Покажу, як приготувати хліб на заквасці (м’який, пористий з хрусткою скоринкою)

Сьогодні готуємо м’який, пористий, із хрусткою скоринкою, ароматний хліб на заквасці. Смак та текстура відрізняються від звичного дріжджового, немає запаху дріжджів. Хліб не містить у складі цукру, що для багатьох також важливо. Рецепт базовий, за бажанням можна вводити висівки, насіння льону, соняшника та інші добавки за бажанням.

«Вічна закваска» для хліба замість дріжджів. Смак хліба просто неперевершений

Ось що нам знадобиться:

Опара:

  • закваска вічна пшенична 50 г
  • вода 100 мл
  • борошно 150 г

Тісто:

  • опара
  • вода 60 мл
  • борошно 150 г
  • сіль 0,5 ч. л.
  • олія соняшникова 2 ст.л.

Приготування:

Підготувати все потрібне. Пшеничну закваску, якщо вона зберігається в холодильнику, погодувати та залишити при кімнатній температурі на 2 години.

Всипати в миску 150 г борошна. Викласти 50 г вічної закваски.

Влити воду. Тут все просто, співвідношення закваска: вода: мука 1:2:3.

Перемішати.

І залишити у теплому місці на 3-4 години, прикривши зверху плівкою.

Далі просто влити олію. Всипати сіль. Ввести воду, що залишилася. І борошно.

Тісто вимішувати зручним способом щонайменше 10 хвилин. Оптимальний варіант – використовувати хлібопічку або кухонний комбайн. Можна це робити і руками, але зайве борошно намагайтеся не вводити. При тривалому замішуванні тісто саме по собі набуде еластичність.

Залишити на вистоювання на 3-4 години. Тісто збільшиться, стане пористим та повітряним.

Розділити на 2 частини, кожну розтягнути руками в прямокутник, загорнути третину з одного боку і з іншого. Потім знову розтягнути і скласти так само.

Округлити, формуючи довгасті буханці. Викласти на пергамент і залишити на вистоювання на годину.

Гострим ножем нанести насічки. Щоб у звичайній домашній духовці створити правильні умови для випікання хліба, оптимальним варіантом буде використання чавунної сковорідки. Перевернути її вгору дном і добре прожарити в духовці. На нижній ярус поставити ємність із водою. Перекласти заготовки, що підійшли, разом з папером на сковорідку.

Випікати на 170 градусах 20 хвилин, потім воду забрати і тримати в духовці ще стільки ж. Поверхня має стати світло-коричневою. Загорнути в тканинний рушник і залишити до повного остигання. Хліб готовий на заквасці. Скоринка виходить твердою і хрусткою, а м’якуш м’яким і пористим. Смачного!

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал