3 народних способи збільшення врожайності томатів

Висаджуючи і доглядаючи за томатами на ділянці, кожен дачник хоче отримати гарну врожайність.

 

Зараз можна зустріти десятки методів і рекомендацій. Але чому можна довіряти?

Досвідчені дачники виділили 3 перевірених метода, які довели свою ефективність.

Посадка томатів квадратно-гніздовим способом

Більшість дачників виривають траншеї і висаджують томати паралельно в ряд.

Це оптимальний спосіб посадки, завдяки якому простіше виконувати полив і він економить місце. Однак, якщо хочеться підвищити врожайність, варто звернути свою увагу на квадратно-гніздовий спосіб.

Перед висадкою грядка розмічається на рівні квадрати зі стороною 50 сантиметрів.

Розсада висаджується по кутах квадрата, всередині робиться невелика яма, за допомогою неї простіше виконувати полив і підгодівлю. Яму варто викопувати через 1-2 тижні після висадки розсади. Заздалегідь робити яму для поливу сенсу немає.

Правильний полив

Поливальна яма на 4 кущі — це необхідність. Вона служить джерелом вологи, поживних речовин і тепла. Методом проб і помилок багато дачників встановили, що яма ідеально підходить для 4 кущів, оскільки простіше контролювати стан.

Не варто робити занадто глибоку яму, її діаметр повинен становити близько 40 сантиметрів, максимальна глибина — 20 сантиметрів. Тут варто пам’ятати, що від великої кількості води яма може розмиватися. В поливальну яму повинно вливатися максимум 20 літрів води.

На дно ями можна висипати банку попелу. Вона буде служити джерелом:

  • фосфору;
  • калію;
  • магнію та інших корисних речовин.

Якщо золи під рукою немає, можна додавати зовсім небагато суперфосфату або сульфату натрію. Потім яма заповнюється скошеною травою до самого верху. Варто робити велику гірку спочатку, бо з часом вона почне серйозно просідати.

Через кілька тижнів трава почне осідати і перегнивати, за рахунок чого почне утворюватися вуглекислий газ. Його обожнюють всі рослини, плюс забезпечується додаткове харчування, за рахунок чого значно підвищується родючість.

З часом у яму можна вносити різні підгодівлі. Ідеально підійде кальцій або магній. Якщо трава швидко осіла, можна трохи додати нової. Однак завжди варто пам’ятати про розумні межі. Надлишок трави не несе нічого позитивного.

Профілактика фітофтори

Фітофтора — це серйозне захворювання, яке може завдати серйозної шкоди врожаю. Як правило, багато дачників упускають момент боротьби, з-за чого кількість врожаю значно знижується. Є два шляхи боротьби з фітофторою:

  1. До появи перших плодів можна використовувати фунгіциди. Вони створять додатковий захист рослин від грибкових захворювань.
  2. Якщо не хочеться застосовувати хімічні препарати, можна звернутися до народних методів. Рекомендується на 10 літрів води додати 10 крапель йоду, 2 столові ложки солі та розчин марганцівки. Отриманим розчином виконується обробка.

Щоб отримати максимальний ефект, краще застосовувати фунгіциди. Вони довели свою ефективність і сильно не впливають на склад. Головне — уважно читати інструкцію із застосування.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал