На Україні млинці готували лише у великі свята. Традиційно це була Масниця. Сьогодні млинці готують за різними рецептами, кількість яких налічує кілька сотень варіантів їх приготування. Часто в домашніх умовах господині готують млинці на кефірі, на молоці, сметані, сироватці та інших основах.
Смачні, рум’яні, ніжні й ароматні млинці на сніданок – це прекрасний початок дня. Завдяки соді, яка входить до складу цих млинців, текстура тіста виходить повітряною і з дірочками. Такі млинці чудово поєднуються з варенням, медом, сметаною, кленовим сиропом або пюре зі свіжих ягід з цукром.
Особливості приготування млинців
Млинці відносяться до недорогих страв, так як в їх основу входять бюджетні інгредієнти:
- яйця;
- кефір, молоко, сметана;
- сіль;
- цукор;
- борошно.
Млинці на кефірі без соди і розпушувача виходять з легкою кислинкою, а також з яскраво вираженою пористістю і легкістю. Для них найбільше підійдуть начинки з риби, шинки, сиру.
Млинці без соди на молоці прекрасно поєднуються з м’якими начинками з сиру, картоплі і т.д.
Млинці з содою на молоці і на кефірі без соди випікають різними способами, які в деяких сім’ях передають з покоління в покоління.
Зверніть увагу! Калорійність стандартних балонів на кефірі становить 195 ккал на 100 г готового продукту.
У кожній рецептурі випікання млинців є свої встановлені рекомендації з приводу, чи потрібна сода в млинці і в якій кількості? Професійні кулінари говорять, що слід чітко дотримуватися цих рекомендацій, так як велика кількість натрію двовуглекислого може зіпсувати випічку, надавши їй присмак мила, а відсутню його кількість не дасть можливість їй піднятися.
Як йде процес готування
Практично всі рецепти млинців, незалежно від складу, припускають наступну послідовність дій:
- Виготовити смачну випічку в домашніх умовах можливо лише за 30 хвилин. Млинці без додавання соди виходять досить ніжними за текстурою і м’якими. Основа даного тіста – це молоко.
- Для приготування можна застосовувати всі чудеса побутових приладів. Наприклад, виготовити тісто можна за допомогою кухонного комбайна, блендера, міксера. Однак і найпростіший віночок теж для цього підійде. Багато господинь саме віддають перевагу саме віночку, так як він простий у використанні, і його не треба вимивати довго, на відміну від комбайнів і блендерів. Отже, перший крок – збивання яєць. Поступово ви повинні до них додавати молоко, цукор і сіль.
- Завжди саме в кінці необхідно додавати борошно. Розмішувати тісто необхідно до тих пір, поки воно не набуде однорідної консистенції, в ньому не буде видно грудок. У тісто дозволяється додати невелику кількість вершкового або рослинного масла, щоб тісто не приставало до сковороди.
- Сковороду ж необхідно добре розігріти, змастити перший шар маслом рослинним, вершковим або жиром. Наступні рази не зажадають вже змазування сковорідки. Приступаємо до випікання млинців. Випікати слід до освіти рум’яних кірочок з обох сторін.
- Отримані млинці без соди слід викладати на кругле блюдо, подавати слід в гарячому вигляді.
Такий простий рецепт з приготування смачних і ніжних млинців буде радувати всіх членів сім’ї, а особливо господиню, яка не буде довго стояти біля плити при приготуванні даних млинців.
ТОП-5 варіантів, чим замінити соду
Замінити соду при приготуванні млинців можна одним з наступних компонентів:
- Розпушувач виручить, якщо звичайну соду нічим погасити. У складі готового розпушувача сода йде вже в компанії з лимонною кислотою.
- Дріжджі подарують оладок і млинців легкість і пишність. При цьому збільшиться час приготування, так як тісто має підійти. Крім цього, додасться запах і присмак, властивий дріжджів.
- Алкоголь або будь-спиртосодержащий аналог підійде, якщо тісто готується на кислому молоці. Варто віддати перевагу коньяк або горілку. Якщо в домашньому барі тільки пиво, можна використовувати і його. Надати млинців пікантний аромат допоможе ром або лікер.
- Кефір та мінеральна вода. Щоб оладки вийшли повітряними, мінералку варто вибирати Сильногазований. Молочним аналогом газованої рідини виступить кефір. Уважно слід віднестися до температури інгредієнта – теплий кисломолочний продукт багаторазово посилить пишність випічки.
- Пекарський порошок, основним компонентом якого є вуглекислий амоній. Речовина добре піднімає тісто, але використовувати його слід тільки досвідченим кулінарам. Недотримання пропорцій може привести до несподіваного результату. Пиріг вийде занадто рихлим або зовсім не пропечеться.
Як приготувати млинці без соди: перевірені рецепти
Тепер, після того, як ви дізналися особливості приготування млинців без соди, можна перейти до рецептами і вибрати кращий з них.
Рецепт млинців з дірочками на молоці
Цей простий рецепт з приготування смачних і ніжних млинців буде радувати всіх членів сім’ї, а особливо господиню, яка не буде довго стояти біля плити при приготуванні даних млинців.
Які необхідні інгредієнти для приготування цієї страви:
- молоко – 0,5 л;
- борошно – 400 г;
- яйця – 2 шт.;
- сіль і цукор за бажанням , можна також додавати ваніль.
На замітку. З даного складу вийде 6-8 порцій смачних млинців.
Виготовити смачну випічку в домашніх умовах можливо лише за 30 хвилин. Млинці без додавання соди виходять досить ніжними за текстурою і м’якими. Основа даного тіста – це молоко.
Для приготування можна застосовувати всі чудеса побутових приладів. Наприклад, виготовити тісто можна за допомогою кухонного комбайна, блендера, міксера. Однак і найпростіший віночок теж для цього підійде. Багато господинь саме віддають перевагу саме віночку, так як він простий у використанні, і його не треба вимивати довго, на відміну від комбайнів і блендерів. Отже, перший крок – збивання яєць. Поступово ви повинні до них додавати молоко, цукор і сіль.
Завжди саме в кінці необхідно додавати борошно. Розмішувати тісто необхідно до тих пір, поки воно не набуде однорідної консистенції, в ньому не буде видно грудок. У тісто дозволяється додати невелику кількість вершкового або рослинного масла, щоб тісто не приставало до сковороди.
Сковороду ж необхідно добре розігріти, змастити перший шар маслом рослинним, вершковим або жиром. Наступні рази не зажадають вже змазування сковорідки. Приступаємо до випікання млинців. Випікати слід до освіти рум’яних кірочок з обох сторін. Отримані млинці без соди слід викладати на кругле блюдо, подавати слід в гарячому вигляді.
Тонкі млинці з дірочками на молоці і дріжджах
Дуже домашній і затишний рецепт ніжних, м’яких як хмарка і ароматних млинців. Часу на їх приготування потрібно дещо більше, ніж зазвичай, але результат того вартий – млинці виходять чудовими.
Інгредієнти:
- курячі яйця – 2 шт.;
- пшеничне борошно – 0,5 кг;
- цукровий пісок – 35 г;
- сіль – ¼ ч. л.;
- молоко – 900 мл ;
- дріжджі сухі – 11 г;
- соняшникова олія – 4 ст. л.
Налийте в склянку 100 мілілітрів молока. Поставте його в мікрохвильовку і нагрійте до теплого (не гарячою) стану. Всипте в тепле молоко одну столову ложку цукру і 11 г дріжджів. Перемішайте і поставте в тепло на півгодини.
В миску розбийте два яйця, всипте весь цукор і збийте обидва інгредієнта міксером до піни. Тепер можна до яєць влити дріжджі, які до цього моменту вже почали активно працювати. Долийте 800 мілілітрів молока (нагрійте його на плиті до теплого стану). Перемішайте, щоб тісто набуло однорідну консистенцію.
В окрему глибоку миску потрібно просіяти борошно. Якщо борошно НЕ просівати, а безпосередньо відразу відправити в тісто, то ви зіткнетеся з проблемою утворення грудочок. Крім того, дріжджів буде набагато складніше зробити таке тісто м’яким і повітряним.
Невеликими порціями всипте просіяне борошно в млинцеве тісто. Після додавання кожної нової партії, гарненько перемішайте тісто. Присолите тісто дрібкою солі і додайте 2 столові ложки рослинної олії без запаху.
Миску з тістом закрийте харчовою плівкою таким чином, щоб всередину зовсім не потрапляло повітря. Залиште тісто в такому стані ще на півгодини в теплому місці без протягів.
Коли пройде 30 хвилин, зніміть плівку, перемішайте підросло тісто і знову накрийте плівкою. Знову поставте тісто в тепло на 25-30 хвилин. Після цього знову перемішайте млинцеве тісто і влийте в нього залишився соняшникова олія.
Дріжджові млинці потрібно смажити на дуже добре розігрітій сковороді. Коли на поверхні млинця з’являться дірочки, і сама вона побіліє – можна перевертати. Разом, на кожну сторону у вас піде приблизно по 1 хвилині.
Такі млинці дуже смачно їсти прямо з печі, вприкуску з варенням, медом, згущеним молоком або сметаною.
Млинці на молоці без соди і яєць
Використовуючи цей рецепт без борошна і яєць, можна приготувати смачні і ситні млинці.
Щоб приготувати млинці, необхідно взяти:
- молоко – 800 мл;
- сухі дріжджі – 1 ст. л.;
- цукрова пудра – 1 ст. л.;
- борошно пшеничне – 1,5 склянки;
- борошно житнє – 0,5 склянки;
- рослинна олія – 2 ст. л.
Спершу в невеликій чаші необхідно перемішати 2 ст. л. борошна пшеничного, дріжджі і пудру. У дану суміш необхідно додати склянку теплого молока (але не гарячого!). Всі компоненти добре розмішати і залишити на 30 хвилин в теплому місці.
Після закінчення 30 хвилин слід додати в дану суміш молоко, що залишилося. Додавати необхідно, постійно помішуючи тісто. Час, що залишився молоко має бути теплим. Сюди ж відразу додаємо сіль і борошно, що залишилося.
Тісто слід поставити в тепле місце приблизно на годину. Але кожні 25 хвилин тісто потрібно добре розмішувати. Перед випіканням в тісто необхідно додати масло рослинне.
Випікання млинців ведеться звичайним способом. Сковорода повинна бути добре прогрітій, змащеній шматочком масла або сала. Млинці пропікаються з двох боків до утворення рум’яної скоринки.
Без соди і дріжджів
Млинці виходять тонкими, смачними, добре підходять для начинки.
Для приготування таких тонких млинців візьміть:
- яйця – 3 шт.;
- цукор – 3 ст. л.;
- сіль – 0,5 ч. л.;
- молоко – 2 склянки;
- борошно – приблизно 10 ст. л.
Спершу необхідно добре збити яйця, застосовуючи міксер або блендер. Потім в отриману суміш слід обережно і поступово додавати сіль і цукор. При додаванні тісто має збивати.
Далі порційно можна додавати молоко. Наприклад, спершу перші 200 мл, а потім другі 200 мл. При цьому тісто має постійно помішувати. Після введення молока можна приступати до додавання борошна. Її необхідно попередньо просіяти. У тісто, помішуючи, додається вся мука.
Збивати тісто можна за допомогою віночка. Робити це необхідно особливо ретельно і добре, щоб не було грудочок. Якщо вам здасться, що муки недостатньо, то її дозволено додавати до необхідної консистенції. Врахуйте, що тісто не повинно бути сильно густим.
В кінці слід в тісто додати 1 або 2 столових ложок рослинного масла. Підбирайте олія рафінована, інакше млинці знайдуть запах. Все тісто слід добре розмішати.
Можна випікати млинці. Приготування ведеться по звичайних методів – обсмажуючи млинці з двох сторін.
Млинці без соди і оцту
Для виготовлення подібних млинчиків, не додаючи в них оцет і содовий порошок, слід приготувати:
- молоко – 200 мл;
- цукор – 4 ст. л.;
- яйця – 2 шт.;
- масло рослинне – 1 ст. л.;
- борошно пшеничне – 100 г;
- ванільний цукор – 1 пакет.
В чаші слід з’єднати цукор і яйця. Все необхідно добре розмішати і збити, цукор повинен повністю розчинитися в яйцях. Щоб зрозуміти розчинився чи, спробуйте на кінчику ложки, якщо хрумтить, то потрібно ще збивати.
Після того, як цукор і яйця збили слід в чашу додати склянку молока і ванільний цукор. Тісто слід добре розмішати. Далі в тісто додається борошно. Її необхідно заздалегідь просіяти. Тісто добре розмішати.
В кінці слід додати рослинну олію і знову все розмішати. Випічка млинців проводиться як звичайно, з двох сторін до рум’яної скоринки.
Зверніть увагу! Якщо цукровий пісок не розчинився повністю, то млинці будуть підгоряти.
Млинці без соди і розпушувача
Для приготування смачних і ніжних млинців без додавання розпушувача і соди, будуть потрібні наступні інгредієнти:
- яйця – 2 шт.;
- масло вершкове натуральне – 30 г;
- віскі – 2 ст. л.;
- пшеничне борошно – 120 г;
- молоко – 300 мл;
- сіль – на кінчику ножа.
Спершу слід зайнятися просіюванням пшеничного борошна, додавши до неї трохи солі. Далі слід добре збити яйця. Можна збивати за допомогою міксера, блендера, віночка. Придбана суміш додається в чашу з борошном.
Тепле молоко необхідно налити в чашку і розчинити в ньому масло вершкове. Отриману суміш на основі молока слід змішати з борошном. Все добре розмішати. У чашу з тістом необхідно додати віскі і знову все добре розмішати.
Зверніть увагу! Готове тісто повинно мати сметаноподібної консистенції. Якщо суміш стала дуже густий, то в неї дозволяється додавати молока для розрідження тіста.
Тісту треба дати час для того, щоб воно настоялося. Потім можна приступати до готування. Випікання млинців ведеться за звичайним методом, шляхом обсмажування з двох боків до утворення рум’яної скоринки.
Заварні млинці на молоці з окропом
Приготувати красиві ажурні млинці – це ціле мистецтво. Уважно прочитайте наш рецепт, і ви дізнаєтеся всі тонкощі приготування цієї страви. Млинці виходять дуже смачними, ніжними і ароматними. Ніхто не зможе встояти.
Інгредієнти:
- пшеничне борошно – 1 склянка;
- цукровий пісок – 1,5 ст. л.;
- яйця – 2 шт.;
- кипляча вода – трохи більше половини склянки;
- молоко – 1 стакан;
- соняшникова олія – 1-2 ст. л.;
- сіль кухонна – ½ чайної ложки.
Візьміть досить глибоку миску для збивання. Розбийте в неї 2 курячих яйця, додайте ½ чайної ложки кухонної солі і півтори столові ложки цукру. Візьміть міксер і збийте всі інгредієнти, які знаходяться в мисці протягом 3-5 хвилин. За цей час маса придбає світлий відтінок, збільшиться в об’ємі і перетвориться в піну.
Тонкою цівкою влийте в збиті яйця молоко кімнатної температури. Знову збийте всі інгредієнти. Пшеничне борошно просійте в окрему ємність з допомогою спеціальної гуртки-сита. Просіяне борошно поступово введіть в тісто, безперервно помішуючи тісто віночком. Борошно потрібно просівати в обов’язковому порядку, так ви позбавитеся від грудочок і збагатите тісто киснем, що позитивно позначиться на якості і текстурі млинців.
Тепер в тісто, яке за консистенцією стало схоже на густу сметану, потрібно додати 2/3 склянки тільки що закипілої води. Ретельно перемішайте і додайте в тісто 1-2 столові ложки рослинної олії без запаху (так млинці не будуть підгоряти на сковороді).
Сковороду для смаження млинців потрібно попередньо гарненько розжарити. Коли дно сковороди як слід, нагріється, змастіть його невеликою кількістю соняшникової олії (наприклад, за допомогою силіконової пензлика) і налийте 1 ополоник тіста. Рівномірно розподіліть тісто по всій сковороді і смажте млинець на середньому вогні до тих пір, поки його краю не почнуть купувати золотистий відтінок. Переверніть млинець і обсмажте його з іншого боку протягом 1-1,5 хвилин.
Готові ажурні млинці на окропі найкраще подавати, полив джемом або сметаною. Приємного вам апетиту!
Ніжні, мереживні заварні млинці
Млинці за цим рецептом виходять ніжні-ніжні, дуже тоненькі і мереживні. І на смак приємні – молочні, буквально тануть у роті. Щоб запам’ятати цей рецепт на майбутнє, та так, щоб не заглядати в шпаргалки, я назвала його «Три склянки». Самі переконаєтесь!
Що необхідно:
- борошно – 1 склянка;
- молоко – 1 стакан;
- окріп – 1 стакан;
- цукор – 1 ст. л.;
- сіль – 1/4 ч. л.;
- яйця – 2 шт.;
- олія соняшникова – 3 ст. л.
Рада. Використовувати можна будь-мірний стакан: 200 або 250 мл. Головне, щоб молоко, борошно і вода відміряє їм одним.
Яйця, цукор і сіль добре збиваємо. Бажано, до піни. Я користувалася міксером. Але можна домогтися такого ж результату і віночком, просто трохи пізніше. Додаємо по черзі і продовжуємо збивати молоко, рослинна олія і борошно.
Добре вимішуємо тісто. Воно виходить густуватим, як сметана. Намагаємося, щоб в ньому не утворилося грудочок. А далі настає момент чарівництва, після якого млинці перетворюються в тане в роті ніжність: ми заварюємо тісто окропом.
Важливо! Тісто при заварюванні слід безперервно і дуже добре перемішувати. Окріп вливати тонкою цівкою!
Ось тепер тісто перетворилося і стало гладким, однорідним і, на перший погляд, навіть рідким, якимось невагомим, в порівнянні з класичною, звичної нам консистенцією. Того, що тісто здається рідкуватим, в цьому випадку побоюватися не варто: воно заварилося і буде легко і швидко випікатися, зніматися зі сковороди і зберігати при цьому свою невагомість »
Сковороду як слід розпалює. Дуже добре, якщо є окрема сковорода для випічки млинців, сирників і оладок. Але, якщо немає, дуже добре після нагрівання ретельно протерти сковороду шматочком сирої картоплі: добре очищується таким способом дно від випадково залишилися після готування пригорілі частинок.
Можна капнути на очищену розпечену сковороду буквально кілька крапель олії. Потім налити трохи тіста в ополоник і розподілити по сковороді (від центру до країв).
Встановлюємо середній вогонь на плиті і випікаємо млинець на одній стороні. Коли досить підрум’яниться, проводимо по краях лопаткою, підводимо під серединку і перевертаємо. Чи не торкаючись пальцями і не обпалюючи їх. Млинці знімаються легко! Ще хвилина-дві випікається на іншій стороні.
Складаємо млинці на тарілку, один на інший, на забуваючи змащувати вершковим маслом. Так вони будуть ще ніжніше і смачніше. Відпочивши під кришкою м’які, ажурні, що тануть у роті, шалено смачні млинці готові! Приємного апетиту!
Простий і смачний бабусин рецепт тонких млинців на молоці без соди
Цей рецепт перевірений часом і дозволяє отримати смачну випічку. Важливо й те, що з приготуванням млинців по ньому впорається будь-яка господиня.
Інгредієнти:
- молоко – 0,5 літра;
- борошно – 200 г;
- яйця – 2 шт.;
- цукор – 1 ст. л.;
- сіль – 0,5 ч. л.;
- масло рослинне – 2 ст. л.
В мисочку розбиваємо 2 яйця. Додаємо 1/2 чайної ложечки солі і 1 столову ложку цукру. Змішуємо віночком. Краще, якщо яйця будуть кімнатної температури, не з холодильника. Вливаємо приблизно половину молока, продовжуючи перемішувати.
Зверніть увагу! Збивати не обов’язково! Досить енергійно розмішувати.
Сюди ж через ситечко насипаємо всю нашу муку – 200 грамів. Просіювання борошна, крім очищення, забезпечує насичення тіста киснем – це дуже важливо. Млинці тоді стають більш пористими, що не щільними, легкими.
Знову перемішуємо суміш. Після додавання борошна вона стала густою. Як на оладки. І, щоб не допустити грудочок, баба Валя бере столову ложку і розтирає тісто об стінки чашки – так їй зручно, звично. І грудочки при цьому вона буквально відчуває руками.
У розтерту масу потрібно знову частинами додати молоко (те, що залишилося). Продовжуючи перемішувати віночком. Вийде рідкуватий тісто. Якщо тісто густувате – слід потроху додати молока. Якщо занадто рідкувато – всипати столовими ложками борошна. При цьому безперервно перемішувати, доводячи до потрібної консистенції.
Вливаємо 2 столові ложки рослинної олії і, перемішуючи, доводимо суміш до однорідного стану. Даємо тісту для тонких млинців відпочити хвилин 15 перед випічкою. Поки тісто настоюється, готуємо сковороду.
Рада. Для того, щоб млинці добре знімалися і були рум’яними, як сонечка, сковороду слід прожарити.
Для випікання таких млинців змащувати сковороду досить тільки перший раз. Дуже добре підходить для цієї мети шматочок сала. При випічці наступних млинчиків цього не потрібно: у тісті вже міститься масло.
Наливаємо на сковорідку тісто тонким шаром і випікаємо млинці, перевертаючи з зарум’яниться боку на світлу. Готові викладаємо на плоску тарілку під кришку, не забуваючи змащувати вершковим маслом. Від цього вони стають м’якими, ніжними, пластичними. Немов велюр. Дуже смачні домашні млинці виходять!
Секретний рецепт тонких млинців з дірочками на кефірі
Щоб млинці були тонкими і ажурними, тобто володіли безліччю маленьких дірочок, необхідно приймати і користуватися таким секретним рецептом. Однак не варто боятися робити такі млинці, в рецепті немає нічого складного.
Що знадобиться:
- молоко – стакан (головне, щоб воно було знежиреним).
- кефір – 2 склянки;
- пшеничне борошно – 200-300 г;
- цукор – 1 ч. л.;
- сіль – 0,5 ч. л.;
- яєчні жовтки – 3 шт.;
- масло рослинне – 4 ст. л.
Кефір необхідно заздалегідь дістати з холодильної камери, дати йому нагрітися до температури приміщення. Коли кефір нагрівся, його слід вилити в чашу, туди ж додають сіль, цукор, жовтки. Суміш необхідно добре розмішати, збиваючи вінчиком.
Борошно повинна бути заздалегідь просіяна. Правильніше, якщо ви її просієте 2-3 рази. Потім борошно необхідно додавати порційно до чаші з кефіром. Все це слід добре розмішувати.
Молоко слід нагріти, щоб воно стало теплим, але не гарячим. У тісто молоко вводиться тонким струменем.
В кінці в чашу з тістом необхідно додати масло рослинне. Тісто слід залишити на 30 хвилин, щоб воно відпочило. Далі можна приступати до випічки. Випікання проводиться як зазвичай.
У подібних млинців досить цікавий смак. Вони виходять тонкими і в дірочку – ажурні млинці.
Тонкі млинці на кислому молоці
Часто трапляється так, що в холодильнику залишається кисле молоко. Звичайно, можна його викинути, але у економною господині навіть такий продукт знайде своє застосування. Наприклад, на основі кислого молока можна приготувати чудовий сніданок для всієї родини: тонкі ажурні млинці.
Інгредієнти:
- молоко (кисле) – 500 мл;
- яйця курячі – 3 шт.;
- пшеничне борошно – 1 склянка;
- сіль – ½ ч. л.;
- цукровий пісок – 2 ст. л.;
- олія соняшникова – 5 ст. л.
Насамперед добре збийте яйця і цукровий пісок. Можна це робити віночком для збивання, але краще міксером, це буде і швидше, і якісніше. Коли яйця як слід, зіб’ються, влийте в них половину молока. Знову ретельно перемішайте.
Стакан борошна потрібно просіяти через сито в окрему мисочку, а потім почати потроху додавати в тісто. Під час додавання борошна постійно помішуйте тісто, щоб не утворилися грудочки. Таке поступове додавання борошна дозволяє вам відмінно контролювати консистенцію тіста і не допустити такої ситуації, коли тісто виходить надмірно густим.
Тепер потрібно додати до тіста половину кислого молока, 2 столові ложки соняшникової олії без запаху і знову ретельно перемішати тісто. Ще раз оціните консистенцію тіста, воно повинно бути приблизно таким же, як у сметани. Якщо вам здається, що тісто рідкувато – всипте ще трохи борошна, якщо здається, що воно густе – додайте ще трохи кислого молока.
Перш ніж приступити до смаження млинців, як слід, прожарити сковорідку. Далі, перед випіканням першого млинця, змастіть дно сковороди 1-2 столовими ложками соняшникової олії. Надалі масло вам, швидше за все не знадобиться, тому що в тісті присутнє рослинна олія і млинці не повинні прилипати до сковороди.
Налийте на гарячу сковороду один ополоник тіста і розподіліть його по всьому дну сковороди, покрутити її в всі сторони. Смажте млинці по 1-1,5 хвилини з кожного боку на середньому вогні.
Готові млинці чудово доповнюються сметаною, варенням або медом. Подавати їх потрібно в теплому вигляді. Приємного вам апетиту!
Простий і смачний рецепт солодких млинців на молоці
Дуже простий, але смачний рецепт тонких млинців на сніданок на молоці. Готуються вони гранично просто з найпростіших продуктів, які знайдуться на будь-якій кухні. При точному дотриманні пропорцій чудовий результат гарантований.
Інгредієнти:
- пшеничне борошно – 1 склянка;
- цукровий пісок – 3,5 ст. л.;
- молоко – 0,2 л;
- курячі яйця – 3 шт.;
- сіль – 1 ч. л.;
- рослинна олія – 3 ст. л.
Правильно замішане тісто – основний гарант одержані млинців. Тому дотримуйтесь в точності рецептом. Спочатку розбийте в досить глибоку миску 3 яйця, всипте до них чайну ложку кухонної солі, 3,5 столові ложки цукру і перемішайте. Тонкою цівкою влийте 200 мілілітрів молока і ретельно збийте вінчиком для збивання, поки маса не стане однорідною.
200 г борошна спочатку просійте в окрему миску. Цей прийом допоможе вам уникнути утворення грудочок і збагатить борошно киснем, який додасть млинців легкість і пористість. Акуратно і поступово додайте невеликими порціями просіяне борошно до збитих яєць, ретельно перемішуючи тісто.
У готове тісто додайте 3 столові ложки рафінованої олії, і знову ретельно все перемішайте. Залиште тісто при кімнатній температурі хвилин на 20-30, щоб мука встигла, як слід розійтися.
На добре розпечену сковороду налийте 1 столову ложку масла, рівномірно розподіливши його по всій поверхні. Налийте тісто ополоником і смажте млинці з кожного боку приблизно по 1-1,5 хвилини на середньому вогні.
Готові млинці потрібно подавати в теплому вигляді в поєднанні, як з солодкими, так і іншими начинками (сир, сир і т.д.). Приємного вам апетиту!
Млинці без соди для фарширування
Незважаючи на тонку структуру, млинці при смаженні не рвуться, відмінно перевертаються і не прилипають до сковороди. Тісто на молоці, але під час замішування воно додатково заварюється окропом, що і робить готові млинці тонкими і надзвичайно смачними.
Нам знадобиться:
- молоко – 2 склянки;
- вода (окріп) – 1 стакан (на 250 мл);
- борошно – 1, 5 склянки;
- яйця – 3 шт.;
- масло ростить. – 3 ст. л.;
- цукор – 1, 5 ст. л.;
- сіль – 0,5 ч. л.
Виливаємо в миску 3 яйця і досить добре збиваємо їх – віночком, міксером, можна виделкою. До піни не обов’язково, але бажано, тому що чим більше піни, тим більше дірочок.
Додаємо 1,5 столових ложки цукру і пів чайної ложки солі. Тонкою цівкою вливаємо 1 склянку молока (можна з холодильника). Добре перемішуємо. Поступово всипаємо стакан (на 250 мл) просіяного борошна, продовжуючи працювати віночком. Робимо це ретельно, щоб не залишилося грудочок.
Повільно вливаємо ще 1 склянку молока і 3 столові ложки рослинної олії. Дуже добре перемішуємо. В самому кінці вливаємо 1 склянку окропу. Поступово, при безперервному перемішуванні. Тісто виходить на перший погляд рідкуватим, але борошна додавати не потрібно. Пропорції в цьому рецепті – ідеальні.
На замітку. Копатько трохи заварює борошно. І млинці виходять тоненькими, ніжними. Але при цьому не рвуться.
Випікати млинці можна відразу, але краще, якщо тісто «відпочине» хвилин 20, і всі інгредієнти «одружаться» для повної гармонії. Сковороду дуже добре нагріваємо і змащуємо маслом. Досить буде нанести його тільки один раз. Наливаємо ополоником трохи тіста і розподіляємо по сковороді.
Обсмажуємо млинець з одного боку. Перевертаємо і пропікаються іншу сторону – секунд 10. Млинці легко знімаються зі сковороди. Складаємо їх стопкою. При бажанні – змащуємо маслом. Накриваємо кришкою або глибокої тарілкою і даємо «віддихатися». Ажурні і м’які млинці готові до подачі на стіл!
Чудово, що ці тонкі млинці без соди, при всій їх ніжності, можна фарширувати, практично будь-якими начинками: і м’ясними, і овочевими, і солодкими. Рецептами найсмачніших начинок з курки ми поділилися в цій статті.
Рада. Після того, як млинці загортають конвертиком з начинкою, їх обсмажують злегка на вершковому маслі. Просто розум від’їж! Дуже рекомендуємо!
Рецепт приготування млинців на сухому молоці
Якщо так вийшло, що у вас в холодильнику не виявилося ні свіжого, ні кислого молока, цей рецепт повинен вам допомогти. Приготувати тонкі ажурні млинці можна і на сухому молоці. За смаком вони виходять нітрохи не гірше традиційних млинців. Спробуйте і переконайтеся самі.
Інгредієнти:
- пшеничне борошно – 10 ст. л.;
- курячі яйця – 2 шт.;
- молоко сухе – 2 ст. л.;
- вода – 400-500 мл;
- сіль – за смаком;
- соняшникова олія – 2 ст. л.;
- цукровий пісок – 2 ст. л.
В глибокій мисці потрібно розчинити 2 столові ложки сухого молока в 400 мілілітрах води. Це найважливіший і відповідальний момент в цьому рецепті приготування млинців. Головне не допустити того, щоб утворювалися грудочки. Тому, найкраще збивати НЕ віночком або міксером, а блендером.
Вбийте в вийшло молоко 2 яйця, додайте дрібку солі і 2 столові ложки цукрового піску. Знову добре все збийте. Заздалегідь просіяне борошно введіть в тісто невеликими порціями, не припиняючи збивати компоненти тіста.
В самому кінці додайте в тісто 2 столові ложки рослинної олії (це вбереже ваші млинці від пригорання до сковороди в процесі смаження). Залиште тісто при кімнатній температурі настоятися. Зазвичай достатньо 20 хвилин, щоб тісто встигло розійтися.
Сковороду як слід, розжарити, потім змастіть невеликою кількістю соняшникової олії без запаху і починайте смажити млинці на середньому вогні. Обсмажувати потрібно з кожного боку до утворення рум’яної скоринки.
Подавати тонкі млинці на сухому молоці потрібно в теплому вигляді, приправивши сметаною або варенням.
Мереживні тонкі млинці без дріжджів і розпушувача – на молоці і манній крупі
Ніжні, м’які млинці на манки вийдуть з дірочками і дуже смачні. Але є одна відмінність від звичних нам: в тісто додається манна крупа. Надзвичайно цікавий рецепт! І простий у приготуванні!
Нам знадобляться:
- 3 яйця;
- сіль – ½ ч. Л.;
- цукор – 1,5 ст. л.;
- борошно – 2 ст. л.;
- манна крупа – 1 склянка (на 200 мл);
- молоко – 0,5 л;
- рослинна олія – 3 ст. л.
Яйця добре розмішати з сіллю і цукром. Не обов’язково до піни, але так, щоб сипучі інгредієнти розчинилися. Сюди ж додаємо борошно. В даному випадку її трохи. Знову добре перемішуємо.
В чашку з тістом додаємо всі молоко (500 мл) і знову інтенсивно, але акуратно, перемішуємо. Сюди ж поступово, порціями, висипаємо склянку манної крупи. Появи грудочок не варто побоюватися: манка має зручний для випічки властивістю – добре з’єднуватися з рідиною. Але тільки, як ми пам’ятаємо з досвіду з манною кашею – холодної, не киплячою.
Добре вимішати масу ми залишаємо на півгодини: щоб манка набухла. Після цього додаємо в тісто 3 ст. л. соняшникової олії. І знову перемішуємо. Поки ми цим займаємося, на плиті вже як слід прогрівається сковорідка.
Змащуємо її невеликою кількістю соняшникової олії або шматочком сала. (При випічці наступних млинчиків можна вже цього не робити) Набираємо трохи – приблизно половину половинка – тіста, виливаємо рівним, тонким колом і починаємо випікати.
Практично відразу на поверхні з’являються бульбашки. Тісто шипить. І це за умови, що сковорідка дуже добре прогріта. Зарум’янений на одній стороні млинець, ми перевертаємо на інший.
Готовий, золотистий символ бога Сонця знімаємо зі сковороди, укладаємо на тарілку і щедро змащуємо вершковим маслом. Так він стане ще ніжніше і ароматні, з більш вираженим вершковим смаком.
Накриваємо стопочку кришкою. Нехай сонечка відпочивають. Поки ми випікаємо наступний, не забуваючи кожного разу перемішувати тісто ополоником, щоб манна крупа не осідала на дно.
Млинці вийшли дуже ніжними, мереживними. І все це без додавання соди, розпушувача і дріжджів. Але головне, по простому, швидкому, оригінальному і смачному рецептом.
Корисні поради господиням
Перш ніж приступити до випічки млинців, потрібно врахувати всі особливості і секрети їх приготування. У виробі можна використовувати будь-який з видів борошна: вівсяну, ячну, гречану, рисову, але традиції млинці печуть із пшеничного борошна.
Продукт досить калорійний, ситний. У 100 г міститься 227 калорій, білки – 6 г, вуглеводи – 28 г. Блюдо багате калієм, кальцієм, магнієм, залізом і вітаміном А, що робить його корисним.
Кілька корисних порад, які стануть в нагоді кожній господині :
- Для замішування тіста потрібно миска з високими бортами, віночок, лопатка і ополоник.
- У млинцеве тісто рекомендується додати певну кількість рослинного масла. Тісто не буде прилипати, сковорідку не потрібно буде змащувати перед черговим млинчиком.
- Для приготування ідеально підійде сковорідка з чавуну, розпечена до високої температури.
- Кожна сторона млинчика обсмажується протягом однієї хвилини.
- Поверхневість сковороди крім рослинного масла змащують шматочком сала. Якщо використовується сковорода з антипригарним покриттям, змащувати поверхню не потрібно.
- Якщо в рецептурі тіста є масло або жир, змащувати сковороду можна тільки для першої порції тіста.
- Якщо тісто збити блендером, воно вийде однорідним за структурою. А млинці будуть тонкі і ажурні.
- Брати борошно тільки вищого, або першого сорту.
- Борошно для тіста слід просівати, щоб наситити її киснем. Від цього якість випічки стає краще.
- Не рекомендується використовувати інгредієнти, які тільки дістали з холодильника. Вони повинні бути кімнатної температури.
- У рецептах використовувати лише рафіновану олію, щоб не зіпсувати смак продукту.
- Суміш для млинців повинна постояти перед випічкою, можна від 20 хвилин до 1 години.
- Тісто має бути негусто, перед кожною порцією його потрібно перемішувати. На сковорідку наливати тонким шаром. Кожен готовий млинець можна змащувати вершковим маслом.
- Не слід наливати в сковорідку занадто багато тіста, млинці повинні бути тонкими і рівномірно пропечений. Для цього сковорідку при наливанні тіста слід тримати під невеликим нахилом.
Рада. Для приготування млинців найкраще підійде домашнє молоко. Купуючи його в магазині, краще брати з жирністю 2,5% або 3,2%. Чим вище якість основного інгредієнта, тим смачніше блюдо!
І ще, не маючи відповідних навичок, не слід підкидати млинці, перевертаючи їх в повітрі.