Як сушити персики: правильна сушка в домашніх умовах

Зберегти фрукти свіжими дуже складно, їх м’якоть майже відразу починає окислюватися. Тому багато хто задається питанням, чи можна сушити персики в електросушарці, духовці або на відкритому повітрі. Ми зібрали для вас досвід самих затятих заготівельників, які пропонують кращі способи зберегти плоди до нового врожаю практично без втрати корисних властивостей.

Персик є надзвичайно рідким фруктом, він містить більше 85% вологи. Тому сушити його непросто, але можливо. Ніжна м’якоть дуже швидко починає підгнивати. Обробити плоди потрібно не пізніше, ніж через 8-12 годин після покупки або максимум через 3-5 днів після зняття з дерева.

Сушка персиків: вибір сировини і його підготовка

Персики

Кращі сорти для сушки

Існує дуже багато різних сортів цього фрукта, не всі вони придатні для сушіння. Однак можна вибрати більш кращі варіанти.

  • Княгиня Ольга.
  • Сала.
  • Ошський.
  • Худусмат.
  • Єреванський.
  • Великий міньйон.

Ці сорти мають кисло солодкий або солодкий смак, щільну, а не пухку м’якоть, досить тонку і ніжну шкіру.

Час збору і вибір сировини

 Збір персиків

Персики ростуть переважно в південних регіонах, однак існують морозостійкі сорти, які добре піддаються культивації в середній смузі. Фрукти починають дозрівати на деревах тільки через 2-4 роки після посадки. Час збору плодів залежить від того, ранньостиглий, середній або пізній сорт у вас посаджений. Найбільш ранні починають плодоносити вже в середині або наприкінці липня, а пізні збирають в кінці серпня або вересні. Купувати персики для сушки можна цілий рік.

Щоб правильно сушити персики, потрібно вибрати якісні плоди. Підійдуть тільки добре визріли, з щільною м’якоттю. Вони повинні бути цілими, без пошкоджень, прим’ятої, слідів хвороб або гнилі. Будь-які плями або вкраплення повинні стати причиною відкинути фрукти.

Підготовка

Все плоди, призначені для сушіння, ретельно миють під проточною водою. Потрібно змити з поверхні всі забруднення, налиплу пил і мікроорганізми. Фрукти викладають на рушник, щоб вбралася зайва волога, при потребі витирають серветками.

Цілі персики, як абрикоси, сушити не прийнято. По-перше, плоди дуже довго сохнуть і можуть не встигнути втратити надлишок вологи перш, ніж загнити. По-друге, відокремити кісточку від сушеної м’якоті складно. Тому фрукти ріжуть за допомогою гострого ножа тонкими пластинками або часточками, відразу видаляючи кісточку.

Для цукатів

 Персики в сиропі

Недостатньо зрілі фрукти можна пустити на цукати, які так люблять діти і можна використовувати для домашньої випічки. Щоб сушити персики в електросушарці для отримання цукатів, їм буде потрібно попередня підготовка, а саме проварювання в сиропі. Всі пропорції дані з розрахунку на один кілограм свіжих плодів.

  • Вода – 0.3 літра.
  • Цукор – 0.3 кілограма.
  • Сік лимона – з 0.5 штуки.

Налийте воду в глибоку ємність, додайте туди ж цукор і лимонний сік, дайте йому закипіти, зменшіть вогонь до мінімуму. Наріжте персики кубиками, опустіть в киплячий сироп і варіть 4-6 хвилин. Виловите цукати і викладіть їх на паперові рушники, щоб повністю стік сироп. Правильно сушити персики в електросушарці тільки після того, як вони повністю охолонуть.

Для пастили

Ще один доступний спосіб, як сушити персики – зробити з них пастилу. Для цього миті персики очищають від шкірки, ріжуть кубиками, а потім подрібнюють до стану пюре за допомогою блендера або м’ясорубки.

 Персикове пюре

Встановіть ємність з пюре на вогонь, додайте за смаком цукор і лимонний сік (можна замінити розведеною лимонною кислотою). Варити потрібно 8-12 хвилин на повільному вогні при постійному помішуванні. Сушать пастилу на спеціальних піддонах або зробивши форми зі звичайної пекарської папери, скріпивши бортики степлером або канцелярськими скріпками.

Для кураги з персиків

Фрукти, просушені без шкірки, є особливим ласощами, але зняти її не так просто як могло б здатися. Для підготовки плодів зробіть розчин каустичної соди з розрахунку 10 грамів на один літр. Встановіть ємність на вогонь, дайте закипіти, опустите туди персики на 3-8 секунд. Зручно скласти їх в відповідну сітку, занурити, а потім швидко витягти.

Злегка остиглі плоди надрізають уздовж, при цьому край шкірки потрібно захопити ножем. Вона повинна легко зніматися. Кісточка виймається, а сам персик залишається половинками. Такі фрукти найчастіше обкурюють сіркою, щоб зберегти світлий відтінок їх м’якоті. Для цього беруть 1-2 грами реагенту, підпалюють. Зверху ставлять піддон з половинками і накривають дерев’яним ящиком. Процедура може тривати, поки сірка повністю не згорить. Робити обкурювання потрібно тільки на відкритому повітрі.

Як сушити персики в домашніх умовах

Існує кілька способів, як правильно висушити персики своїми руками. Серед них є прості і складні, але ми пропонуємо розглянути найбільш поширені, зважаючи на високий якості отриманого продукту.

На відкритому повітрі

 Як сушити персики Час сушіння: 4-9 днів.

 На повітрі

Такий метод сушіння можна назвати оптимальним для соковитих плодів. Однак так в них зберігається максимальна кількість корисних речовин. Для сушіння на відкритому повітрі потрібно порізати персики на тонкі скибочки або часточки.

  • Застелите відповідні поверхні (піддони, решітки та дека від духовки, великі сита) папером або чистою тканиною.
  • Розкладіть шматочки персиків так, щоб вони не торкалися одне одного.
  • Встановіть в місці, куди не проникають прямі сонячні промені і хороша вентиляція. Досвідчені заготівельники радять виносити сушку на горище, відкривши попередньо все слухові вікна і віддушини. Але можна виставити її на балкон, під навіс або в сарай.
  • Накрийте одним шаром марлі.
  • Двічі в день перевертайте персики з боку на бік. Якщо хочете максимально прискорити процес, щодня міняйте підкладку, вона буде вбирати надлишок соку.

Вибирайте дні, коли за прогнозом не передбачається опади, поки температура навколишнього повітря тримається в межах 20-22 ° С. Потрібно стежити, щоб фрукти не почали гнити. Деякі народні умільці роблять спеціальний дерев’яний короб для сушіння природним методом з гратчастим дном, який кріпиться над варильною поверхнею на кухні. Таке пристосування істотно скорочує термін сушки.

У електросушарці

 Як сушити персики Час сушіння: 8-10 годин.

 у сушарці

Сушити персики в сушарці можна різними способами, які залежать від методу підготовки сировини. Це найбільш прийнятний спосіб, який гарантує, що ваші фрукти не загниють, а якісно підсохнуть. Кінцевий результат буде залежати і від того, при якій температурі сушать персики.

Сушені персики

  • Плоди поріжте скибочками, товщиною 0.5-0.8 сантиметра.
  • Покладіть на решітки так, щоб вони не стикалися.
  • Встановіть температуру 55-60 ° С.
  • Підсушіть 2 години, змініть решітки місцями.
  • Встановіть температуру 45 ° С. Сушіть до повної готовності.

Повинні вийти зморщені, пружні шматочки, які зверху тверді, а всередині досить м’ясисті. Ступінь готовності регулюється індивідуально. Так можна зробити в’ялений продукт і добре просушені часточки.

Чіпси

  • Порізані тонкими пластинками плоди викладіть на решітки.
  • Встановіть режим «Овочі» або температуру 80-90 ° С, сушіть дві години.
  • Вимкніть сушилку, дайте фруктам охолонути, переверніть кожну скибочку, поміняйте решітки місцями.
  • Встановіть температуру 50- 55 ° С. Сушіть до готовності, один раз за годину або два змінюючи решітки місцями.

Перевіряти готовність потрібно на повністю охолодженому шматочку. Він повинен з хрускотом ламатися, практично зовсім не гнутися.

Цукати

 Цукати

  • Викладіть заздалегідь підготовлені шматочки на решітки.
  • Встановіть температуру 90 ° С і сушіть рівно 1 годину.
  • Вимкніть пристрій, шматочки переверніть, дайте їм повністю охолонути.
  • Встановіть температуру 50-60 ° С.
  • Сушіть до готовності, регулярно міняючи місцями решітки один раз за годину або два.

Цукати з персиків повинні вийти злегка напівпрозорі, в’язкі , але не пухкі. Консистенція повинна бути на зразок вузького мармеладу.

Пастила

  • Залийте приготоване персикове пюре з цукром і лимонним соком в форми.
  • Встановіть їх на решітки, відрегулюйте температуру в 35-40 ° С або виставте режим «Трави».
  • Сушіть до готовності максимальний час.

Пересушувати пастилу не рекомендується, інакше вона стане не так корисна і смачна. Можна просто помацати її пальцем, вона повинна не липнути, бути твердою, але досить пружною і пластичної.

У духовці

 Як сушити персики Час сушіння: 4-6 годин.

 У духовці

Якщо спеціальних пристосувань немає, можна скористатися звичайною побутовою духовкою. Потрібно бути обережними, так як персики можуть легко підгоріти.

  • Застелите листи пергаментом для запікання.
  • Викладіть їх в один шар, щоб вони не торкалися один до одного.
  • Встановіть температуру 65-70 ° С.
  • Один раз в годину-дві заглядайте в духовці, міняйте місцями листи і перевертайте фрукти.

Точно таким же чином можна спробувати підсушити цукати або пастилу, тільки стежити доведеться ще пильніше, а перевіряти сушку раз за півгодини.

Щоб плоди не спеклися, а просохли, не можна щільно закривати дверцята духовки. Має значення ширина залишені зазору. Для газових моделей потрібно залишити 14-20 сантиметрів, а для електричних досить і 5-7. Так повітря зможе вільно циркулювати, а волога виходити назовні. Якщо є режим «Конвекція», то можна закрити духовку, вентиляція буде забезпечена вбудованим вентилятором.

Зберігання сушених персиків

 Зберігання сушених персиків

Мало висушити фрукти, потрібно правильно їх зберегти, щоб термін придатності тривав до 10-12 місяців, тобто до свіжого врожаю. Тару для зберігання можна підібрати практично будь-яку.

  • Скляні або керамічні банки.
  • Дерев’яні короби.
  • Полотняні або лляні мішечки.
  • Картонні коробки.

Пластикові контейнери або поліетиленові пакети допустимо використовувати тільки в тому випадку, якщо ви будете зберігати сушку в глибокому заморожуванню. У морозилці вона пролежить до 15-18 місяців, майже без втрати своїх властивостей.

Один або два рази на місяць потрібно перевіряти, чи не відволожилася чи сушка, чи не з’явилася в ній фруктова міль або цвіль. У першому випадку її можна підсушити на деку в духовці, а в інших залишається тільки безжальна утилізація. Ніяке промивання або прожарювання не врятує зіпсований продукт.

Використання сушки

 У кулінарії

Такі незвичайні солодощі особливо подобаються дітям, так і дорослі з радістю ласують сушінням. Сушені персики широко застосовуються в кулінарії.

  • Компоти.
  • Варення.
  • Конфітюри.
  • Джеми.
  • Десерти.
  • Випічка.

Крім того, їх можна використовувати в якості корисного перекусу, наприклад, взяти з собою на роботу. Сухі персики низькокалорійні, якщо мова не йде про цукати, тому вони допоможуть і тим, хто зібрався схуднути, адже даючи відчуття ситості, запобігають зриви і переїдання.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал