Остеопороз: ось як природно відновити кісткову масу!

Дослідження показують, що одна з кожних двох жінок і кожен четвертий чоловік старше 50 років може отримати перелом навіть при легкому падінні або ударі.

Одним з найбільш здорових способів, що дозволяють цій групі населення уникнути переломів, є фізичне навантаження, а також правильне харчування.

Кістки – це живі тканини, вони містять нерви, кровоносні судини і кістковий мозок, де створюються клітини крові. Особливо важливо пам’ятати, що, будучи живою системою, вона має набір елементів, які дозволяють підтримувати її стабільність.

Остеопороз: ось як природно відновити кісткову масу!

Кістки знаходяться в постійному будівельному процесі. І дуже точно встановлено, що їх міцність залежить як від якості, так і від кількості кісткової тканини. Вони включає мінерали і колаген. Якщо цей процес не виконується постійно, ми можемо дуже легко зламати кістки.

У результаті порушення постійного відновлення, виникає остеопороз. Це змушує їх ставати більш пористими і, отже, більш уразливими.

Які основні фактори ризику розвитку остеопорозу?

Вже давно відомо, що остеопороз може вражати людей будь-якого віку. Проте, це відбувається частіше у жінок похилого віку. Тому, якщо ви жінка, розглядайте це як попередження.

  1. Якщо у вас є член сім’ї по прямій лінії, який переніс остеопороз або перелом кісток після п’ятдесяти років.
  2. Якщо у вас були операції з видалення яєчників, особливо в репродуктивному періоді
  3. Рання менопауза
  4. Вживання кальцію і вітаміну D не вистачило б на протязі всього життя
  5. Постільний режим протягом тривалого періоду часу.
  6. Ви фізично неактивні, а також якщо були активним чи пасивним курцем протягом тривалого часу.
  7. Або приймаєте ліки від артриту, астми або раку.
  8. Вам доводилося приймати певні ліки протягом тривалого часу.

А також відомо, що коли починається менопауза, жінки можуть швидко зменшити свою кісткову масу протягом декількох років. У чоловіків втрата кісткової тканини відбувається повільніше, проте у віці від шістдесяти п’яти до сімдесяти років жінки і чоловіки втрачають кісткову масу в однаковій пропорції.

Пропоновані продукти для підтримки адекватного рівня колагену

1. Абрикоси

Абрикоси забезпечують організм кількістю міді. Згідно з наукою, мідь відіграє важливу роль в регуляції рівня колагену. А також мідь міститься в сочевиці, насінні, мигдалі, грибах, а також темному шоколаді.

2. Чорниця

Журавлина – хороше джерело антоціанів. Це є фундаментальним в стабілізації колагену. Відомо, що крім чорниці антоціани є в ожині, винограді, сливах, вишнях, а також малині і смородині.

3. Броколі

Містить велику кількість вітаміну С. Якщо ми не забезпечуємо достатню кількість вітаміну С в нашому раціоні, ми загрожуємо здоров’ю кісток.

Інші важливі джерела вітаміну С: брюссельська капуста, цвітна капуста, перець, цитрусові, капуста, ківі, манго, папайя, алое, а також ананас і полуниця.

4. Сочевиця

Сочевиця забезпечує велику користь для організму і здоров’я завдяки вмісту лізину. В результаті це допомагає зменшити втрату мінеральної щільності кістки завдяки її здатності збільшувати всмоктування кальцію в кишечнику.

5. Насіння гарбуза

У насінні гарбуза містять аргінін. Було доведено те, що він стимулює синтез колагену. Було встановлено, що аргінін індукує активність клітин для синтезу нової кісткової тканини. Серед важливих джерел аргініну крім насіння гарбуза: арахіс, сочевиця, нут, а також насіння кунжуту.

6. Морква

Морква багата бета-каротином, який, потрапляючи в організм, перетворюється на вітамін А рослинного походження. Згідно з багатьма науковими спостереженнями було встановлено, що вітамін А сприяє виробленню колагену.

7. Зелені листові овочі

Мають високий вміст марганцю. Якщо ми маємо рани, марганець запускає виробництво колагену і еластину, щоб прискорити процес лікування. На додаток до зелених листових овочів, марганець мають: ананас, мигдаль, коричневий рис, квасоля, а також шпинат і горіхи.

8. Квиноа

Квиноа має значний вміст цинку. Цей мінерал є кофактором у виробництві колагену. Він міститься в достатній кількості в: амарант, гарбузовому насінні, сочевиці, волоських горіхах, а також чорної квасолі.

УВАГА! Інформація надана виключно в інформативних цілях. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал