Один із способів зменшити живіт людям похилого віку. Вчені пропонують інтервальні тренування. Як вони проходять
Проблема надмірної ваги присутня в житті багатьох людей. Можу це підтвердити і на своєму досвіді, так як борюся за свою фігуру із зайвими кілограмами значну частину свого життя.
Треба сказати, що до якогось певного моменту моя вага не турбувала мене, була постійною і мене влаштовувала. Я, до того ж, багато рухалася, вела активний спосіб життя.
На харчуванні ніколи не зациклювалася, їла те, що їла завжди і в тій кількості, якою я наїдалася. І не відмовляла собі в улюблених продуктах. Але одного разу я з подивом помітила, що стала додавати у вазі.
Подив мій скоро переріс в занепокоєння – я зрозуміла, що для того, щоб я залишалася в своїй вазі, я повинна тепер їсти набагато менше. Спостереження за собою мене зовсім засмутило. Я тепер виходила із-за столу, не наївшись.
Це було дуже важко. Але я твердо вирішила, як і багато інших, суворо стежити за своїм харчуванням. Стала використовувати різні дієти, виключати з раціону певні продукти.
Вага повернувся до влаштованого мене розміру. Я стала більш спокійною, хоча постійний контроль за собою, прямо скажемо, напружував. Так все і було до недавнього часу. І ось нова проблема.
Фігура моя, як і раніше не змінюється, але несподівано став збільшитися в розмірах живіт. Як це нервує, думаю, не треба пояснювати. Знову читаю, шукаю кардинальні способи боротьби з новою проблемою.
Нещодавно мені на очі потрапила невелика замітка під назвою “Тренування для літніх” в одному з журналів, присвячених здоровому способу життя. У замітці йшлося, що центральне ожиріння, тобто надлишок жирових відкладень в області живота, вважається найнебезпечнішим для здоров’я. Прочитавши це, я, звичайно ж, стала уважно читати далі. У замітці йшлося про те, що саме центральний тип ожиріння частіше властивий людям похилого віку , так як з віком знижується рівень фізичної активності.
Відповідно, змінюється і розподіл підшкірного жиру, що значно підвищує рівень серцево-судинних захворювань. Далі писалося про те, що недавно медики розробили програму індивідуальних тренувань для літніх людей, які бажають схуднути .
Що ці тренування являють собою? Вправи в них чергуються з відпочинком за схемою: 40 секунд відводиться на фізичне навантаження і 20 секунд на перепочинок.
Кожне тренування триває приблизно 30 хвилин, але не менше 18 хвилин. Тренування проходили 3 рази в тиждень.
Що ж з’ясували в результаті експерименту вчені-медики?
Що вони на правильному шляху. Саме такий графік і саме такий розподіл фізичного навантаження допомогли добровольцям на третину скоротити жирову масу і наростити м’язову. Що й казати, статистика мене так зацікавила, що я відразу ж вирішила випробувати інтервальні тренування на собі. Графік їх, до того ж, мене цілком влаштовував. Так що, якийсь час тренуюся інтервально. Всі виконувані мною вправи підлаштовують під даний графік.
Для прикладу : Виконую першу вправу 40 секунд, 20 секунд відпочиваю, знову працюю 40 секунд, і так далі. Між вправами теж пропускаю 20 секунд. Поки мене все влаштовує – тренуюся ефективно і з настроє.
Треба сказати, що не забуваю виконувати вправи, корисні для преса. Наприклад, піднімаю зігнуті коліна до живота стоячи, виконую нахили вперед, виконую присідання, дихаю животом. Процес пішов, так що зупинятися не буду.
Стаття має ознайомлювальний і освітній характер. Консультація фахівця рекомендується. Ваша думка може не збігатися з думкою автора – це нормально, у кожного свій шлях. Спробуйте – раптом це і ваш шлях теж.