Варимо “бурштинові часточки”: варення з яблук, яке підкорило країну

Так-так, це те саме, коли в прозорому джемі «плавають» шматочки яблук, які теж, в свою чергу, прозорі. Найкраще таке варення виходить з осінніх яблук – тих, які соковиті і дуже солодкі, а за структурою – тверді.

З літніх яблук (вони не менш солодкі, але у них пухка м’якоть і соку замало) теж можна зварити таке ж, але тоді перед тим як варити ласощі, яблучка доведеться вимочити в содовому розчині, щоб вони не перетворилися на кашу під час процесу.

Як варити «Бурштинові часточки»?

Все просто. Сам процес не важкий, але займає деякий час, оскільки заготівлю тричі потрібно довести до кипіння – а між цим варення має повністю охолонути. У мене від моменту нарізування яблук до закатування варення під кришки треба близько доби. Але мені це питання не є принциповим.

1. Миємо і ріжемо яблука на зручні часточки. Прибираємо серцевини, підгнилі місця, тріщинки та інші «непотрібності». Виміряйте масу нарізаних яблук – стільки ж нам знадобитися цукру.

2. Якщо яблука літні – рекомендую замочити сировину в содовому розчині, в цьому випадку яблука залишаться твердими, вони не розваряться в ласощах. Пропорції такі: чайна ложка харчової соди на літр води. Заливаємо яблука отриманим розчином і йдемо готувати сироп. Яблука в соді потримайте мінімум, хвилин 20.

3. Як робити сироп? У каструлю, де будете варити варення, вилийте склянку води і поставте посудину на вогонь. Поступово, частинами, додайте весь цукор: поклали частину, розмішали. І так до тих пір, поки не піде весь цукор. Доведіть сироп до кипіння і кип’ятіть його на повільному вогні п’ять хвилин, постійно помішуючи, щоб він не пригорів. Для більш світлого відтінку варення деякі додають в сироп лимонну кислоту – близько третини чайної ложки, або замініть кислоту на лимонний сік: на 200 мл води беремо 2 столові ложки.

4. Яблука процідіть і занурте їх в каструлю з гарячим сиропом. Помішайте, доведіть варення до кипіння і відразу вимикайте. Накрийте каструлю кришкою, дайте варенню повністю охолонути. На це йде годин вісім. Час від часу можна мішати ваші яблука – щоб фрукти рівномірно просочилися солодким сиропом.

5. Цю ж процедуру – доводимо до кипіння, вимикаємо – проводимо ще двічі. В останній раз кипляче варення розливаємо по банках і відразу ж закручуємо під кришки.

Зберігати «бурштинові часточки» можна і при кімнатній температурі, нічого з ними не станеться.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал