Як засолити малосольні огірки щоб вони були хрусткими

Хрусткі малосольні огірки – улюблена літня закуска, але овочі треба правильно засолити.

Готуються малосольні огірочки холодним і гарячим способами, але обидва варіанти дуже смачні. Щоб зберегти освіжаючі овочі на зиму їх засолюють в маринаді з води, спецій і зелені, але без оцту – ця закуска, доступна круглий рік.

Чому огірки можуть вийти не хрусткими?

Огірки відносяться до числа найбільш простих у вирощуванні овочів. Все літо вони доступні в свіжому вигляді. Вони хрусткі і соковиті, містять корисні вітаміни, абсолютно не калорійні.

Найчастіші проблеми з солоними огірками, які виникають у новачків при готуванні продукту. Хоча маринування овочів, вважається відносно простим заняттям, частіше результат не такий як хотілося б. Однак найбільш поширені проблеми пов’язані не зі смаком, а з консистенцією, зовнішнім виглядом і щільністю. Основні 3 проблеми:

  • газовані огірки;
  • каламутна вода;
  • огірки м’які.

В першому випадку не потрібно панікувати. Це означає, що процес бродіння не завершений. Газовані малосольні огірки можна їсти без шкоди здоров’ю.

Каламутна вода в маринаді теж не повинна викликати занепокоєння. Заливка втрачає прозорість, а на дні збирається білуватий осад в результаті процесу бродіння. Це цілком природно і не повинно відмовляти кого-небудь від вживання малосольних огірків.

Ця проблема – м’які малосольні огірки. Це наслідок кількох помилок, допущених при готуванні:

  1. Фахівці з соління кажуть, що проблема в недостатньо чистої місткості. Це важливо, якщо заготовка йде на зиму. Всі ємності повинні бути в ідеально вимиті стані і ошпарені окропом. Овочі також необхідно не просто помити, але і замочити на 5 годин. Так вони наситяться вологою, стануть щільними і з більшою ймовірністю залишаться хрусткими.
  2. Неправильно обрані овочі для того, щоб їх засолити. Занадто молоді, жовті, старі і великі – не допускаються до консервації. Ідеально дотримуватися однаковий розмір від 5 до 12 см. Щільні на дотик і інтенсивно зеленою шкіркою. Наявність пухирчаток вітається.
  3. Не кожен сорт придатний для того, щоб їх засолити.
  4. Якість води має значення. Високий вміст заліза негативно відіб’ється на смакових якостях їжі. При наявності цієї проблеми використовують очисні фільтри або відстоюють рідина перед використанням.
  5. Спочатку неякісний продукт. Він залежаний, з цвіллю.
  6. Чи не щільно закриті кришки пропускають повітря. Бродіння прискорюється і в результаті на виході малосольні огірки виходять не хрусткими.
  7. Щільність продукту в банку не відповідає стандартам. Порушуються пропорції між овочами і розсолом. Укладати інгредієнти потрібно щільно.
  8. Ігнорування прянощів не рахується вірним. Часник, хрін, гілки кропу, смородини, вишні не тільки покращує смак, але і сприяють зменшенню шкідливої ​​мікрофлори.

Як вибрати огірки, щоб засолити?

Для маринування необхідні свіжозібране огірки, пухирчатка поверхню стане перевагою. Вони краще в себе пропускають розсіл.

Зверніть увагу на сорт. Кращими для консервації визнані види з темно – зеленою шкіркою і малою кількістю насіння. Вибирайте з чорними шипами – це салатний тип. Розмір плоду повинен бути середнім – максимум до 10 см.

УВАГА! Перезрілі, жовті, великі плоди і м’які на дотик, такі, які легко зігнути, – не використовувати для заготовок. Перед тим як приступити до роботи варто спробувати на смак куплені огірки, вони не повинні гірчити.

Рецепти хрустких малосольних огірків

Існують два основних способи: холодний і гарячий. При гарячому способі інгредієнти заливаються окропом. Це вб’є велика кількість шкідливих бактерій, але і дещо знизить корисність продукту.

ВАЖЛИВЕ ПИТАННЯ: «Скільки класти солі для отримання малосольної закуски?»

Є формула 3: 1: 3. Значить на бутель об’ємом 3 літри треба 1 літр води і 3 ст. ложок солі.

Рецепт гарячого приготування без оцту

Складові:

  • 1 кг свіжих огірків;
  • 1 цибулина;
  • 100 г солі;
  • 2 л води;
  • 1 пучок кропу;
  • лист або шматочок кореня хрону;
  • листя вишні;
  • 2 ст. л. суміші спецій або готовий мікс;
  • ємності для консервації.

Ось так готуються малосольні огірки:

  1. Продезінфікувати склянки, тарілки і банки, кришки та інші необхідні для роботи прилади. Обдати їх окропом або в посудомийній машині при високій температурі без миючих засобів.
  2. Ретельно промити огірки під проточною водою, видалити кінчики стебел. Кріп теж промити і нарізати.
  3. Цибулю нарізати кільцями.
  4. Довести до кипіння воду з сіллю.
  5. Викласти інгредієнти в бутель.
  6. залити рідиною, щоб продукти вкрилися, але до верху залишити 3 см і закриття кришки.
  7. При кімнатній температурі інгредієнти засалюються протягом приблизно трьох днів.

Холодний спосіб без оцту

Склад:

  • 2 кг середніх огірків;
  • 1,5 л води;
  • 60 гр. солі;
  • 1/2 зубчики часнику на банку 500 мл;
  • 1 столова ложка маринованої приправи з гіркою.

Приправи для солінь:

  • сушений фенхель;
  • сушений корінь хрону;
  • насіння гірчиці.

Спосіб приготування:

  1. Промити огірки і замочити на ніч у холодній воді.
  2. Далі промиті в холодній воді свіжі огірки поміщаються в вертикальному положенні в стерилізовані пляшки.
  3. Додати 1/2 зубчики часнику і 1 ч. л. суміші спецій для маринаду на банку. Зберігати залишилися приправи в закривається пластиковій або скляній посуді.
  4. Кип’ячену гарячу воду остудити до кімнатної температури, якщо йде холодна засолювання.
  5. Повністю залити малосольні огірки остигнула кип’яченою водою, потім закрити кришкою. Перед вживанням зберігати в прохолодному місці протягом тижня.

На замітку. Цей рецепт розрахований на 4 банки по 500 мл. Завжди тримати консервацію в прохолодному місці. Навіть якщо кришки закриваються, не зберігати їх при кімнатній температурі.

Хитрощі при засолюванні

Зробити огірки хрусткими, а смак особливим допоможуть різноманітні приправи. Звичайно, все йде в розрахунку з смаковими уподобаннями споживача продукту. Якщо є бажання приготувати класичним способом, підійдуть:

  • гілочки кропу;
  • листя вишні, смородини, хрону;
  • часник, цибуля;
  • насіння гірчиці;
  • перець горошком;
  • сіль крупного помелу.

Особливими хрусткі малосольні огірочки вийдуть, коли додати перець чилі. Він не тільки припаде до душі любителям гострих страв, але і красиво збір із зелених інгредієнтів.

Для отримання кисло – солодкого смаку можна додати цукор або мед. Трохи імбиру добре поєднується з цим варіантом смаку.

Для додання нотки сходу підійде експеримент зі спеціями такого варіанту як кмин, гвоздика, кардамон.

На замітку. Для прискорення процесу бродіння на самий верх, після всіх інгредієнтів можна покласти скибочку хліба на заквасці.

Часті помилки

Що можна зробити неправильно:

  • малосольні огірки не хрусткі – значить, неправильно підібраний сорт, розмір, допущені помилки в пропорціях солі.
  • Кислий смак буде, якщо не посолити. Виправити не вийде. Рецепт не придатний до вживання.
  • Утворилася цвіль – спочатку погано вимиті банки або інгредієнти. Можна прибрати грибок. Перекласти складові в новий посуд. Влити 1 ст. ложку горілки для дезінфекції.

Відповіді на часті питання

Коли по сезону солять огірки?

Хрусткі овочі доступні майже цілий рік. Основний час збору врожаю – з середини липня до середини вересня, коли вони збираються з грядки, соковиті і супер ароматні. Маленькі екземпляри відмінно підходять для маринування насінням оцту, гірчиці та кропу.

Скільки зберігаються малосольні огірки?

При правильному зберіганні при температурі близько 12 ° C і високої вологості свіжі огірки зберігаються до двох тижнів. У маринованому вигляді, зберігається в прохолодному і темному місці можуть знаходитися кілька місяців. Тримати відкриті банки в холодильнику.

Як використовувати в їжу малосольні хрусткі огірки?

Огірки можна використовувати як гарнір до м’яса, риби , смаженої картоплі, на тарілках з ковбасами і сиром, бутерброди, з фондю або в якості хрусткою закуски.

На поверхні розсолу утворився білий наліт – це нормально?

Якщо утворилася біла плівка – це не так уже й погано, її можна зняти і продовжувати їсти. Зберігати відкриті банки з консервацією слід в холодильнику.

У чому різниця між солоними і малосольними хрусткими огірками?

Відмінність полягає в часі витримки в розсолі. Для того щоб приготувати малосольні хрусткі овочі досить від 1 до 10 годин, залежить від рецепта. Якщо їх порізати на шматочки, то швидше стануть придатні до вживання в бажаному вигляді. За класичним рецептом необхідно солити від 1 до 3 днів. Також має значення кількість солі на 1 кг продукту.

Чи корисний огірковий розсіл?

Виливати його не варто, адже він встиг насититися усіма соками і ферментами під час засолювання трав і овочів, рідина багата калієм і вітамінами. Він не тільки відомий засіб від похмілля, але і основа маринаду для м’яса і птиці. Їм не рекомендується зловживати, якщо в ньому багато солі.

Яку використовувати сіль?

Сама невідповідна – біла рафінована. Вона піддавалася настільки активному очищенню, обробці, що в ній не залишилося поживних речовин

Віддати перевагу слід тим видом, в якому більше корисних компонентів. Йодовану добавку також не використовувати, може відбитися на смак.

Морська сіль, отримана шляхом випаровування води з солоних озер, морів або океанів, набагато краще.

Кам’яна різновид – це морська, але відкладенням мільйони років. Повністю натуральний продукт, який зберігає весь спектр мікроелементів.

Гімалайська рожева здається найкориснішою. Їй більше 250 млн. Років і в складі більше 80 корисних елементів.

Маринувати сіллю чи оцтом?

Розсіл готується з оцтом або сіллю. Огірки та інші літні овочі, наприклад кабачки, можна довго консервувати в оцті. Концентрація кислоти при замочуванні в оцті вже настільки висока, що бактерії майже не мають шансів. Таким чином, малосольні огірки повинні настоятися протягом тижня, щоб вони ввібрали оцет і пряний аромат спецій і придбали сильний кислий смак. Якщо залити гарячим розсолом, то овочі збережуться надовго.

З іншого боку, при замочуванні в солі відбувається молочнокисле бродіння, яке зберігає огірки і надає їм м’який кисло – солоний присмак. Під час бродіння утворюється вітамін С, який робить мариновані інгредієнти особливо корисними для здоров’я – ідеальним запасом вітамінів на зиму. Ферментація також забезпечує тривалий термін зберігання і корисні властивості.

Висновок

Соління не тільки чудові, але і мають безліч інших переваг. Крім бажаного тривалого терміну зберігання, вони зміцнюють імунну систему і кишкову мікрофлору.

Для цього використовується природний процес ферментації: через вологого середовища і поглинання кисню молочнокислі бактерії перетворюють вуглеводи, присутні на поверхні, в кислоти. Ці кислоти подовжують термін придатності огірка.

Двома класичними способами соління огірків залишаються заливання окропом або водою кімнатної температури. Солоний розчин гарантує, що ферментовані продукти зберігаються близько року і дають менш кислий смак, ніж оцет.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал