Шоколадний торт “Йогурт” з мусом із йогурту та вершків – дуже смачний і красивий

Найсмачніший ніжний шоколадний торт з мусом із йогурту та вершків, неймовірно красивий і ефектний у розрізі. Таким тортом можна здивувати будь-кого. А якщо приготувати на замовлення, то відбою від клієнтів не буде.

Інгредієнти:

Бісквіт:

 • Білки 160 г
 • Жовтки 80 г
 • Цукор 150 г
 • Борошно 140 г
 • Розпушувач 5 г
 • Рослинна олія 40 г
 • Молоко 50 г
 • Темний шоколад 30 г

Йогуртовий шоколадний мус:

 • Йогурт натуральний 450 г
 • Вершки 33% 300 г
 • Темний шоколад 100 г
 • Какао 10 г
 • Цукрова пудра 50 г
 • Желатин 220 блум 12 г
 • Вода холодна 65 г

Просочення:

 • Какао 10 г
 • Цукор 30 г
 • Вода 130 мл

Як приготувати шоколадний торт?

Бісквіт. Така кількість білків та жовтків відповідає приблизно 4 яйцям категорії СО. Усі інгредієнти мають бути кімнатної температури. Шоколад порубати ножем у дрібну крихту. Білки акуратно відокремити від жовтків. Білки кімнатної температури почати збивати на низькій швидкості міксера. Чаша для збивання, а також віночки міксера повинні бути сухими, чистими та знежиреними.

Білки збити до стану «мильної піни», потім, не припиняючи збивання, почати підсипати половину цукру від зазначеного в рецепті. Друга половина знадобиться для збивання жовтків. Коли весь цукор доданий, збивати меренгу до пишності, освітлення, збільшення обсягом і загусання. Але не до стійких піків. Кінчик має залишатися еластичним.

Жовтки ретельно збити з другою половиною цукру до освітлення та збільшення обсягом. Додати до жовтків рослинну олію і добре перемішати міксером. Додати жовтки до білків та акуратно перемішати лопаткою. Міксер використати не можна! Потім в 2 етапи додати борошно просіяне з розпушувачем, помішуючи лопаткою.

Влити молоко кімнатної температури, перемішати лопаткою. В кінці додати дрібно посічену шоколадну крихту і кількома рухами домітати в тісто. Тісто має вийти однорідним, гладким і повітряним. Випікати на температурі 180 С. Я випікала у формі 18 см, кільце брало високе, бо бісквіт добре піднімається. За такої висоти він випікався близько 45 хвилин.

Якщо цей обсяг тіста випікати у діаметрі більшого розміру, часу знадобиться менше. Також час залежатиме від особливостей вашої духовки. Бісквіту дати остигати на решітці, потім обернути харчовою плівкою і дати відлежати кілька годин у холодильнику. Потім розрізати бісквіт на 3 коржі.

Просочення. Для просочення я зварила какао.  Усі інгредієнти з’єднати, довести до кипіння та проварити кілька хвилин.

Підготовка до збирання торта. Для збирання знадобиться підкладка, ацетатна стрічка та роз’ємне кільце. Все це потрібно підготувати заздалегідь, перед збиранням.

Йогуртовий шоколадний мус.

Желатин замочити у холодній воді та залишити для набухання. До йогурту кімнатної температури просіяти какао та цукрову пудру, перемішати до однорідності віночком або міксером на низькій швидкості.

Дуже добре охолоджені вершки збити до загусання, але не до твердих піків. Вони повинні залишатися ніжними, повітряними, не бути рідкими. Сховати збиті вершки в холодильник. Шоколад розтопити до однорідної маси. Я розтоплюю в мікрохвильовій печі короткими імпульсами по 15-20 секунд, кожен раз добре перемішуючи. При цьому важливо не перегріти шоколад, щоб він не згорнувся.

До цього часу желатин повинен набухнути, і його треба розпустити шляхом нагрівання. Я також нагріваю його в мікрохвильовій печі, мені достатньо 7 секунд, щоб желатин нагрівся і повністю став рідким без грудочок. Розпущений желатин потрібно додати до розтопленого шоколаду і добре перемішати до однорідної маси. Маса вийде густою.

Тепер її потрібно змішати із шоколадним йогуртом. Додавати шоколадно-желатинову масу до йогурту потрібно паралельно перемішуючи віночком або міксером, щоб маса, потрапляючи до йогурту, відразу ж у ньому розподілялася. У результаті маса повинна вийти повністю однорідною і гладкою без грудочок желатину.

Але якщо раптом желатин вже почав схоплюватися і з’явилися грудочки, то можна всю масу нагріти в мікрохвильовій печі короткими імпульсами або на водяній бані. При цьому щоразу добре вимішуючи. Маса нагріється трохи, але тепла вистачить для того, щоб грудочки желатину розійшлися. Потрібно досягти однорідності маси до введення збитих вершків, тому що з вершками масу нагрівати вже не можна.

І останній етап – додаємо до маси збиті вершки і перемішуємо за допомогою лопатки до однорідного мусу.

Складання торта:

Зовсім невелику частину мусу я відклала покриття верхнього бісквіту, решту мус розділила на терезах на 2 рівні частини. Перший бісквіт покласти на підкладку, просочити какао, потім обернути навколо нього ацетатну стрічку і затиснути щільно роз’ємним кільцем.

Вилити першу половину мусу. Все повторити. На верхній бісквіт після просочення вилити відкладену частину мусу.

Якщо ви плануєте вирівнювати торт, верхній бісквіт покривати мусом не потрібно. Забрати торт на стабілізацію в холодильник на 5-6 годин.

Торт готовий! Насолоджуйтесь цим смачним шоколадним шедевром!

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал