Як посадити курку на яйця

Передусім важливо правильно облаштувати гніздо. Воно має бути в тихому місці, тому можна завісити його легким полотном, щоб птиця мала можливість заходити всередину й виходити.

Це може бути дерев’яний ящик із високими стінками, встелений соломою. Щоб курка звикла до висиджування, спочатку кладуть 2–3 обманки та висаджують її на них. Якщо висадити одразу на справжні, може розчавити. Висаджувати птицю на муляжі краще ввечері, після сутінків. Дехто ще й накриває ящик-гніздо фанерою або таким самим ящиком, кошиком без ручки, щоб курка опинилась накритою (але не герметично). Зазвичай незабаром вона вже спокійно сидить. За кілька днів, коли заспокоїться, муляжі замінюють справжніми яйцями. Якщо у пташнику кілька квочок, їх розсаджують якомога далі одна від одної.
Утім іноді курка відмовляється сидіти на яйцях через відсутність материнського інстинкту, що властиво окремим породам (Хайсекс та інші). Погане гніздо, шум, сильне світло, сусідство поруч інших квочок може також спричинити небажання сидіти на яйцях.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал