Млинці вважаються старовинною Українською стравою, хоча випічка поширена по всьому світу. Перші рецепти датовані від IX століття у східних слов’ян. В даний час вироби готують не тільки вдома, але і в різних закладах швидкого харчування.
В даній статті розглянуті рецепти млинців як в ресторані «Теремок», які виділяються ніжним тістом, незвичайною різноманітністю начинок і, звичайно ж , чудовим смаком!
Асортимент млинців в млинцевій «Теремок»
Слід справедливо зауважити, що для млинців славиться не тільки своїми смачними млинцями , а й іншими стравами домашньої кухні. Але в нашій статті викладемо більше інформації про млинці, як в «Теремки»: рецепти солодких і солоних.
Млинці з начинкою солодкої:
- яблучно-карамельні;
- млинці зі свіжою згущеним молоком;
- малинові;
- млинець-ватрушка;
- полуничні;
- шоколадні;
- вишневі;
- з бананом в шоколадному кремі.
З солоною начинкою:
- млинець-бургер;
- сметанний;
- з курячим вареним яйцем і капустою;
- Млинець «Ілля Муромець»;
- з гострим соусом і курячими грудками;
- з голландським сиром і шинкою;
- млинець під назвою «Хачапурі»;
- грибний;
- млинець з великою кількістю курки – курячий «Богатир»;
- масляний;
- з фаршем;
- «Морський»;
- з червоною ікрою;
- м’ясної;
- з червоною рибою;
- «Фірмовий».
Але для всіх видів начинок готують тісто за класичним рецептом.
Класичний рецепт тіста на млинці
Млинці як в «Теремки» (рецепт тіста включає стандартні інгредієнти) виходять з ніжним нейтральним смаком, тому приготувати їх можна з будь-якою начинкою.
Які інгредієнти знадобляться
Для замісу тіста слід підготувати свіжі продукти кімнатної температури:
- свіже яйце (сорти С0 або С 1) – 3 шт.;
- молоко (жирність 1,5-2, 5%) – 600 мл;
- масло рослинне високої якості без запаху – 45-50 мл;
- борошно (тільки пшеничне і тільки високої якості) – 240-250 г;
- білий цукор (чим дрібніше крупинки цукру, тим краще) – 75-80 г;
- сіль дрібна – 4-5 г.
Рада. Якщо використовується млинниця без антипригарного покриття, то необхідно підготувати масло для періодичного промазування сковороди.
Покроковий процес приготування
Для замісу тіста «як в Теремки» необхідно здійснювати маніпуляції в наступній послідовності:
- У першу чергу слід в відповідну тару перелити тепле молоко і розмішати в ньому цукровий пісок і сіль.
- Далі потрібно просівати порціями борошно і відразу додавати її в молочну суміш. Перемішувати складові до усунення грудочок.
- Поки борошно в молоці набухає, необхідно в окремому посуді збити яйця. Бажано використовувати міксер, при відсутності приладу можна застосувати віночок, але тоді процес збивання займе більше часу.
- Потім потрібно в молочно-борошняну суміш порціями ввести збите яйце.
- На завершення в млинцеве тісто (воно повинно вийти з однорідною текстурою) необхідно влити олію. Злегка перемішати складові. Домагатися повного розчинення масла в тісті не потрібно.
- Після замісу тіста слід промазати млинниць маслом і загострити її.
- Далі на плиті необхідно встановити, нагрів трохи вище середнього.
- За допомогою відповідного ополоника потрібно наливати тісто на млинниць тонким і рівним шаром. Обсмажувати виріб необхідно до зарум’янювання з двох сторін. В середньому на кожну сторону витрачається близько 30 секунд.
Важливо! Подавати млинці слід гарячими (як з начинкою, так і без неї).
Варіації рецептів начинок і млинців, як в «Теремки»
Далі розглянуті найбільш популярні варіанти начинок для млинців, які використовуються в ресторані «Теремок».
Млинці з колесо до воза як в «Теремки»
Млинці з колесо до воза виходять ароматними і ситними. Вид колесо до воза можна змінювати за смаковими уподобаннями.
Важливо! Подавати такі млинці рекомендується з різними соусами.
Які інгредієнти знадобляться:
- готове тісто для млинців «як в Теремки» – кількість тіста потрібно розрахувати на 8 млинців;
- свіжі гриби (шампіньйони, рижики або білі) – 300-350 г;
- головка цибулі середньої величини – 2 шт.;
- сіль дрібна – пропорції солі слід підбирати за смаком.
На замітку. Для формування колесо до воза також знадобиться масло рослинного походження.
Спочатку необхідно очистити і порізати цибулину маленькими кубиками. Потім потрібно очистити гриби і дрібно їх нарізати. Нагріти в невеликій сковороді рослинна олія, і обсмажити в ньому лушпиння нарізку до розм’якшення.
Далі до цибулі слід перекласти гриби, і продовжувати процес обсмажування до зарум’янювання компонентів. В процесі обсмажування колесо до воза потрібно злегка підсолити (можна поперчити). Готовий колесо до воза потрібно перекласти в підходящий посуд.
Після цього необхідно промазати млинниць маслом і загострити його. Насипати на сковороду невелику кількість колесо до воза рівним шаром і відразу залити тістом. Коли сторона вироби з колесо до воза зарум’яниться, млинець слід перевернути і зарум’янити другу сторону.
Аналогічно потрібно приготувати все тісто і колесо до воза до нього.
Порада. Млинці з грибним колесо до воза рекомендовано подавати зі сметанним соусом. А якщо використовується м’ясний або сирний колесо до воза, то можна використовувати томатні і гострі соуси.
Млинці з капустою як в «Теремки»
Млинці як в «Теремки» (рецепт вироби з капустою більш популярний через бюджетну ціни і порівняно низькій калорійності) можна приготувати самостійно, при цьому рецепт начинки можна злегка коригувати за смаком.
Для створення капустяної начинки (на 8 млинців) слід підготувати:
- свіжа білокачанна капуста (знадобиться пізнього сорту) – 500 г;
- свіже яйце (категорії С0) – 4 шт .;
- велика цибулина – 1 шт.;
- рослинна олія. Рекомендовано використовувати рафінована соняшникова – 15-20 мл.
Зверніть увагу. Пропорції солі необхідно підбирати за смаком в процесі оформлення фаршу.
Капусту слід акуратно промити під проточною водою від бруду і слимаків. Струсити з овоча воду, що залишилася. Потім капусту потрібно нашаткувати тонкою і короткою соломкою, і злегка пом’яти нарізку руками. Лук необхідно очистити і теж дрібно нашаткувати.
Далі потрібно влити в посуд для гасіння масло, і відразу покласти нарізку з капусти та цибулі. Томити інгредієнти слід на малому вогні при закритій кришці.
Томити вміст сковороди слід до м’якості складових. Важливо не перетримати інгредієнти до стану каші. Після цього капустяно-цибульну масу слід відкинути на друшляк, щоб усунути надлишки виділився соку і злегка остудити.
Поки капуста гаситися, рекомендовано відварити яйця. Час відварювання інгредієнта становить 10 хв з моменту закипання води. Після того як яйця зваряться, з каструлі слід злити гарячу воду і відразу залити яйця крижаною водою орієнтовно на 7-10 хв. Завдяки даним маніпуляціям, яєчна шкаралупа буде легше від’єднуватися від білка.
Охолоджені і очищені від шкаралупи яйця потрібно нарізати невеликими кубиками і перекласти нарізку в блюдо. Додати до яєць охолоджену капустяно-цибульну масу, сіль. Якісно перемішати складові.
Потім по центру млинця необхідно помістити близько однієї столової ложки начинки, розрівняти її і запечатати млинець у вигляді конверта.
На замітку. Млинці можна подавати в такому вигляді. При бажанні їх можна злегка обсмажити на сковороді (приблизно по 1 хвилині з кожної сторони при середньому нагріванні конфорки) з невеликою кількістю масла (як роблять в ресторані «Теремок»). При цьому слід враховувати, що при обсмажуванні підвищується калорійність страви.
Любителі гострих страв можуть додати в капустяний фарш мелений перець (чорний або пекучий) або промазати млинець зсередини (до накладання начинки) готової гірчицею.
Млинці з сиром і шинкою як в «Теремки»
Млинці з начинкою з сиру (плавких сортів) і шинки виділяються простотою приготування. При цьому вироби виходять ситними і досить ніжними.
для приготування страви потрібно:
- готове тісто для млинців «як в Теремки» – рекомендовано використовувати класичний рецепт, розглянутий на початку статті;
- сир плавлений сорт не сильно-солених, нарізаний пластинками;
- шинка, теж порізана пластинками.
На замітку. Кількість сиру і шинки потрібно розраховувати з кількості готового тіста. Додатково знадобиться близько 30 мл рослинного масла для періодичного промазування сковороди.
Помилитися сковороду маслом і розжарити її на помірному вогні. Влити в сковороду тонким шаром тісто і обсмажити млинець до зарум’янювання.
Перевернути млинець і покласти по центру вироби пластинку сиру, потім шинку і знову сир. Акуратно загнути краю у формі конвертика. Для здійснення даних маніпуляцій рекомендовано використовувати вилку.
Далі за допомогою дерев’яної лопатки слід перевернути млинець, і зарум’янити його з іншого боку.
Вживати вироби радиться злегка остиглими, так як якщо подавати млинці відразу зі сковороди, то велика ймовірність сильно обпектися розплавленим сиром. При бажанні в начинку можна додати улюблену зелень і мелений перець.
Млинці з начинкою «Застілля у звіра» (друга назва «Альоша Попович»)
Млинці «Застілля у звіра/Альоша Попович» виділяються пікантним смаком і унікальним набором продуктів в рецепті начинки. При дотриманні пропорцій і правил приготування, вироби з характеристиками не відрізняються від придбаних в «Теремки».
Для приготування начинки «застілля у звіра» використовуються:
- охолоджена куряча грудка без шкіри і без кісток – 1 шт.;
- майонез без ароматизаторів і додаткових компонентів – 50 г;
- часникові часточки. Слід вибрати соковиті НЕ пророслі – 5 шт.;
- середніх розмірів яблуко, зелених і кислих сортів – 1 шт.;
- вершки з масовою часткою жиру 33% – 50 мл;
- олія рафінована (кожне) – 20-25 мл;
- готові млинці – орієнтовно 4-5 шт.
На замітку. Пропорції солі і меленого перцю слід варіювати за смаковими уподобаннями.
Грудку необхідно розрізати уздовж на 2 частини. Видалити з кожної частини прожилки. Помістити кожну частину грудки в щільний харчової пакет і злегка відбити молотком. При відбиванні потрібно стежити, щоб цілісність волокон не ушкодилася.
Далі кожну частину філе потрібно натерти сумішшю з солі і меленого перцю і залишити просочуватися орієнтовно на 15 хв. Через зазначений час потрібно нагріти в сковороді рафінована олія і обсмажити в ньому по черзі обидві частини грудки до готовності.
Обсмажену грудку остудити і нарізати невеликими смужками. Після підготовки грудки слід приготувати соус.
Для соусу потрібно промити і очистити яблуко від шкірки і насінної коробки. М’якоть яблука розрізати приблизно на 6 частин, а далі подрібнити блендером.
Часникові часточки очистити і натерти на дрібній тертці. Додати в яблучну масу майонез, часник і вершки. Змішати складові блендером до рівномірного розподілу інгредієнтів.
Потім в центр млинця слід покласти нарізку з обсмаженої грудинки, полити її приготовленим соусом. Запечатувати млинці можна конвертиком або у вигляді мішечка. Як мотузки для мішечків можна використовувати пір’я зеленої цибулі.
Важливо! Начиняти млинці заздалегідь не можна, так як соус розм’якшить тісто, виріб протече і втратить зовнішній вигляд.
Млинці «Добриня Микитич»
Млинці виділяються вираженим м’ясним смаком і мають особливу кислинкою через входження до складу начинки томатної пасти.
Для створення млинців з начинкою «Добриня Микитич» знадобляться:
- готові млинці – орієнтовно 4-5 шт.;
- фарш зі свинини і яловичини – 500 г;
- якісний класичний майонез – 50 г;
- хрін столовий (в готовому вигляді) – 50 г;
- томатне пюре (без добавок) – 25 г;
- рослинна олія – 30-40 мл;
- пропорції солі і меленого перцю рекомендовано підбирати за смаком;
- додатково в начинку можна додати 4-5 гілочок петрушки в рубаною вигляді.
У сковороді відповідного розміру потрібно нагріти масло і обсмажити в ньому фарш до готовності. В процесі обсмажування слід додати перець і посолити вміст. Обсмажений фарш перекласти на широке плоске блюдо для охолодження.
Поки фарш остигає, потрібно в мисці змішати хрін з майонезом і томатним пюре, а також подрібнити петрушку (якщо вона використовується).
Далі в центральну частину млинця необхідно покласти фарш, полити його соусом і посипати петрушкою. Акуратно згорнути виріб конвертиком.
Важливо! Не можна готувати млинці з начинкою заздалегідь, так як соус розмочити тісто і виріб «розповзеться».
Млинці «Ілля Муромець»
Рецепт випічки «Ілля Муромець» вважається найдорожчим, із запропонованих варіантів виробів. Млинці з такою начинкою можна подавати в якості закуски в свята.
Для приготування начинки на 8 млинців знадобляться:
- буженина, нарізана скибочками – 8 скибочок;
- сир твердих сортів, також оформлений скибочками – 8 скибочок;
- соус «Хрін з буряком» – 60 мл (інгредієнт не є обов’язковим);
- якісний вершки з показником жирності 33% – 400 мл;
- сире яйце (категорії С0) – 2 шт.;
- свіжі гриби (краще шампіньйони) – 550-600 г;
- велика цибулина білого сорту – 2 шт.;
- молоді зубчики часнику – 4 шт.;
- свіжа петрушка – 8 гілочок;
- борошно пшеничне – 40 г;
- мілко-подріблений мускатний горіх – 2 г;
- чорний мелений перець – 2-3 г;
- сіль дрібна – 4-5 г;
- для обсмажування складових знадобиться приблизно 60 мл рослинного масла без запаху.
В першу чергу потрібно підготувати гриби. Їх слід обполоснути під проточною водою, видалити вологу і нарізати невеликий соломкою. Потім необхідно очистити від лушпиння цибулини і часникові часточки. Лук слід подрібнити невеликими кубиками, а часник натерти на дрібній тертці.
Влити в підходящу сковороду орієнтовно 30 мл олії і обсмажити в ньому гриби до зарум’янювання. Тобто грибний сік повинен повністю випаруватися, а самі гриби придбати золотистий відтінок. Готові гриби необхідно перекласти тимчасово в блюдо.
Далі в цій же сковороді потрібно прогріти ще 30 мл олії і обсмажити в ньому лук до золотистого кольору. Коли цибуля зарум’яниться, в сковороду необхідно перекласти обсмажені гриби, посипати вміст борошном і перемішати компоненти. Обсмажувати інгредієнти слід при малому вогні з закритою кришкою близько 5 хв.
Готову цибульний-грибну зажарку необхідно перекласти у форму, придатну для запікання в духовці. Посипати поверх засмажкою подрібнений часник.
Потім у відповідній ємності потрібно з’єднати вершки з яйцем, перцям, а також мускатним горіхом і сіллю. Збити інгредієнти міксером.
Після цього потрібно вершковим соусом залити вміст в формі для випічки. Поставити форму в прогріту до 180 градусів духовку і запікати інгредієнти близько 10 хв. Вміст має загуснути до стану жульєну. Готову грибну підливу необхідно злегка остудити.
На завершення необхідно правильно начинити млинець. Для цього в центр виробу потрібно помістити сирний скибочку і промазати його соусом «Хрін з буряком». Поверх соусу слід покласти скибочку буженини і промазати його грибною підливою. Поверх всіх інгредієнтів потрібно покласти гілочку петрушки. У висновку слід звернути млинець в формі конвертика.
Рада. Щоб начинка не розповзалася, млинець радимо злегка підігріти в мікрохвильовці. Від тепла сир розплавиться і зафіксує всі інгредієнти.
Млинці «Цезар»
Млинці, як в «Теремки», за рецептом «Цезар »дуже смачні і непрості в приготуванні. За основу нашої начинки був узятий рецепт відомого салату «Цезар».
Для начинки нам знадобляться:
- салатні листя;
- ріпчасту цибулю;
- майонез (краще домашнього приготування);
- куряче філе (попередньо необхідно обсмажити);
- кетчуп;
- сир пармезан – на одну порцію начинки необхідно взяти 40 г.
Беремо вже обсмажене і нарізане куряче філе тонкими шматочками. Курку солимо і перчимо відразу під час смаження. Дуже важливо враховувати той факт, що начинка загортається в млинець ще теплою. Багато господинь припускаються помилки, обсмажуючи попередньо м’ясо.
Рада. Якщо Ви хочете максимально наблизити смак своєї страви до того, що готують у відомому фастфуді, м’ясо при можливості можна приготувати в духовці, використовуючи функцію «Гриль».
Далі починаємо процес укладання . Для соусу змішуємо кетчуп і майонез в однакових пропорціях. На млинець першим шаром викладаємо салатний лист, поливаємо соусом, зверху викладаємо курку в один шар.
На наступному етапі поверх курячого шару натираємо сир на середню терку. На нього викладаємо цибулю. Його потрібно нарізати тонкими кільцями. Для тих, хто не любить смак цибулі, його можна не класти. Але якщо ви хочете максимально наблизитися до оригінального рецепту, то не можна пропускати жодного інгредієнт.
В кінці млинець згорнути конвертиком і обсмажити на розігрітій сковороді, змащеній вершковим маслом, з обох сторін по хвилині.
Млинці з яблучно-карамельною начинкою як в «Теремки»
Солодку версію млинців можна використовувати для подачі на сніданок або як перекус між основними прийомами їжі.
Для створення виробів із солодкою начинкою необхідно підготувати:
- яблука середньої величини, бажано кисло-солодких сортів – 4 шт.;
- невеликих розмірів лимон – 1 шт.;
- якісне вершкове масло (обов’язково натуральне і без добавок) – 30 г;
- мелена кориця – 2 г;
- свіжі вершки з масовою часткою жиру 33% – 250 мл;
- цукрова пудра – 20 г;
- також потрібно підготувати 4 готових млинця «як в Теремки».
Спочатку необхідно вимити і просушити лимон. Далі з лимона потрібно акуратно натерти цедру. Важливо щоб при натирання була зачеплена біла м’яка шкірка (вона сильно гірчить і зіпсує смак готових виробів). Готову цедру слід помістити в підходящий посуд. З решти лимонної м’якоті необхідно вичавити сік і перелити його в посуд з цедрою.
Потім потрібно очистити яблука від шкірки і насіння з перегородками. Нарізати яблучну м’якоть маленькими кубиками. Перекласти нарізку в посуд з лимонною цедрою і соком. Якісно змішати інгредієнти.
Після цього в сковороді з високими бортами і подвійним дном необхідно розтопити вершкове масло на помірному вогні. Знизити нагрів конфорки і всипати в сковороду цукрову пудру. Обсмажувати вміст з регулярним помішуванням, поки маса не придбає колір і консистенцію рідкої карамелі.
Далі в сковороду потрібно перекласти яблучну масу. Продовжити томити інгредієнти ще близько 2 хв. На завершення в сковороду слід влити вершки і всипати корицю. Якісно змішати продукти. Коли вміст закипить, сковороду слід зняти з нагріву і данина начинці настоятися близько 15 хв.
Солодку начинку потрібно викладати в центр млинця і згортати виріб у формі конверта. Обсмажувати млинці з начинкою в маслі не потрібно.
Корисні поради і рекомендації
Млинці як в Теремки (рецепт тіста використовується тільки класичний для всіх видів начинок) виходять тонкими, ароматними, а також з ніжною текстурою і смаком, при дотриманні в процесі приготування правил, описаних в таблиці нижче.
Основні рекомендації | Пояснення до рекомендацій |
Яйця повинні бути тільки свіжі | В процесі зберігання через пори в шкаралупі в яйце проникають патогенні мікроорганізми, а також білок і жовток стає густішим. В результаті вироби з «старого» (але ще не зіпсованого) яйця виходять з більш жорсткою і грубою текстурою, а також збільшується ймовірність зараження інфекцією. Для оформлення млинців слід використовувати яйця, які при зануренні в стакан з водою лежать на боці, на дні ємності. |
Яйця перед додаванням в тісто слід якісно збити | Завдяки процесу збивання тісто насичується киснем і виходить з дуже ніжною текстурою. |
Борошно слід використовувати тільки високої якості | Борошно повинна містити достатню кількість клейковини інакше вироби в процесі випікання будуть рватися. |
Борошно в обов’язковому порядку потрібно просівати перед замісом тіста | При просіюванні сито затримує залишився сміття, а також частки борошна насичуються киснем. В результаті млинці стають ніжними і м’якими. |
У готове тісто необхідно додавати якісну рослинну олію без запаху | Масло запобігає прилипання млинця до сковороди в процесі випікання. |
Не слід класти в тісто багато цукрового піску | Від надлишку цукру млинці вийдуть не тільки приторно солодкими, але і будуть швидко горіти. |
Готове тісто має відпочивати близько 20 хв | За даний період часу клейковина з борошна краще набубнявіє (в результаті млинці не будуть рватися), а також розчиняться залишилися кристали солі або цукру. Перед початком випікання тісто слід акуратно перемішати. |
Використовувати правильну тару | Для приготування млинців слід придбати якісну сковороду (млинниць) з антипригарним покриттям. При використанні цієї тари вироби виходять з рівними краями, рівномірно просмаженими, а також, для обсмажування млинців, змащувати сковороду маслом не потрібно. |
Тісто наливати тільки в прогріту сковороду | Якщо сковорода не буде напруженої, то оформити млинець з рівномірною товщиною і рівними краями не вийде. |
Розрівнювати тісто в сковороді з допомогою обертальних рухів | Тобто млинниць потрібно слід по черзі нахиляти вправо, вперед, вліво і назад. Повторювати маніпуляції, поки тісто не покриє всі дно сковороди. |
Перевертати млинець тільки тоді, коли його краї почнуть рум’янитись, а тісто злегка підсохне | Якщо млинець перевернути раніше, то велика ймовірність, що він порветься, так як тісто не встигло схопитися. Якщо виріб перетримати, то воно не тільки підгорить, але і стане ламким. |
В «Теремки» вироби подають як з солодкою, так і солоною начинкою. При оформленні таких млинців на дому слід враховувати, що вживати їх слід відразу. Інакше сік з начинки поступово розмочити випічку, і вона втратить зовнішній вигляд. Щоб виріб володів необхідними характеристиками (смак і текстура) не слід змінювати склад і пропорції продуктів, що входять в класичний рецепт тіста.
Висновок
Підводячи підсумки, можна сказати, що навчитися готувати, як готують млинці в «Теремки», нескладно. Головне, дотримуватися основних правил приготування.