою водою, на деякий час залишаємо в перевернутому стані. Обробляємо ємності протягом десяти хвилин паром, одночасно кип’ятимо металеві кришки протягом такого ж часу.

Крок 3:

Чисті абрикоси розкладаємо в підготовлені банки, заповнюючи їх лише на третину. Щоб плоди рівномірно пропарити, перед розфасовкою проколіть їх в декількох місцях зубочисткою. Залив абрикоси окропом, і прикривши шийки банок простерилізованими кришками, залишаємо так на десять хвилин.

Крок 4:

Зливаємо фруктовий настій в об’ємну каструлю. Усипавши цукор, підігріваємо до закипання. Проваривши з хвилину, заливаємо сироп в банки з абрикосами, наповнюючи їх по саме горло. Відразу накриваємо кришками і герметично закриваємо. Перевертаємо заготовки на кришки і залишаємо до повного охолодження під пледом або декількома махровими рушниками.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал