Хліб може бути куплений з різною борошна, в залежності від режиму харчування людини. Однак правила зберігання хліба і хлібобулочних виробів універсальні. Детальніше про те, як правильно зберігати хліб удома буде розказано далі.
Загальні рекомендації по зберіганню
Є кілька основних правил, як зберегти хліб свіжим. Вони стосуються вибору матеріалу для збереження і оптимальної температури. Потрібно знати, де краще зберігати хліб і термін зберігання хліба. Детальніше про це буде розказано далі.
Матеріал, в якому можна зберігати
Домашній хліб після приготування заборонено класти в матеріали, які не пропускають повітря. Попередньо продукт потрібно охолодити. Для збереження свіжості, помістіть його в тканину натурального походження. Це може бути льон або бавовна. Коли будете прати рушники, намагайтеся кілька разів їх обполоснути, щоб прибрати залишки миючого засобу.
Часто господині зберігають хліб в паперових пакетах. Він добре пропускає повітря, але його не можна застосовувати більше, ніж 1 раз. У таку «тару» можна поміщати свіжоспечений хліб, тому що в папері він не буде покриватися конденсатом.
Якщо зберігати продукт в хлібниці з пластика, стежте за тим, щоб в них була хороша вентиляція. Може знаходитись продукти в пакет або плівку для харчових продуктів. Однак термін зберігання не повинен перевищувати 24 годин. Заздалегідь в пакеті зробіть кілька отворів, щоб всередину потрапляло повітря.
Температурний режим
Зберігати хлібобулочні вироби потрібно при температурному режимі від + 20 ° С до + 25 ° С. Намагайтеся захистити продукт від різкої зміни температури. Контролюйте рівень вологості в приміщенні, і стежити за хорошою вентиляцією. Оптимальна вологість в кімнаті повинна бути не більше 75%.
Оптимальні терміни для зберігання
Якщо у вас хліб, спечений із житнього борошна, намагайтеся з’їсти його протягом півтори доби. Продукти з борошна на основі пшениці зберігаються близько доби. Ці умови відносяться до тих виробам, які поставляються без упаковки.
Якщо ви купили хліб в заводській упаковці, уважно подивіться на терміни придатності. В середньому, вони складають 3 діб. Якщо він виготовлений без дріжджів, він може зберігатися близько 3 днів, не втрачаючи своєї м’якості.
Місця для зберігання
Підберіть якісні матеріали для зберігання хліба. Детальніше про це буде розказано далі.
Фольга або пластиковий пакет
Фольга та поліетиленовий пакет – це оптимальні умови зберігання хліба. Для цього повинні використовуватися нові пакети і клаптики паперу. Це дозволить попередити появу цвілі.
Не можна, щоб усередині утворювався конденсат. Намагайтеся щільно закривати упаковку, щоб вони не ставало черствим. Термін зберігання в таких умовах – не більше трьох діб.
Паперові, текстильні або глиняні предмети
Щоб довше зберегти хліб, його можна обернути шматочком тканини натурального походження. Так він може зберігатися близько двох діб. Деякі господині зберігають продукти в спеціальних мішках, виконаних з тканини. Вони складаються з трьох шарів.
Зовнішній та внутрішній шар – з дихаючого матеріалу, а посередині розміщують поліетилен з перфорацією. Можна помістити продукт в глиняну ємність. Такий спосіб зберігання дозволяє запобігти висиханню.
Натуральні типи тканини
Можна розмістити продукт в натуральну тканину. Коли з’їсте його, рушник або мішечок потрібно випрати, і якісно висушити.
Зберігати потрібно в приміщенні з хорошою вентиляцією, щоб всередину не проникали сонячні промені. Так ви зможете зберегти смак і аромат товару протягом 5 діб.
В керамічному посуді
Дозволяється застосовувати для збереження виробів з борошна посуд з кераміки. Якщо ви купили або спекли буханки з житнього та пшеничного борошна, потрібно зберігати їх окремо.
Вибирайте місткі ємності, щоб продукт не деформувався. Термін зберігання в керамічному посуді становить 5 днів.
Вакуум
Якщо помістити хліб в упаковку з вакуумом, він не буде пліснявим 1 тиждень. При цьому зберігаються не тільки смак, але і м’якість.
Хлібниця
Найчастішим місцем для зберігання хліба вважається хлібник. Вона також може застосовуватися в якості кухонного декору. При виборі хлібниці вибирайте, виконані з пластика, металу або дерева.
Якщо помістити в хлібницю буханку, вона може зберігатися до 7 днів. Попередньо хліб потрібно обернути рушником з натурального матеріалу. НЕ забувайте щільно закривати кришку, щоб вироби всередині не черствіли.
Зберігання в спеціальних пакетах
Часто буханку поміщають в незвичайні пакети. Вони мають зіп-застібку, яка не дозволяє проникати всередину волозі. Придбати такі моделі можна в магазині, в якому продаються господарські товари.
Зберігання в холодильнику
Досить часто х/б продукти зберігаються в холодильнику. Детальніше про особливості буде розказано далі.
Особливості зберігання хліба в холодильнику
Багатьох цікавить, чому не можна зберігати хліб у холодильнику? Якщо помістити його в відсік холодильника, велика ймовірність, що він вбере в себе інші аромати від довколишніх продуктів. Також сусідні продукти можуть увібрати в себе запах дріжджів.
Чи можна зберігати хліб у холодильнику, якщо інші продукти герметично закриті? Коли будете поміщати хліб в пластиковий пакет, зробіть кілька отворів, щоб продукт не запліснявів.
Всередину холодильника не можна ставити гарячий хліб, т. К. Це спровокує поломку компресора і всього холодильного обладнання.
Оптимальні терміни зберігання в морозилці
Нерідко зустрічаються ситуації, коли буханець кладуть в морозильну камеру. Коли температура досягає -10 ° С, відбувається скорочення крохмалистої кристалізації. Це дозволяє збільшити термін зберігання хлібобулочного виробу.
Є кілька основних правил, що дозволяють зберігати хліб в морозилці протягом 2-15 тижнів:
- розміщуйте всередину тільки свіжий продукт;
- попередньо оберніть виріб пакетом або фольгированним матеріалом;
- повторно не пишіть в морозилку хліб, т. к. він буде непридатним для вживання;
- наклейте на продукт стікер, на якому вкажіть дату заморозки.
Щоб розморозити продукт, вийміть його з морозильної камери, і залиште при кімнатній температурі. Також можна скористатися хлібопічкою, духовкою або мікрохвильовою піччю. Так ви скоротите час розморожування від декількох годин до 20-30 хв.
Який продукт не підлягає зберіганню в холодильнику
Щоб зберігати хліб в холодильному відсіку, пам’ятайте, що робити з видами, які не підлягають такому зберігання.
А саме:
- гарячі вироби, здатні зіпсувати компресор;
- вироби, на яких є частки цвілі;
- без упаковки.
Скільки можна зберігати по ГОСТу
Для початку ви повинні знати, що ГОСТ встановлює оптимальні терміни придатності для продуктів з борошна для їх реалізації. Тому якщо ви купуєте продукт для себе, то терміни зберігання хліба на кухні можуть бути збільшені на години і навіть дні. Є кілька різновидів стандартів Держстандарту, які відрізняються за способом готування і наявності упаковки.
Є вироби, що підлягають зберіганню всього 48 годин. На пакеті прописується не тільки дата виготовлення, а й час, коли товар був розфасований. Якщо продукт підлягає збереження більше двох діб, на упаковці прописують дату, коли він був упакований.
Кожен вид нарізної хліба має свої терміни придатності:
- якщо упакований – 3 доби;
- упакований – 1 добу.
Такі ж терміни придатності має і білий хліб першої категорії. Якщо ви купуєте хліб, вагою не більше 200 г, зберігати його можна не протягом півдоби. Бородинський вид зберігається близько півтори доби, а сухарі – 2 місяці.
Тепер ви знаєте, як зберігати хліб в домашніх умовах. Потрібно не тільки вибрати матеріали для зберігання, але і засікти оптимальні терміни, що залежать від виду хлібобулочного виробу. Якщо ви будете дотримуватися рекомендацій і ідеї зберігання, описані в цій статті, зможете довше зберегти м’якість і смак продукту.