Як боротися з мурахами в домі: найефективніші способи боротьби

Якщо мурахи оселилися в домі чи квартирі, вони проникнуть в кожен потаємний куточок. Розберемося, чому так відбувається і як виселити непроханих гостей.

Виявити мурах не так просто. Від чужих очей комах рятує вкрай маленький розмір всього 2 мм.

Як боротися з мурахами в домі
Як боротися з мурахами в домі – народні та хімічні засоби

Чому в домі поселяються мурахи?

Домашні мурахи бувають двох видів – фараонові і мурахи-злодії (будинкові). Перші не можуть існувати без людини і живуть тільки в житлових приміщеннях. Другі пристосовані до життя і з людьми, і без них. Зазвичай мешкають в підвалах, періодично крадучи їжу з квартир.

Основна причина їх появи – недостатня чистота приміщень. Залишки їжі і крихти приваблюють комах. Адже від людей їм потрібно тільки одне – їжа. Але навіть в самій чистій квартирі можуть завестися мурахи, якщо залишати їжу в доступних місцях.

Пришестя комах можливо і від сусідів, які почали боротьбу з ними. А нерідко мурах переносить сама людина – на речах, будматеріалах, меблів.

Ознаки появи мурашок в домі

Мурахи прокладають стежки від джерела живлення до гнізда. Якщо придивитися, їх можна помітити на стінах, шафах, столі.

Якщо у вас завелися комахи, то достатньо залишити шматочок їжі в доступному місці – через пару годин він буде обліплений мурахами.

Для боротьби з ними необхідно знайти гніздо, оскільки позбавлення від робочих мурах – не більше ніж тимчасовий захід. Матка швидко створить нових.

Домашні мурахи люблять тепло і вологість, тому в квартирах живуть близько до води і їжі. Наприклад, за шафою у мийки на кухні, за плінтусом у ванній або за кахельною плиткою.

Як позбутися від домашніх мурах

Оскільки мурахи вкрай плодовиті і практично непомітні, від них дуже складно позбутися. Але методи боротьби з комахами існують, і так як боротися з мурахами в домі?

10 найпопулярніших народних способів

 1. Борна кислота. Її змішують із солодким, додаючи трохи води. Таку суміш залишають в різних місцях кухні. Робочі мурахи несуть заразу матці і личинкам, борна кислота руйнує систему травлення комах зсередини. Можна так само використовувати картопляне пюре або яєчний жовток. Принцип той же – додається борна кислота. Отриману отруту скачують в кульки і розміщують в місцях частого скупчення комах. Іноді замість кислоти використовують буру – спосіб застосування і ефективність аналогічні.
 2. Оцет. Щоб пізнавати стежки, що ведуть до їжі, мурахи при їх створенні виділяють певні феромони. Якщо доріжки, а краще все поверхні, змастити розчином оцту з водою, то мурашки втрачають орієнтири. Для зручності можна використовувати пульверизатор, і непрохані гості підуть в пошуках більш комфортного житла. В ідеалі необхідно обробити гніздо. Тоді можна використовувати оцтову есенцію з невеликим додаванням води. Отриманою сумішшю заливають саме гніздо, це погубить матку і личинок. Для ефективності процедуру краще повторити через кілька днів.
 3. Нашатирний спирт. Його різкий запах також дезорієнтує мурах. Використовується як оцет.
 4. Мило. Воно допоможе збити запахи феромонів. У пульверизаторі змішують розчин мила і води. Отриманою сумішшю оббризкують місця скупчення мурашок.
 5. Ефірні масла. Мурахи не виносять різких запахів. Тому в боротьбі з ними можуть допомогти ефірні масла гвоздики, лаванди, кориці, полину, хвої. Ними просочують шматочки тканини або ватні кульки і мають у своєму розпорядженні в місцях проживання комах і на протоптаних шляхах.
 6. Висушені ароматні рослини. Аромати ромашки, м’яти, лаврового листа і петрушки також неприємні для мурашок. Мішечки з травами розкладають всюди, де вони можуть з’явитися. Може допомогти і цедра лимона.
 7. Сода. Потрапляючи в організм, вона вступає в реакцію з кислотою, в результаті мураха вмирає. Залишилося змусити мурах з’їсти досить неприємний продукт. Для цього соду змішують з цукром і додають трохи води. Отриманий розчин залишають у всіх доступних комахою місцях.
 8. Гострий перець. Пекуча приправа відлякує непроханих гостей. Перець розсипають на мурашиних стежках і в місці проживання колонії.
 9. Окріп. Для знищення комах допоможе і гаряча вода. Однак тут ефективність буде дорівнює нулю, якщо не залити окропом саме гніздо, а саме мурашину матку.
 10. Часник. Їм протираються всі поверхні і мурашині доріжки. Процедуру потрібно регулярно повторювати, так як запах швидко вивітрюється.

Як боротися з мурахами в домі: найефективніші способи боротьби

Хімічні засоби

 1. Пастки. Усередині них міститься сильна отрута. При цьому комаха приманює апетитним ароматом. Потрапляючи в таку пастку, мураха виявляється вимазані в отруйної суміші і на собі несе її прямо в гніздо. Такий спосіб найбільш безпечний як для людей, так і для домашніх вихованців.
 2. Гелі. Засіб наносять на поверхні, де комахи найбільш активні. Гель привертає запахом їжі, і мурахи відносять видобуток в гніздо, вбиваючи не тільки своїх побратимів, а й матку.
 3. Крейда. Крейдою обмежують територію для доступу, малюючи певні межі. Перетинаючи їх, мурахи також отруюються і вже заражені повертаються в гніздо, несучи загибель іншим.
 4. Аерозолі. Досить ефективні, але засіб необхідно розпорошувати прямо в центр колонії. Інакше отруйна речовина не допоможе.
 5. Порошок. Як і більшість засобів заражають безпосередньо видобувачів їжі. Отруєний мураха несе заразу іншим, що веде до знищення колонії.

Чим можна вивести мурах

Розбиратися, як вивести мурах з квартири, потрібно відразу, як помітили перших комах. Не відкладайте: якщо вони розплодяться, ви замучитеся знаходити колонії в різних місцях кухні та ванної. З моменту виявлення зробіть наступне:

 1. Приберіть всю їжу в холодильник, навіть хліб, крупи і макарони. Якщо в крупах ви вже знайшли мурах, продукти доведеться викинути. Овочі можна винести на балкон. Деякі продукти, попередньо ретельно перетряхнув, забрати в вітальню. Але не забувайте: все, що ви залишите поза холодильником, буде залучати комах.
 2. Зробіть генеральне прибирання. Переконайтеся, що ніде не залишилося слідів від їжі.
 3. Обприскати всі плінтуси та затишні місця на кухні розчином оцту, мурахи його не переносять. Замість оцту можна використовувати розчин нашатирю (100 мл на 1000 мл води). Але перші 15 хвилин доведеться вдихати не найприємніший аромат.

  Як боротися з мурахами в домі: найефективніші способи боротьби
  Чим можна вивести мурах

Зробивши зазначені заходи, починайте вирішувати, чим можна вивести рудих мурах. Засобів багато, вибирайте те, яке здається найбільш надійним і ефективним особисто вам.

Відлякати комах можна за допомогою соку свіжого лимона, полину, петрушки, лаванди, м’яти. Добре діють не тільки самі рослини, але і ефірні масла з їх ароматом. Вони не тільки відлякують різних шкідників, але і створюють приємну атмосферу в приміщенні, перебиваючи інші запахи.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал